Pálinkás József, mint köztársasági elnök?
Annyira bírom ezt a sok maszlagot, amivel az emberek fejét etetik.
A köztársasági elnök jogköre igencsak korlátozott. Példa okaként ha egy törvényt visszaküld meggondolásra, akkor következőleg már muszáj aláírnia, ha tetszik neki, ha nem. Magyarul lényegtelen, hogy ki a köztársasági elnök.
Kérdező nem érted a lényeget amire rámutatott a másik válaszoló, abban a pozícióban lényegtelen, hogy aláír-e valamit vagy sem. Tiltakozhat amennyit akar, másodjára nem kérdezik ki a véleményét hanem aláírja és kész.
A közt. elnöki titulus egy dísz ami kell mert köztársaságban élünk. Pálinkás egy jó megjelenésű iszonyat intelligens muksó szerintem jó közt. elnök lenne.. Mármint jó lenne majd egyszer őt látni ott.
De elküldheti az AB-hez is felülvizsgálatra az pedig megsemmisíti amint formai vagy tartalmi hibát észlel.
Emellett egyáltalán nem mindegy ki a köztársasági elnök mert ő is nagyban hozzájárul Magyarország külpolitikai kapcsolatihoz és ha egy unintelligens aláírógép a köztársasági elnökünk akkor a külföldnek is meg lesz a véleménye a magyarokról és Magyarországról.
"A külpolitikánál meg nem egy tényleges politikai hatalom nélküli személy kiléte dönt. Max részt vesz a kép kialakításában de Szlovákiánál se tudjuk ki a közt. elnök(nekem legalábbis lövésem sincs róla és hidegen is hagy), Robert Fico neve viszont mindig előkerül (és nem is "szeressük"). Unintelligens emberek meg nem nagyon kerülnek ilyen pozícióba"
Ezért nem leszel mondjuk te a közt. elnök. Azokban a diploámciai körökben, ahol a döntshozók csücsülnek igenis fontos, hogy ki az a muksó, aki Magyarországról jön a díszestélyre és ott nem azt nézik, hogy szereted-e Ficot vagy sem, hanem hogy mit képviselsz - mert ez a cél. Nekünk sem mindegy, hogy egy bukott ex-olimpikon megy oda gazdasági ügyekben tárgyalni vagy egy művelt tudós.
A politikai döntéseknek köze nincs a díszestélyekhez, az csak a máz a tortán, hogy tessék ilyen is van. Egy tudós valóban jobb választás de ha visszaolvasol azt írtam hogy nem lenne rossz őt látni majd abban a szerepkörben.
A külpolitika szerintem a hatalomra a pénzre és a tekintélyre épül. A tekintélynek meg csak egy aprócska részét teszi ki az hogy éppen ki foglalja el az államfői szerepet, és itt a szerepen van a hangsúly. A fegyveres erők főparancsnoka az egyetlen valamit is érő szerepköre a közt. elnöknek bár kétlem hogy ezt adott helyzetben ténylegesen ő töltené be. Valahogy nem érezném magam biztonságban ha visszautazva az időben Mádl Ferenc lenne a főparancsnok háborús állapotban, mert hát na... De jobban belegondolva egyik korábbi vagy mostani emberke se lenne az az igazi "hadvezér".
Nekünk sem mindegy hogy ki megy oda tárgyalni, de fontos ügyekben ne egy olimpikon, ne egy tudós, hanem egy politikus menjen ki tárgyalni akinek van gyakorlata benne.
De erről kár vitatkozni, a nagyon fontos diplomáciai ügyekben a hatalmat gyakorlók mennek tárgyalni, a közt. elnök pedig elmegy tiszteletét tenni külhonba. Ami igaz, hogy fontos de nem nyom nagy súlyt.
"A politikai döntéseknek köze nincs a díszestélyekhez, az csak a máz a tortán, hogy tessék ilyen is van."
Nincs? Pedig elég erős lobbik szoktak egy-egy ilyen alkalomkor megjelenni, sőt, többnyire ez is a cél velük. Gondolod csak úgy jófejségből hívnak meg mondjuk a közt. elnöki palotába mindenféle vendégeket? Akkor elég lenne lemenni a sarki hambishoz benyomni egy duplaburger menüt. S igenis más a benyomása ilyenkor a külföldi politikusnak hazánkról, ha egy macskajancsi ül az asztal másik végén mint ha egy korrekt, tiszteletreméltó ember. Lényegtelen egy országnak, hogy a külföldi tömegek mit gondolnak a vezetőikről (aka a magyarok véleménye Ficóról), ami fontos, hogy a döntéshozókat meg tudják győzni - ilyen a diplomácia.
"fontos ügyekben ne egy olimpikon, ne egy tudós, hanem egy politikus menjen ki tárgyalni akinek van gyakorlata benne."
S honnan jönnek a politkusok? Politikusképzőből? Egy olimpikon és egy tudós is ugyanolyan kíváló politikus lehet, más kérdés, hogy az eddigi tapasztalatok szerint igenis van különbség.
A hadsereg főparancsnokságát egyébként Göncz Árpád 1990-ben gyakorolta, mikor a taxisblokádon résztvevőkre lövetni akartak, de ő nem engedélyezte. Azóta viszont ha jól tudom, ez csak névleges cím.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!