Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Volt már ilyen? Elmarad...

Volt már ilyen? Elmarad minden szabadtéri március 15-i ünnepség.

Figyelt kérdés
[link]

2013. márc. 15. 00:56
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
75%
1948-ban szakadó hóban tartottuk az iskolában az ünnepséget. Igaz, akkor még az valóban a szabadságharcról szólt, nem a politikáról. Jobb is, ha elmarad a sok gyűlölködés.
2013. márc. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

"1948-ban szakadó hóban tartottuk az iskolában az ünnepséget. "


Te is mai gyerek lehetsz :D.

2013. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
47%
Viktor Brüsszelben lesz/van (akárcsak én) a Fidesz naggyűlésnek már alapból lőttek. A szocik megtartják egy plázában, a jobbikosok meg egy kocsma mellett összeütött sátortáborban a magukékat.
2013. márc. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

"Ne vicceljetek, minden percben tragédiák történnek a hóviharban! Elakadt kocsikban egész családok, elakadt buszokban gyerekcsoportok, elakadt katasztrófavédelem, már kivonult a honvédség."


Örülj neki, attól, hogy még nem lesz tüntetés, vízágyúzás, szemkilövés, sósavazás, vérontás, te még ugyanúgy megkapod a napi csámcsognivalót és sokk-adagodat a médiából - végülis csak erre vágytál, nem? Dráma, botrány, tragédia - lehet, hogy téged ez éltet, de én akárhogy is nézem, ez csak egy kis csapadék kevéske széllel kombinálva, semmi olyan, amire ne lehetett volna számítani. Persze most már olyan táposak lettek a magyarok, hogy egy ilyen "megbénítja az egész országot" - csak hogy a hírekből idézzek.

2013. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

"de én akárhogy is nézem, ez csak egy kis csapadék kevéske széllel kombinálva,"


Veszprém mellett olyan hóvihar van amilyet én még életemben nem láttam. Pedig én se vagyok már mai gyerek. Talán 1969 telén tomboló vihar volt ilyen. (akkor is napokra megbénult ez az országrész)

2013. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
S mi van, ha hóvihar van? Magyarországon mindenki csak áldozata valaminek és mindig arra várunk, hogy jöjjön egy erősebb és megoldja a problémát - nevetséges, hogy a Honvédséget kell bevetni ilyen esetben. Szinte már az éltet minket, ha valami bajba kerülhetünk, amit saját tétlenségünkkel katasztrófává fokozunk. Miért nem hallom, hogy a szomszédos országokat megbénította volna az orkán? Vagy csak Magyarországon fúj a szél? Oké, nem járható egy út, nem megyek rajta vagy megpróbálom járhatóvá tenni, de pár szélsőséges eseten kívűl nem áll meg e miatt az élet.
2013. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Amúgy sincs sok olyasmi, amit ünnepelni kéne.
2013. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
83%

"Elakadt kocsikban egész családok"


Meg is érdemlik. Nevelő célzattal ott kellene hagyni őket és talán kicsit elgondolkodnának azon, hogy mi oka lehetett annak, hogy a hatóság a szájukba rágta, ne induljanak el. Ezzel szemben mit csinál a hlye állampolgár? Ki, ha én nem! Elindul... Aztán elakad és telesírja a fészbukot, hogy mentse ki valaki, sőt, még azért is óbégat mert nem elég gyorsan mentik ki és a 34 gyereke megfagy. Sajnos nincs mód arra, hogy a mentés költségeit behajtsák az ilyen jó képességű embereken...

2013. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

" nevetséges, hogy a Honvédséget kell bevetni ilyen esetben. nevetséges, hogy a Honvédséget kell bevetni ilyen esetben. "


Nevetséges, hogy a honvédséget eltartjuk és ilyenkor is csak ímel-ámal méltóztatnak kijönni takarítani persze ez után ők lesznek Magyarország hőőős katonái....

2013. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Szlovákiában is hasonló a helyzet, mint nálunk. Ott is sok az elakadt ember, elzárt település.

Az utakon rekedt emberek többség tegnap került bajba. Reggel még senki nem gondolt arra, hogy ekkor baj lesz, mindenki ment dolgozni, iskolába vitte a gyereket. Csak haza már nem jutottak. Sajnos későn állították le a forgalma. (legalábbis itt Veszprém környékén)

Elő kellene szedni a megmaradt tankokat. A '69-es viharban is azokkal szállították a kenyeret, vitték kórházba az embereket.

2013. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!