Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki államin szerezte a diplomá...

Aki államin szerezte a diplomáját az elhagyhatja az országot?

Figyelt kérdés

Mármint arra gondolok, hogy tegyük fel, hogy államin fogom megszerezni a diplomámat. De ugye az az illető, aki az állam pénzén tanul, az 5 évig nem tartózkodhat tartósan külföldön.

Viszont akkor sem lehetne kiköltöznöm a diplomám megszerzése után rögtön, ha kint nem a szakmámba dolgoznék, hanem mondjuk mosogatnék, vagy a férjem "eltartott asszonya" lennék? Ugyanis mire elvégzem az orvosit (persze ha felvesznek), az kb. még olyan 10 év. Viszont addigra ebből az országból semmi nem lesz, felesleges volna itt maradnom, csak azért, hogy szétlopják alólam a lakást.

Inkább mennék ki mosogatni majd annak idején, mint hogy egy percig is maradjak. Ez lehetséges?


2013. máj. 10. 18:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

diploma után egyből ki is utazhatsz ... de egy orvosi papírt megszerezni azért elég költséges és itthon töredékéért megszerezheted, mint mondjuk ukben! Ezért ha dolgozol és úgy döntesz, hogy kint maratdsz, akkor biztos vagyok benne, hogy nem fog nehezedre esni kifizetni az orvosi képzésnek a költségeit ...

Valahol ez elis várha

2013. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
A kinti munka nem számít, vagy minek az a mosogatásos munka.
2013. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, hogy visszafizeted a költséget. Nem tudom a sok hülye diák mit izél ezen hogy "röghözkötés" meg ilyenek. Én is hamarosan megszerzem a diplomámat, államin. És ha szakmában akarok dolgozni, akkor valószínűleg úgyis külföldön fogok, mert fizikusnak tanulok. Ebben az esetben én is visszafizetem a költségeket, és mindenkinek így kéne. Ha már külföldre mész, akkor nem azért mész mert olyan rossz ott a fizetés, van több éved rá hogy kiperkálj pár havi fizut
2013. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Utolsó ha hamarosan diplomát szerzel akkor még rád nem is vonatkozik a hallgatói szerződés, az csak a mostani elsősöknek van.
2013. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%
Az országot bárki elhagyhatja. Az más lapra tartozik, hogy mindet tarkón lőném.
2013. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

" 2: Könnyen beszélek, én már a határ másik oldalán vagyok! :-D"


Sajnos ott csak korcsfajúak vannak.

2013. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

"minek neked diploma, ha mosogatni akarsz külföldön... ezt nehezen tudom megérteni ..."


Ne aggódj ezt más is.

2013. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
51%

"vagy a férjem "eltartott asszonya" lennék?"


Ehhez fölösleges kimenni, a ribancoknak itt is jó soruk van.

2013. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

" Nem kell koptatni itthon az iskolapadot, ki lehet menni már most mosogatni, vagy eltartatni magad!"


Miből tudná az ilyen eltartani magát?

2013. máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nagyapám mindig ezt mondta.


Magyarországon kívül nincs élet, ha van élet, az nem olyan élet.

2013. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!