Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a C. bűnőzér...

Reaper777 kérdése:

Mi a véleményetek a C. bűnőzéről? Volt már valamilyen atrocitásotok c. gánnyal?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 22:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Ellopták a biciklimet, lelopták az ereszcsatornát a házunkról. Ezeket mind kamera rögzítette, rendőri intézkedés meg..hagyjuk...


Volt hogy öten megtámadtak éjjel a mobilomat követelve, de sikerült elfutnom.


Mindennapos eset, sajnos dohányzom, mikor meglátnak cigivel a kezemben, jönnek kérni. Ha nem adok akkor elkezdenek ordibálni " na míva sajnállod te g*ci"


Az hogy az ismerőseimmel mik történtek azt napokig tudnám sorolni.

2013. jún. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%

Mindenfajta bűnözést elítélek, bárki is az elkövető.

Volt problémám cigánnyal és magyarral is, egyiket sem részletezném.


Arra viszont nagyon kíváncsi lennék, honnan szedted a 9. kommentedben írt adataidat a szabadságvesztésüket töltő emberek etnikai megoszlását illetően. Hiteles forrást, légy szíves, az "úgy hallottam" és a "mindenki tudja" nem elég.

Szintén hiányolom a hivatalos statisztikát a tanárverések tárgyában. Személy szerint én is tudok olyan esetekről, amit magyar gyerekek követtek el: hét testvér közül ketten, különböző időpontokban, és nem együtt; csak egyiküket sem jelentették fel az érintett pedagógusok.


Ja, és olyan családokról is tudok, amelyekből kiemelték a gyermekeket, mert segély ide vagy oda, a szülők nem tudták eltartani őket.

2013. jún. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

Próbáltam keresni valamit a börtönök etnikai összetételéről és ezt találtam.

Az etnikai megoszlást tekintetében a fogva tartottak között 43,5% magyart, 41,5%-nyi cigányt és 15% asszimilánst találtunk. A cigány szubetnikai alcsoportok vonatkozásában - az asszimilánsok figyelembevételével - a következő megoszláshoz jutottunk: asszimiláns 26,5%; beás cigány 8,4%, oláh cigány 22,9%, magyar cigány 35%; (7,2% vallotta magáról, hogy etnikailag vegyes házasságból származik.)


Nos ezekből az adatokból az látszik hogy magyar több van a börtönben, de ha hozzávesszük hogy a magyarság összlétszáma CSÖPPET nagyobb a lakosságban akkor ez a minimális különbség a börtönökben nagyobb bűnözési hajlamot eredményez a kisebbség részéről.

2013. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

Hasonló adatot tudtam én is, ezért kérdeztem rá a kérdezőnél. Mert NAGYON NEM MINDEGY, hogy 40 vagy 80%, és azért h.lyeségeket nem kellene ám terjeszteni...


Az arányok valóban magasabbak, ennek is többféle oka van. Például az egyik, amit nem sokan tudnak (vagy nem hajlandóak tudomásul venni), hogy a magyarok döntő többsége előítéletes, a hatóságok tagjait is beleértve (rendőrök, bírók). Statisztikailag kimutatható különbség van a magyarok és a cigányok között (pl. igazoltatások száma, bírói ítéletek).


Rákerestem az általad idézett szövegre, és megtaláltam a 2000-es kutatást:

[link]

Köszi. :)

Ha javasolhatom, érdemes megadni legközelebb a forrást; bár tapasztalatom szerint a gyk-s olvasók elég nagy hányada képtelen néhány sornál többet elolvasni egyfolytában úgy, hogy meg is értse, de azért vagyunk néhányan, akiknek nem okoz gondot. :)


Találtam egy nagyon érdekes részt a linken, ami megintcsak eloszlat egy tévhitet, miszerint a cigányok zsigerből gyűlölnék a magyarokat, idézem:


"Hasonló eredményre vezetett a legrokonszenvesebb, illetve legellenszenvesebb nemzetekre vonatkozó kérdés. A magyarok számára a legszimpatikusabb nemzetnek a német bizonyult (44%), a legelutasítottabb a cigány és román (33; 32%). Az asszimilánsok 27%-ban minősítették a legszimpatikusabbnak a magyar és a német nemzetet, az általuk leginkább elutasított szintén a román (45%). A cigányok körében messze a legszimpatikusabb etnikum a magyar (50%), kétszer olyan rokonszenves, mint saját etnikumuk. Rokonszenv tekintetében a magyarokat a németek követik a sorban (20%). Érdekes módon a cigányok számára a cigányok az etnikai ellenszenv-rangsor vezetője, csak utánuk következnek a románok. Mind az asszimiláns, mind a cigány csoport messzemenően azonosul a magyarok nemzeti sztereotípiáival, előítéleteivel. Az igen pozitív magyar önképpel szemben tehát igen negatív cigány önkép áll. A cigányok önítéletéből összességében egy nyomorult, jellemtelen, piszkos, lusta, agresszív, gátlástalan csoport képe tűnik elő. A kisebbrendűségi tudat bezárkózásra, önpusztító vagy a külvilág elleni agresszióra hajlamosító hatása az individuál-pszichológiából jól ismert. Ebből válik érthetővé a cigányoknak a többségiekkel szembeni elzárkózása, bizonyos mértékig agresszív színezetű magatartása is. A három csoport egymásról alkotott véleményének vizsgálatában a magyarok 80%-ban igen negatív, megvető, elítélő értékelést adnak a cigányokról. Ezzel szemben a cigány csoport több mint 70%-ban pozitívnak látja a magyarokat. Az asszimilánsok (egykor maguk is cigányok) viszonya a cigányokhoz jóval pozitívabb, hiszen közel 50-50%-ban oszlanak meg a pozitív és negatív értékelések."


No, hát van min töprengeni... :)

2013. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ezt a szimpátia vonalat vinném tovább ha nem gond.

A németek megdolgoztak azért hogy a magyarok kedveljék őket, nézzük meg a svábokat... Én már azért "utálom" a svábokat mert annyira dolgosak és tisztességesek. A cigányság is megdolgozott a szimpátiáért.

Előítéletesek vagyunk de az előítélet nem úgy alakul ki hogy én ezentúl utálni fogom Berta Woostert mert nem ismerem, sose tett ellenem semmi rosszat csak ép Vasárnap van és nincs jobb dolgom.


A bűnüldöző szervek és a törvényhozás előítéletét is megtudnám vétózni. Jó erre nem tudok sehonnan idézni de "mindannyian tudunk olyan eseteket", hogy a rendőrök nem mernek intézkedni adott városrészeken. Vagy egyszerűen nem is próbálnak meg intézkedni mert nem érnek el vele semmit.


"A három csoport egymásról alkotott véleményének vizsgálatában a magyarok 80%-ban igen negatív, megvető, elítélő értékelést adnak a cigányokról. Ezzel szemben a cigány csoport több mint 70%-ban pozitívnak látja a magyarokat."

Egyet értek a szöveg 80%-os értékével, de ez nem általános, ez a 80% nem általánosságban a cigányokat gyűlöli, hanem a renitens csoportokat. A magyarok a cigányokat hozzákapcsolták a "nyomorult, jellemtelen, piszkos, lusta, agresszív, gátlástalan " cigánycsoporttal. Aki ebbe nem tartozik bele az nem is cigány. (oké ez nem rasszista kijelentés akart lenni pusztán arra mutatnék rá, hogy a magyarok a rendes cigányokat már nem sorolják a cigány kategóriába)


Ellenben a cigányok 70%-a jól viszonyul a magyarokhoz, a maradék 30% viszont válogatás nélkül nem komál minket, nálunk nincsenek renitens emberek. Illetve a renitens és a becsületes között nem akkora a szakadék mint náluk. Szerintem a magyarok 80%-a a cigányok 30%-át veti meg. Míg az ő 30%-uk a mi 100%-unkat.

2013. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Márpedig cigánybűnözés van.

Ott vannak azo ka települések, faluk, ahol a cigányság száma jelentős, sőt sok esetben több, mint a többieké.

És ezen elyek jelentős részén a cigányok terrorizálják az ott lakókat, lopnak, bandáznak, állatként élnek... Pedig ugyan olyan lehetőségeik vannak, mint a többinek, sőt még több támogatást is kapnak, mégis állatként - vagy inkább azokhoz is méltatlanul - élnek.

Ez a cigánybűnözés, a települések elfoglalása, aztán se a rendfenntartó erők, se senki nem segít.

És miért? Mert cigányokról van szó.

Szóval mondjátok azoknak, hogy nincs cigánybűnözés, és ogy az emberek csak összevissza beszélnek, akik naponta élnek terrorban, fenyegetések közepette és tudják, hogy nem menekülhetnek.


De a fenti kommentekből is látható - legyenek akármilyen leszavazottak is -, hogy rengeteg embernek volt már bajuk a cigányokkal és a lehető legtöbb esetben ezek ok nélkül, a cigányok "kezdeményezése" miatt történtek meg.

2013. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"nálunk nincsenek renitens emberek. Illetve a renitens és a becsületes között nem akkora a szakadék mint náluk"

- Azért emlékszem egy esetre, amikor az egyik jobbikos politikust fejbetalálták egy jókora kővel. Majdan kiderült, hogy a mögötte ordító csürhe közül volt valaki. Magyar.

Aztán erre a jobboldali sajtó válasza az volt, hogy "hát, hülyék köztünk is vannak" (vagy valami ilyesmi).


Nos, ezek a "köztünk is vannak" emberek, igen sokan vannak, elég csak a gyk. válaszolóin végignézni.

2013. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

@ 15.:


"Ezt a szimpátia vonalat vinném tovább ha nem gond."


Nekem mindaddig nem gond semmilyen téma/vonal, amíg párbeszédképes valaki. :)


"A németek megdolgoztak azért hogy a magyarok kedveljék őket, nézzük meg a svábokat... Én már azért "utálom" a svábokat mert annyira dolgosak és tisztességesek."


Ez tök jó példa. :D

Merthogy általában nem szoktam tudni a környezetemben élők származásáról (persze kivéve azokat a romákat, akiken látszik, ill. néhány egyéb esetet). De pont van egy (és csak egy) sváb származású is a kivételek között: a volt szomszédom az előző lakásban, ahol laktam. Eleinte udvarias, értelmes, "tündi-bündi" volt; később pedig nemhogy udvariatlan, de egyenesen tahó, lekezelő stílusú, arrogáns; és csinált egy-két olyan dolgot, ami ugyan nem "hatalmas bűn", de simán fel lehetett volna jelenteni.


DE: Ettől még nem fogom utálni az összes svábot, azaz nem leszek előítéletes velük szemben. Akit akkor nagyon utáltam, az xy volt egy személyben.


"A cigányság is megdolgozott a szimpátiáért."


Ha az egyes embereket külön-külön kezeljük, akkor ilyen elő sem fordul, hogy egy-egy csoport bizonyos tagjainak viselkedése miatt az egész unszimpatikus lesz.


"Előítéletesek vagyunk de az előítélet nem úgy alakul ki hogy én ezentúl utálni fogom Berta Woostert mert nem ismerem, sose tett ellenem semmi rosszat csak ép Vasárnap van és nincs jobb dolgom."


Ezt nem is állította senki.

Az előítélet _mindig_ tapasztalatból alakul ki (legyen az saját vagy hallomásból szerzett). A probléma ott kezdődik, ha egy-egy csoport egészével szemben táplá

"A bűnüldöző szervek és a törvényhozás előítéletét is megtudnám vétózni."


Amit ezután leírtál, az nem vétózza meg; majd meglátod.


"Jó erre nem tudok sehonnan idézni de "mindannyian tudunk olyan eseteket", hogy a rendőrök nem mernek intézkedni adott városrészeken. Vagy egyszerűen nem is próbálnak meg intézkedni mert nem érnek el vele semmit."


1. Igen, én is hallottam ilyen esetekről, konkrétan romákkal kapcsolatban is. De ez csak egyes területeken jellemző, nem az egész országban.

2. Amiről viszont saját tapasztalatom van:

a., Rendőrök nem intézkednek egyéb (nem romákkal kapcsolatos) esetekben, mert épp baromira nincs kedvük felemelni a hátsójukat a fotelből, aztán meg jegyzőkönyvet írni stb.; ezért a segítségkérőt megpróbálják lerázni (akár telefonos, akár személyes megkeresésnél), és igencsak "rámenősnek" kell lenni ahhoz, hogy ebből az állapotból kizökkentse őket az ember... Sok-sok példa volt ilyenre.

b., Egy faluban az egyszem rendőr nem intézkedik néhány roma családdal szemben; nem félelemből, hanem "mert csak". (Gondolom, nem kell magyarázni... És valószínűnek tartom, hogy magyaroknak is ugyanúgy becsukja a szemét, ha előtte a kezét tartotta...)


De ezek _speciális_ esetek, nem az ország egészére jellemzőek. Ami viszont igen, amit említettem is, az ez:

"A Magyar Helsinki Bizottság 1998 és 2002 között 1200 lopási és rablási ügyet elemzett. Azt vizsgálták, hogy a büntetőeljárásban és a bíróság ítéletében szerepet játszik-e az etnikai hovatartozás. Az elemzés eredménye szerint a felnőtt roma vádlottakat azonos vádpontokért a nem romáknál nagyobb arányban ítélték szabadságvesztésre. A Bizottság újabb, 2008-as kutatása szerint a rendőri gyakorlatban egy cigány állampolgárnak háromszor akkora esélye van arra, hogy rendőr igazoltassa, mint egy nem cigánynak. A jogvédő szervezet hat hónapig három magyar rendőrkapitányság igazoltatási gyakorlatát vizsgálta. A Budapest VI. kerületében, Kaposváron és Szegeden végzett elemzések szerint a romákat érinti a rendőri igazoltatások 22, a konkrét indok nélkül végzett igazoltatások 28 százaléka. A Tárki 2005-ös vizsgálata is foglalkozott a kérdéssel: azt mutatta ki, hogy a rendőri állomány egy részében erősek az etnikai előítéletek."

Forrás:

[link]

[Ha esetleg kedved támad végigolvasni, jelzem, hogy van néhány adat, ami idő közben már elavult.]


"A három csoport egymásról alkotott véleményének vizsgálatában a magyarok 80%-ban igen negatív, megvető, elítélő értékelést adnak a cigányokról. Ezzel szemben a cigány csoport több mint 70%-ban pozitívnak látja a magyarokat."

"Egyet értek a szöveg 80%-os értékével, de ez nem általános, ez a 80% nem általánosságban a cigányokat gyűlöli, hanem a renitens csoportokat."


Erre utaló részt nem találtam a szövegben. Kiemelnéd azt a sort/bekezdést, amiből neked ez jött le? Mert az általad idézett mondat nem tesz ilyen megkülönböztetést.


"A magyarok a cigányokat hozzákapcsolták a "nyomorult, jellemtelen, piszkos, lusta, agresszív, gátlástalan " cigánycsoporttal. Aki ebbe nem tartozik bele az nem is cigány. (oké ez nem rasszista kijelentés akart lenni pusztán arra mutatnék rá, hogy a magyarok a rendes cigányokat már nem sorolják a cigány kategóriába)"


Szerintem ez így teljesen korrekt LENNE. Viszont nekem pont ellenkező a személyes tapasztalatom itt, a GYK-n: bevallottan rasszista felhasználók a cigányok bűnöző és egyéb problémás csoportjainak viselkedése alapján előítéletesek _az egész cigánysággal_ szemben; és hiába magyarázza nekik az ember, hogy ez nem jó, és hogy diszkrimináció a rendes, dolgos, becsületes, normális romákkal szemben, olyan, mintha a falnak beszélnénk.


"Ellenben a cigányok 70%-a jól viszonyul a magyarokhoz, a maradék 30% viszont válogatás nélkül nem komál minket, nálunk nincsenek renitens emberek. Illetve a renitens és a becsületes között nem akkora a szakadék mint náluk. Szerintem a magyarok 80%-a a cigányok 30%-át veti meg. Míg az ő 30%-uk a mi 100%-unkat."


Ez eléggé ex-has arányítás, azért valld be. :D

De csak egy gondolatkísérlet erejéig fogadjuk el a börtönbeli felmérés adatait az egész lakosságra vonatkozóan reprezentatívként kezelve: Ezek alapján a Magyarországon élő kb. 6-700.000 (de max. 1 Mio) roma 30%-a 180-210.000 (de max. 300.000) főt jelent, akik valóban válogatás nélkül minden magyart utálnak. Ezzel szemben viszont van - az egyszerűbb számolás miatt a max. értéknél maradva és kerekítve - kb. 9 Mio * 80% = 7,2 Mio _valamilyen mértékben_ előítéletes magyar, azaz ennyien "utálnak" 1 Mio embert.

Az biztos, hogy szerencsére - mégiscsak civilizáltak vagyunk remélhetőleg - a 80%-nak csak egy kicsi (de annál hangosabb) része nem tud disztingválni, megengedve magának pl. azt, hogy nem tekinti embernek az egész cigányságot úgy en block, és ezt rendszeresen hangoztatja is.


Összefoglalva én azt gondolom, hogy ugyanúgy hiba letagadni, hogy vannak problémás cigányok, mint az összes cigányt bűnöző senkiházinak tartani csak azért, mert pl. Kolompár Dzsúlió népes családja látványosan teszi a semmit éveken át a putrisoron, vagy mert Lakatos Renátó famíliája rettegésben tartja az utca lakóit.

2013. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Bocsánat, javítok, mert félbemaradt egy mondat (váratlan vendég volt):

* A probléma ott kezdődik, ha egy-egy csoport egészével szemben táplál valaki előítéleteket a csoport egyes tagjainak viselkedése miatt; ill. ha az előítéletekből sztereotípiákat alakít ki.

2013. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Erre utaló részt nem találtam a szövegben. Kiemelnéd azt a sort/bekezdést, amiből neked ez jött le? Mert az általad idézett mondat nem tesz ilyen megkülönböztetést."


Még szép, hogy nem találtál a szövegben erre példát mert ez az én személyes véleményem volt :D


"Viszont nekem pont ellenkező a személyes tapasztalatom itt, a GYK-n"

"olyan, mintha a falnak beszélnénk. "

A gyk-s (bizonyos esetekben gyp-s) felhasználókat pont annyira nem szabad kivetíteni a társadalomra mint a renitens cigányokat a cigányságra.


". Ezzel szemben viszont van - az egyszerűbb számolás miatt a max. értéknél maradva és kerekítve - kb. 9 Mio * 80% = 7,2 Mio _valamilyen mértékben_ előítéletes magyar, azaz ennyien "utálnak" 1 Mio embert. "


Tényleg ex-has adatokat írtam, illetve a cikkből kiemelt számoknak próbáltam más jelentést adni. De semmi félrevezető szándék nem volt benne. Viszont a szövegben azt próbáltam leírni hogy a magyarság 80%-a nem a teljes cigányság ellen van hanem az ellen a 30% ellen akik minket viszont pont megvetnek.


Én veled ellentétben megvetem az összes cigányt csak ahogy írtam a rendes dolgos részüket én már nem kezelem cigányként. Igazából nem is lenne fair dolog egy lapon kezelni őket. Sok egyetemista társam kisebbségi de ha valaki lecigányozná őket lehet tőlem kapnák az első pofont. Egy tanult, szorgalmas emberre szerintem akkor sem illik a cigány szó ha származása szerint az is. Fú ez nagyon beteg szemléletmód? Lehet, hogy az de ahogy nézem a te véleményedre lehet adni.

2013. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!