Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki államin szerezte a diplomá...

Aki államin szerezte a diplomáját az elhagyhatja az országot?

Figyelt kérdés

Mármint arra gondolok, hogy tegyük fel, hogy államin fogom megszerezni a diplomámat. De ugye az az illető, aki az állam pénzén tanul, az 5 évig nem tartózkodhat tartósan külföldön.

Viszont akkor sem lehetne kiköltöznöm a diplomám megszerzése után rögtön, ha kint nem a szakmámba dolgoznék, hanem mondjuk mosogatnék, vagy a férjem "eltartott asszonya" lennék? Ugyanis mire elvégzem az orvosit (persze ha felvesznek), az kb. még olyan 10 év. Viszont addigra ebből az országból semmi nem lesz, felesleges volna itt maradnom, csak azért, hogy szétlopják alólam a lakást.

Inkább mennék ki mosogatni majd annak idején, mint hogy egy percig is maradjak. Ez lehetséges?


2013. máj. 10. 18:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Menni lehet, max. visszafizettetik a képzés költségét. De nem fognak láncra verni és elvenni az útleveled, nyugi. :-)
2013. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Első! Magyarországon kitudja... Itt már bármi lehetséges :D
2013. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
2: Könnyen beszélek, én már a határ másik oldalán vagyok! :-D
2013. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
minek neked diploma, ha mosogatni akarsz külföldön... ezt nehezen tudom megérteni ...
2013. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

Akkor minek akarsz tanulni, ha már most tudod, hogy nem abba fogsz dolgozni.

Nem az számít, hogy abba a szakmába dolgozol vagy sem, az a lényeg, hogy nem Magyarországon adózol.

2013. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Járj fizetősre. Aztán 6 év után irány Norvégia északi része (Finnmark, Torms, Nordland) háziorvosnak havi 2 milláért. 2 év alatt kényelmesen visszafizeted a tartozásod.
2013. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell koptatni itthon az iskolapadot, ki lehet menni már most mosogatni, vagy eltartatni magad!
2013. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Mosogatásból kint sem könnyű megélni, csökkentek a reálbérek és a szakmák is telítebbek. Magyarul nehezebb kimenni és nem is keresel arányban olyan jól mint régen.

DE persze így is megéri kijutni.

2013. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy kell pár száz ezer forint tőke az induláshoz ... Ha nincs minden teljesen lefixálva, de ahhoz ismerős vagy szerencse kell, hogy valami felvegyen látatlanba ...
2013. máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nővérem kint él Angliában, tehát lenne hová mennem stb.

Minden álmom, hogy orvos legyek, tanulmányilag jó úton haladok felé. Viszont ha belegondolok, hogy diploma után még lehúzzak itt 5 évet, az nem valami szép kilátás. Viszont ha már lehúztam itt 5 évet, beindult a karrierem, akkor aligha könnyű kijutni. É olyat lehet, hogy diploma után kimegyek 5 évet mosogatni, és miután letelt az állam szerint megkívánt időm, elkezdek kint a diplomámmal dolgozni. Lecsukhatnak csak mert nem Mo.-on keztem a diplomámmal dolgozni? :/

2013. máj. 10. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!