Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vágyik annyira sok...

Miért vágyik annyira sok magyar külföld után?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 21:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem kétféle ember megy külföldre. Egyik a képzetlen, aki nem talál állást itthon. Ő kinn is aljamunkát végez, alig él jobban, mint itthon és előbb-utóbb hazajön.

A másik a képzett, akinek itthon sincs megélhetési gondja de kalandvágyból elmegy külföldre. Ő jóval többet keres és ha sikerül legyűrnie a honvágyát, akkor kinn is marad és csak nyugdíjas korában fog visszajönni.

Úgy tippelem, hogy a külföldre menők 80%-a az első, 15% a második, a maradék 5% meg az egyéb, ezekbe nem sorolható ember.

2013. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A több pénz, "jobb megéhetés" miatt gondolom. Ott könnyebben összeszedik magukat mint itt.
2013. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%
...És nem beszélve az itteni mentalitásról, ami első sorban a munkahelyeken idegesítő, a csaló munkáltatók, rabszolgamunka éhbérért.Ha elveszted a munkád, kapsz közmunkát, mint a bűnözők de abból is csak éhen halsz.Normális ember köszöni, de nem kér ebből.
2013. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert négyszeres fizetést kapnak, mintha itthon maradnának.


És a kivándorlók többsége nem azt tervezi, hogy élete végéig takarítóként, pincérként, szakmunkásként stb. dolgozzon egy nyugati nagyváros bevándorló negyedében egy garzont bérelve, de a szükség nagy úr.

A többség szerintem haza fog térni, bár ki tudja, az arabok, törökök is ott maradtak.


A magasan képzett, nyelveket jól beszélő magyarok közül biztosan sokan lesznek, akik inkább külföldön maradnak, mivel ott sokkal jobb karriert tudnak építeni, mint itthon. Dehát egy globalizált világban élünk, vándorolnak az emberek. Angliából, Németországból is sokan vándorolnak ki pl. USA-ba, Ausztráliába, Svájcba a jobb élet reményében. Az egész világban mindenhol küzdenek az agyelszívás ellen, vagy éppen annak érdekében (USA).

2013. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Ahol otthon laktam, az egy átlagos helynek számított, nem a Rózsadomb, de nem is a putrisor. Hetente pucoltam a kutyasz.rt valamelyik gyerek cipőjéről, a villamoson ahol felszálltunk rendre ott szálltak fel a munkások, akik a gyerekeim feje mellett üvöltötték a másiknak, hogy te g.ci szájbab.szlak és egy mondatot nem tudtak kiejteni a szájukon káromkodás nélkül, a suliból rendre úgy jöttek haza, hogy ezt meg azt gyakorolni kell, mert órán nem volt rá idő, mindenki ideges meg türelmetlen a másikkal.

Ősz óta élünk külföldön, a gyerekeket úgy engedem a játszón el ahogy belépünk, hogy nem nézem meg a mászóka tetején a kis házat, hogy nem sz.ros-e vagy nem dobtak-e be valamit és arról ne is beszéljünk, hogy eddig még nem jártunk olyan játszótéren, ahol ne lett volna normális vécé. Nem mondom, hogy kutyakakit sehol sem láttam itt, de nagyságrendekkel kevesebb, mert szinte mindenki összeszedi. Ahol lakunk, ott leengedhetem egyedül a gyerekeket, míg otthon ezt nem tehettem meg, mert több gazdi póráz nélkül sétáltatta a kutyáját. Ráadásul olyanokat, hogy a többi kutyás is ha meglátta őket, akkor inkább gyorsan másfelé került. Kisgyerekes szülőre is rászóltak, hogy fogja meg a gyereket, mert a kutya (póráz és szájkosár nélkül) harap. A suliban nyugi van, persze azért kapunk itt is házit és tanulni kell. Otthon a tanárok ki voltak facsarva, az egyik rohant mindig suli után a magántanítványaihoz, mert különben nem tudott volna megélni. Itt rendszeresen látom a tanárokat, ahogy a sulihoz közeli kávéházban ücsörögnek és dumálnak.

Otthon utáltam vezetni, itt nem dudálnak folyton a s.ggembe, ha látja, hogy nem tudok kikanyarodni mert folyamatosan jönnek, akkor nem b.szogat még azzal, hogy nyomja a dudát.

Sorolhatom még ha akarod. Itt sincs kolbászból a kerítés, de a mérleg pozitív serpenyőjében még sokkal több van.

2013. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm Németországba ment nyelvtudás nélkül,takarítónak.Sokszorosát keresi annak, amennyit itthon egészségügyisként kapott.Jól él, nem akar visszajönni.Másik ismerős Angliában, salátagyárban dolgozik,sima melós.Pár év alatt takaros családi házat vettek, utazgatnak, jól élnek, nem jönnek vissza.Sorolhatnám, de senki nem jött vissza az ismerőseim közül, aki kiment.Nem véletlenül.
2013. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

tegnap 21:41


...és még az ürülék sem büdös ott kint.....



"Egyik ismerősöm Németországba ment nyelvtudás nélkül,takarítónak.Sokszorosát keresi annak, amennyit itthon egészségügyisként kapott.Jól él, nem akar visszajönni."


Igen, ezekkel a "6 általánossal, nyelvtudás nélkül ment ki és mára milliomos" szöveggel csábítják ki az egyszerű embereket akik aztán koppannak.

2013. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Elég ránézned az ország helyzetére.
2013. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17: Nem mondtam ezt, csak tudod nagyon nem mindegy, hogy a kellemetlenségekkel milyen gyakran találkozol.
2013. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!