Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak nekem van már hányingerem...

Csak nekem van már hányingerem ettől az erősen profitorientált világtól, azon belül is a multiktól?

Figyelt kérdés

Alapból rosszul vagyok ettől a tartsuk minimálbéren az alkolmazottakat, mert nehogy már csak havi több száz millió legyen a bevételünk, nyúljuk le a saját alkalmazottainkat is(akik nélkül ez az egész egy kalap szart nem érne) azzal a pár millióval.

Sőt, Icuka betegen volt egy hetet és emiatt volt 20 ezer forint veszteségünk a több millió bevétel mellett?

Azonnal rúgjuk ki, mert ez felháborító.


Igazából a mai nap a Pe**y nevű market buktatott ki(ahol szintén havi 70 ezerért dolgoznak az emberek 200 órákat, persze a bevétel itt se 20 ft naponta, na de mindegy)mikor beléptem az üzletbe sikerült megállapítani, h nincs már kis kosár.

Kérdem a biztonsági őrt, h merre találom.

Erre jön, h abszolút nincs, mert egy év alatt tönkre ment 100 darab és h inkább spórolnak.

Min??????

Azon az 50 forintos szar kosarakon?

Éves szinten mennyi akkor a veszteség, 5000 forint????

Simán vehetnének minden nap ennyit, de nem, mert 5000 forint és a profit meg a blablabla.

Komolyan mondom, h az eszem megáll, h ide jutottunk, h éves szinten 5000 forintokkal b.szakodnak.

Milliós bevételek mellett nem is az, h Gyurikám, vegyünk 100 forintos kosarat, az tartósabb, nem!

Hol már??

Szarjunk bele, 5000 forint, hát nem érted???

Komolyan mondom ezeken múlna és nem lennének előírások ezek még a budit is sajnálnák a dolgozóktól, azon se csodálkoznák, ha holnaptól 100 forint lenne a wc, mert még a 150 forintos folyékony szappanttól is bereccsennek.

Most őszintén milyen munka ez???



2013. máj. 13. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem csak te vagy így, még jó, hogy a sarki boltban Rózsi néninél ingyen vásárolok.
2013. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem tetszik, nézd meg, milyen munkakörülmények vannak Bangladeshben... vagy milyenek voltak Európában százötven évvel ezelőtt. Ahhoz képest mennyország van.
2013. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
A multikat ki kell hajtani.
2013. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 The Evil Twin ***** válasza:
94%

Kérdező, nem érted amit az egyik válaszoló mondott.


Nézd meg, hogy hogyan néz ki a világ a nem profit orientált helyeken. Alacsony életszínvonal, rövid élettartam, írástudatlanság, olyan nyomor amit a legcsúnyább környéken sem látsz Magyarországon XXI. században.


Európa a kapitalizmus előtt is olyan volt, mint ezek a helyek. Valamiért senki nem sírja vissza azokat az időket.


Ha tíz percet eltöltenél egy ilyen helyen, sírva menekülnél vissza a gonosz vérszívó profithajhász világban.


Mellesleg olyan mentalitást, amit most leírtál, Ausztriában, Dániában, vagy Angliában már nem találsz... mondjuk ott nincs is 27%-os ÁFA, különadó, meg 59% terhelés a munkabéren, és mivel a munkás zsebében is több pénz marad, ezért többet költ, alapból magasabbak a bevételek, mint egy adott multi magyar üzletében...


Lehet ezt a rendet nem szeretni, de az alternatívák mocskos rosszak.

2013. máj. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 The Evil Twin ***** válasza:
81%

Az nagyon jó, mert nem minden kocsmában sikerült a folyékony szappant beszerezni (kéztörlési lehetőségről már nem is beszélve)... de akkor biztos most a kiskocsmák is gonosz profitéhes vérszívók...


Most komolyan, a világ egyhatoda éhezik, kéthatoda analfabéta, a negyedik hatoda közvetlen életveszélyben van mert vagy valami elmebeteg diktatúrában lakik, vagy háborús övezetben él, az ötödik hatoda meg valami olyan betegségtől görnyed össze, amit itt már nem is ismernek, mert kihalt az oltásoktól.


És itt vagy te, a hatodik hatodban, akinek megadatott az, hogy azon problémázz, hogy nincs kosár a Penny Marketben.


Perspektíva ember, perspektíva.


Mellesleg még mindig megteheted azt, hogy ahelyett, hogy azon hisztizel, amit úgy sem tudsz megváltoztatni, azt teszed, amit megtehetsz ebben a gonosz szipolyozó társadalomban: átmehetsz egy olyan boltba, ahol teljesülnek az álmaid: van kosár.


Ezen a gonosz vérszívó rendszeren kívül max akkor kapsz kosarat, ha szősz magadnak.

2013. máj. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Most azon buktál ki, hogy nem volt a Pennyben kosár? Ha nem tetszik, akkor megfordulsz, kijössz és elmész máshová. Nem 1978-at írunk, hogy településenként csak egy bolt van, nem kötelező neked ott vásárolni...

/én se ott szoktam, de ez mellékes/

2013. máj. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező te is ki vagy éhezve a ma divatos, hamis, de jól hangzó propagandakampányra. Majdnem szó szerint idézel, ez derék.


De vedd észre, hogy más országokban milyenek a viszonyok, az élhetőség, a minőség és az emberek hozzáállása. Aztán hasonlítsd össze, itt és ott milyen a multik aránya, tevékenysége. Ha figyelmesen szemléled, rájöhetsz, hogy a multikat is lehet értelmesen szabályozni. Nem ordibálva és ledorongolva, hanem higgadtan érvelve. Azt is észreveheted, hogy arrafelé szervezik a munkát, takarítják az utcákat, boltokat, a lyukakat szakszerűen betömik és nem eltüntetik, mert részben ott ez a természetes, részben ott erről szólnak a törvények. És legfőképpen az emberek öntudatosan elvégzik a munkájukat, hasonlóan öntudatosan visszautasítják az értelmetlen feladatokat. Nem egyenként, hanem a törvény erejére és egymásra támaszkodva. Nálunk se törvény, se egymás. Mit vársz, hogy másképpen legyen? Tégy érte. Nekem eddig bejött. Időnként kicsit kellemetlen, de megéri.

2013. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

szerintem teljesen igazad van.

Telaviv (vagy mi a nickneved) hiába próbáljátok védeni ezt a haldokló miultikulti libsi "kultúrát",ennek már annyi,csak idő kérdése.

2013. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
ja,nem telavil,hanem devil,most látom...
2013. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 The Evil Twin ***** válasza:
100%

Nem is Telavil, vagy Devil, hanem The Evil Twin, azaz a Gonosz Ikertestvér.


Ja, és arra, hogy ez haldoklik, a legjobb érv, hogy azt mondod, mi? Majd biztos olyan emberek ítélőképessége számít, akik még egy nicknevet sem tudnak elolvasni.


Mellesleg gratulálok a kérdező gerincéhez, hogy törölte a saját kommentjét, ami az én kettőm közé ékelődött eredetileg...

2013. máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!