Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Manapság miért nincs jelentősé...

Manapság miért nincs jelentősége az eugenikának?

Figyelt kérdés

Egyetemeken nyitottak az ilyen témákra?

Idén érettségiztem , jövőre egyetemre kerülök , csak érdekelne , hogy mennyire nyitottak az emberek a "szélsőségesnek" vagy tabunak tartott dolgokra.


Én teljes egészében demokrácia ellenes vagyok ,az egész visszafogja a fejlődést , technológiai előrelépést ,a társadalmi és gazdasági fejlődést egyaránt ,az előre lépések nagyon lelassulnak.

Az államot tudósoknak , mérnököknek , professzoroknak kellene irányítania.


Az eugenikában hittek az Egyesült Államokban , Japánban és régen Európa egyes részeiben is ,hisz az embernek az a célja ,hogy fejlődjön minden szinten ,minél tökéletesebbre.

Egyszer csak létrejönne egy genetikailag tökéletes ember.


Ezzel szemben ma , inkább csak butul a társadalom , legalábbis az európai.

A keveredés az alacsonyabb rendű emberekkel még inkább visszaveszi a fejlődésünket.



2013. jún. 16. 21:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%

Dejó, növendék nácika! Remélem tarsollyal meg lenvászon inggel készülsz nagyon egyedinek és különlegesnek lenni a bölcsészkaron, ahova mész.


Egyetemek igazi tudományokkal foglalkoznak, nem idióta nácik semmin nem alapuló okoskodásai köré font áltudományokkal.


Mondjuk még akár támogatnám is az ilyesmit, ha valóban működne, feltételezve, hogy az ilyen szar fosdarabokat szelektáljuk, mint te meg a turulcsirkés haverjaid.

2013. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam nácinak , inkább technokratának.

A nácik rendszere véges volt ,a túl sok szocializmus miatt ,nem vezetett volna jóra.


Bölcsészkar?:D

Én, aki egy novellát alig tudott elemezni?:D

Nagyon távol állnak tőlem a humán tárgyak.


Egyébként természettudományi karra fogok járni.

2013. jún. 16. 21:42
 3/27 A kérdező kommentje:

Te Jobbikosnak gondolsz?


Miből gondolod , hogy nacionalista vagyok?


Az én elveimmel ,nem annyira kompatibilis a túlzott nacionalizmus

2013. jún. 16. 21:44
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

A tudósok,mérnökök CSAK a saját szakmájukhoz értenek, alacsonyabb vagy magasabb szinten. Nem tudnának egy egész országot irányítani. Genetikailag tökéletes ember pedig nem létezhet. Ez ugyanis nem az emberek akaratától függ.

Az elbutulásnak nem a demokrácia az oka, hanem az, ha az emberek nem akarnak tanulni, művelődni, mert csak a pénz érdekli őket.

2013. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

4.


A gyakori választások miatt ,nem tudunk egyről a kettőre lépni.

Mindenféle badarságra pazarolják a pénzt ahelyett , hogy tudományos kutatásra költenék , hisz ez mindenki érdeke.

2013. jún. 16. 21:50
 6/27 anonim ***** válasza:
41%
Biológiából egyes. Minél jobban keverednek a fajok, annál jobb egyed jön létre. Legalább ezzel lennél tisztába. Egyébként pedig a fejlődés épphogy felgyorsul, kicsit logikusabban gondolkodnál, rájönnél.Egy tudós vagy egy mérnök miért ért jobban a gazdasághoz, diplomáciához, mint egy közgazdász, történész?
2013. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
Platón szerint pedig a filozófusoknak kellene vezetniük az államot. Szerinted a mérnököknek és a természettudósoknak. Lám, minden szentnek maga felé hajlik a keze. (Nem dicsőség amúgy, hogy nem tudsz novellát elemezni.)
2013. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%
Platón szerint a filozófusoknak kellene vezetniük az államot. Szerinted a mérnököknek és a természettudósoknak. Lám, minden szentnek maga felé hajlik a keze. (Nem dicsőség amúgy, hogy nem tudsz novellát elemezni.)
2013. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
Az hogy genetikailag tökésletes vagy még nem fog boldoggá tenni. Az viszont, hogy szabad valamennyire igen.
2013. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

"A tudósok,mérnökök CSAK a saját szakmájukhoz értenek, alacsonyabb vagy magasabb szinten"


A kerdezo arra celoz, hogy politikusok helyett szakemberek iranyitanak az orszagot.


Amugy kerdezo nem tudom, hogy miert irod, hogy negativum a naci Nemetoroszag vonatkozasaban a tulzott szocializmus, mikor a rendszeredben is a közjo allna a közeppontban. Vagy mi alapjan merned a rendszered sikeresseget, pusztan a technikai fejlodes alapjan? Annak valahol az embereket kellene szolgalnia, vagy a technika fejlodeset önmaga miatt helyezned közeppontba? Az elegge ertelmetlen.

2013. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!