Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mégis van emberfaj?

Mégis van emberfaj?

Figyelt kérdés

"174/B. § (1) Aki mást valamely nemzeti, etnikai, faji vagy vallási csoporthoz tartozása, ..."


Eddig azt hittem, hogy Hitler tévedett!


2013. márc. 25. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Több nagy kutató is foglalkozot fajtannal, mivek annyira mélyen nem foglalkoztat a kérdés ezért neveket tudom, de a lényeg, hogy ezeknek a kuatatóknak a fajról alkotott definíciói és a nézeteik nem voltak azonosak. Innen ered, a régi vite, hogy vajon egy faj, vagy nem egy faj. Mindenesetre aki fél percet gondolkodik hamar rájön, hogy hogyan értelmezze a másik mondandóját. Enegm különösebben nem érdekel, hogy fajnak, vagy rassznak írja le valaki, mert úgyis azonnal tudom, hogy mire gondol, vagy miről beszél és szerintem mivel hozzám hasonlóan mindenki azonnal tudja, hogy miről van szó ezért felesleges foglalkozni ezzel.


Amúgy befizetnék arra, hogy egy bíróságon például arra hivatkozva, hogy az ember egy faj, így nem történhetett a támadás faji okokból hány bíró bólintana rá. Nyilvánvalóan egy se, mivel feltételezi, hogy úgyis tudod miről van szó.

2013. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Hát persze hogy van, Homo sapiens! BTK pedig nem igazán illetékes biológia kérdéseiben.
2013. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A jogi szakirodalom is egyetért abban, hogy a törvényi megfogalmazás hülyeség.
2013. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen, rengeteg emberfaj van.
2013. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!