Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy Atom háborúnak milyen...

Egy Atom háborúnak milyen következményei vannak a világon?

Figyelt kérdés
Lenne esély a civilizációnak az újá építésre és szeritnetek milyen országok élnék túl találat nélkül?

#világ #hááború #apokalopszis
2013. máj. 25. 21:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
Igen a legnagyobb felrobbantott pedig a Cár-bomba volt a maga 57 Megatonnájával. Én azt írtam hogy a little boy-hoz képest most alsó hangon 100x-os erősségűek pihenneka silókban és a tengeralattjárókban. Ez meg ugye kiszámolva 1,3 megatonna. Ha azt mondod létezik 100-as is az csak mellettem kampányol mivel egy ekkora behemót elpusztít egy általad említett területet, a sokszorosát "besugározza" és ennek a sokszorosát kisüti egy EMP-vel. Az atombomba egyik legnagyobb hatása egyébként az EMP. A kocsik elektronikáját is kiüti sok száz km-re, elektronika nélkül meg nehéz életünk lenne.
2013. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

[link] Nézzétek meg, érdekes kis oldal.


Viszont Szerintem nem pusztulna el a civilizáció egészen, Nem hiszem hogy Atom háború esetén mind a húsz ezer atom töltete ki kéne lőni egymásra.

2013. máj. 25. 23:07
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Nem kéne kilőni, a hidegháború alatt felrobbantottak pár száz bombát, ha ezt megfejeljük teszem azt 862 db-bal amit kilőnének akkor megugrana KISSÉ a háttérsugázás. Károsodna a DNS, aki életben is maradna egy biztos helyen pár generációval később elhullana mert életképes csecsemő az nem születne. A nukleáris tél meg ugye bolygóméretű cucc.
2013. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Persze, de az élet nem csak a felszínen, gondolom (Pl USa ban) Biztos vannak olyan kormány laborok-Bunkerek, katonai létesítmények amik arra vannak fentartva hogy esetleges Incidensután elkezdjék a civilizáció és a Kormány-USA fentartását.
2013. máj. 25. 23:15
 15/24 anonim ***** válasza:
51%
Na látod ez igaz. A bunkerekre nem gondoltam. A föld vagy víz alatt tényleg túl lehetne élni és valamilyen szinten élni is lehetne de hosszútávon szerintem ez sem kivitelezhető.
2013. máj. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát lehet gyenge példa de a Metro2033 című könyv-játék is ezt dolgozza fel. De az alapjibananyi igazság van hogy pl Moszkva Metróit úgy alakították ki hogy alkalmasak legyenek több ezer ember védelmáre egy sima bombázás vagy atom csapás esetén is. Szerintem Ha megfelelő Felszereltségűek lennének ezek a létesítmények( nem a metróra gondolok itt, hanem sima Atom bunkerekre) akkor akár 100 évet is letudnának élni, csak ehez megfelelő "ellátmány, személyzetes és megfelelő génekkel rendelekző emberek szüksgesek.
2013. máj. 25. 23:24
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
Kár hogy ez minket nem fog érinteni :( Itt a bunkerek ajtaját, szellőző rendszerét, világítását, vezetékeit már szétlopták a ... gyűjtögető életmódot folytató honfitársaink. Mindegy is... Majd kétpofára zabáljuk a jódozott sót és bízunk benne, hogy az elég lesz a sugárzás ellen :(
2013. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Háűt tudtommal egy Atom buner van magyarországon A Budai hegy alatt. ha jól tudom az képes kivédeni egy ato mtámadást és a hadsereg őrzi. De kisebb bunkerekről még nem halottam: Sajnos mi nem az az ország vagyunk akinek telne ilyenekre felkészüli.
2013. máj. 25. 23:45
 19/24 anonim ***** válasza:

Néhány száz bombától nem pusztulna el az emberiség.

Az élet sokkal ellenállóbb annál.

Beköszönthet egy kis jégkorszak, de azt is túlélte az emberiség.


A hidegháború idején is rengeteg bombát felrobbantottak, sokszor közelről nézték.

http://www.youtube.com/watch?v=PTAO5XjhrVo

http://www.youtube.com/watch?v=KoteO_LDlwk


Csernobil mellé is már sokan visszaköltöztek.


De szerencsére ezeknek a fegyvereknek olyan elrettentő ereje van, hogy senki nem merné bevetni, félve a válaszcsapástól. A nukleáris fegyverek mentették meg a világot a 3. világháborútól.

2013. máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Bocsi de Szerintem a mondat úgy helyes hogy Nukleáris fegyverek mentették meg a világot idáig a 3. világháborútol.


De Ez csak egy felvetés, "Mi lenne ha" Elven gondoltam.

2013. máj. 25. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!