Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a C. bűnőzér...

Reaper777 kérdése:

Mi a véleményetek a C. bűnőzéről? Volt már valamilyen atrocitásotok c. gánnyal?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 22:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kérhetünk akkor egy konklúziót, kedves kérdező?

Ha már ilyen szépen levezették előttem adatokkal a dolgokat, és én is leírtam a véleményem, egy másik módon, egyszerűbben.

2013. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Úgy látom, a kérdezői konklúzió elmaradt...

Azért én még reagálok a 20. válaszoló írására, méghozzá jó hosszan. (Nem csak olvasni, írni is tudok. :D)


"A gyk-s (bizonyos esetekben gyp-s) felhasználókat pont annyira nem szabad kivetíteni a társadalomra mint a renitens cigányokat a cigányságra."


Jó, persze, a GYK nem a társadalom hű tükörképe, de ha torzított, akkor is mutat valamit.

A "valós életben" is van néhány hasonló gondolkodású ismerősöm, "természetesen" egytől egyig jobbikosok.

Egyiküknek alig van saját tapasztalata romákkal (a városukban alacsony a cigányság létszáma), de azért nyomja a rasszista szövegeket ezerrel. (Ő azt is helyesli, hogy náluk az egyik bíró által elítéltek 90%-a roma... No comment.) Álláspontja szerint a cigánymódra élő magyarok is cigányok, és mindegyik megérdemli a sorsát stb.


A másikat mindig leállítottam, ha elkezdte a rasszista köpködést; csak egyetlen egyszer mentem bele a veszekedésbe, a romákig el se jutottunk, mert kb. ez volt a néhány perces kajabálás lényege:

- A zsidóknál van az összes pénz, blablabla.

- Ja, persze, hogyne. Hány zsidót ismersz személyesen?

- Hát a bankosok is mind zsidók, ezt mindenki tudja, blablabla.

- Sorold a neveket, van néhány ezer. És még egyszer: hány zsidót ismersz ezek közül személyesen?

- Mindegyik zsidó gazdag, mindenki tudja, blablabla.

- Egyáltalán honnan tudod, hogy ki zsidó? ÉS HÁNY ZSIDÓT ISMERSZ SZEMÉLYESEN?

- Háttérhatalom, világméretű összeesküvés, illuminátusok, blablabla.

- Bizonyíték minderre a zagyvaságra?

- Echo-tv, Szaniszló, Drábik, "Csurka az isten", kurucinfó, blablabla.

- Ja, akkor hagyjuk.

- De hát a zsidók így meg úgy, mindegyik tele van pénzzel, blablabla.

- HÁNY ZSIDÓT ISMERSZ SZEMÉLYESEN?

- Hát, egyet sem.

Nekem itt szakadt el végleg a cérna, úgyhogy rövid úton elbúcsúztunk...


És még egy példa: x település, ahol dolgoztam pár évet; a 10 km-es körzetben nincsenek romák, így csak mutatóban látnak egy-egy odatévedőt, vagy ha legalább két-három faluval arrébb mennek. A helybeli magyarok között vannak bűnözők (többször betörtek már az egyik üzletbe például). De a helyi jobbikosok akkor is a cigányokra köpködnek, mert csak. Nem mellesleg egyikük hasonlóan bűnöző életvitelt folytat (lopások, verekedés, utóbbi családon belül is; és nem dolgozik ám évek óta...) És erre a ferde gondolkodásra neveli a gyerekeit is. :(((

A kontraszt kedvéért: ugyanonnan hazafelé a buszon a 3. faluban szállt fel többször is egy "igazi" sötétbarna bőrű roma család; a szemmel láthatóan nagyon fiatal anyuka mindig példamutató türelemmel, kedvesen foglalkozott és beszélgetett a három gyerekkel, válaszolgatott a kérdéseikre, magyarázott nekik. (Számtalanszor láttam/hallottam már magyar szülőket undorítóan gusztustalan stílusban beszélni gyerekekkel, ill. hosszú utazás alatt a gyerekeket unatkozásra ítélni, mert a felnőtteknek fontosabb egymással pletykálni...)


De ugyanúgy kiakadok romákon is, ha az utcán ordibálnak a gyerekeikkel vagy verik őket. Azon is, ha lopnak; pl. pár éve egy vihar után az utcánkban a leszakadt kábeleket gyűjtögette be egy roma nő. Volt egy nagyon balhés roma család az egyik lépcsőházban, ahol laktam: rendszeresen loptak, balhéztak, zajongtak; soha nem dolgoztak, de újszerű nyugati autóval jártak... És még hosszasan sorolhatnám a negatív példákat. De a lényeg még mindig az, hogy nem vagyok előítéletes, nem sztereotipizálok, mert nem a negatívból indulok ki, és nem homogén egységként kezelek ismert vagy kevésbé ismert embercsoportokat.


"Én veled ellentétben megvetem az összes cigányt csak ahogy írtam a rendes dolgos részüket én már nem kezelem cigányként. Igazából nem is lenne fair dolog egy lapon kezelni őket. Sok egyetemista társam kisebbségi de ha valaki lecigányozná őket lehet tőlem kapnák az első pofont. Egy tanult, szorgalmas emberre szerintem akkor sem illik a cigány szó ha származása szerint az is. Fú ez nagyon beteg szemléletmód? Lehet, hogy az de ahogy nézem a te véleményedre lehet adni."


Köszi, kedves tőled. :)

A szemléletmódodat inkább furcsának mondanám, mint betegnek. Persze a "cigány" szó jelentésbővülése (vagy pontosabban a másodlagos jelentése) miatt ez valóban lehet egy viselkedésre használt jelző is; ebben az értelemben a származás szerint cigány, de normális viselkedésű emberek valóban NEM cigányok.

Én is ismerek sok normális romát, a betanított munkástól a többdiplomásig, akikről rengeteg magyar példát vehetne.

De a származás akkor is származás, azt nem lehet (és nem is kell) letagadni. Nekik pont pechjük van, mert - a többi etnikummal ellentétben - általában látszik a külsejükön. Bár láttam én már édes kis szőkésbarna, kék szemű, szemüveges roma kisfiút is. :)

Szóval a szó alapjelentése szerint ők valóban cigányok, ez van.

Mindenesetre a hozzáállásod dicséretes. :)

2013. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!