Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem fogják végre fel...

Miért nem fogják végre fel nyugaton is, hogy a magyar emberek többé NEM hajlandóak sarcot fizetni a szolgáltatóknak, és a bankadó pedig MARAD!?

Figyelt kérdés
A feltüzelt osztrák és szlovák is mit támad? Náluk is van tudtommal bankadó,de ha nem lenne,akkor sincs semmi közük a magyar belpolitikához,unió ide vagy oda,foglalkoznának inkább a fasiszta nyelvtörvényükkel meg a benes dekrétumukkal!
2013. márc. 15. 00:55
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
15 Pont az a baj,hogy nem az ellenszolgáltatást fizetjük vagy 20 éve,hanem a sarcot.Ha 1000 Ft-ot fizetek egy kiló kenyérért az nem ellenszolgáltatás hanem sarc,ugyanez a helyzet többek közt a szolgáltatókkal is.Készenléti,rendelkezésre állási és sok újonnan kitalált tételt számolnak el,ami mögött 0 szolgáltatás van.Korábbi válaszolónak: Én emlékszem áramkimaradásokról a csökkentés előtti időkből is,viszont mostanában egyszer sem volt,akkor ez most hogy van? A bank adózzon-ezzel mi is a gond? Ha egy vállalatnak a legnagyobb a profitja,az a minimum,hogy adózzon utána.Pláne úgy,hogy vagy 20 évig átverték a kisembereket a megtévesztő apróbetűs,jogásznyelvezeten írott szerződéseikkel,meg a bedöntött frankos hitelekkel.Fizessenek,de rendesen ám! És igen,ha nem tetszik el lehet húzni a fenébe,senki nem hívta ide őket.Inkább élnék egy évig áram nélkül,minthogy behódoljak a sarcszedők népének!!!
2013. márc. 15. 15:03
 22/33 A kérdező kommentje:
Ahol lakok,ott pl a hőenergia távvezetékes továbbításának hőveszteségét is a fogyasztók fizetik,nem a szolgáltató.El is ismerik,hogy nem az a teljesítmény megy ki ami a számlán van,a különbség a vezetéken adódó veszteség.Nos akkor ezt szerintem-és még igen sokak szerint-nekik kéne lenyelni,vagy újíttatni a vezetékeket,a semmiért fizetünk többet.Másik energiaszolgáltató hajlandó lett volna helyettük jönni,a politika ezt sikeresen megtorpedózta,mondván nincs uniós keret az egyedi fűtésre való átállásra.Így marad az őskori rendszer a veszteségekkel és a lakosságra áthárított veszteségből adódó többletköltségekkel.Ez is a sarc egy formája.
2013. márc. 15. 15:21
 23/33 A kérdező kommentje:
Az meg a másik dolog:Ki mondta,hogy energiaszolgáltató csak külföldi lehet? Sehol nincs törvénybe leírva.Ha elhúznak,majd akar helyettük más,akik tisztességesebb módon is megoldják a feladatot.
2013. márc. 15. 15:31
 24/33 anonim ***** válasza:
27%
13-as vagyok.Akár csak az ATV-t kapcsoltam volna be úgy írogatnak itt sokan.Ha rezsicsökkentés van?:miért csak ennyi?Igaz előtte sose volt. Önkormányzati hitel átvállalás?:minek? miért? Szinte semmi nem jó.Legújabb amin jót röhögtem az mszp belekötött miért csak 10 % a csökkentés?Ha ha ha. Mintha ők egyszer is csökkentettek volna.Másik: szolgáltatók panaszkodnak hogy a csökkentés miatt elmaradnak a fejlesztések.Milyen fejlesztések? Nálunk pl a beton villanyoszlopok olyan állapotban vannak hogy csoda hogy még állnak.Az egyiket ami előttünk van egy idős asszony döntötte ki kocsival így lett új, a másik közeli oszlopot egy teherautó lökött ki így ez is új.Még van egy kritikus állapotú itt lehet én magam borítom ki mielőtt valamelyik családtagomra rádől.Akkor milyen elmaradó fejlesztésekről beszélünk.Nehogy már egy bankot is sajnáljunk ó szegények a devizahiteleseken tollasodnak meg amig tudtak miközben merem állítani 1 svájci frankot nem vettek fel csak abban számoltak.Még annyi eszük sincs hogy valami megoldást találjanak ki a helyzetre inkább maradjon a nyakukon a sok ház amit el se tudnak adni mint hogy valami kompromisszumot kössenek a hitelt felvevőkkel és így törlesztene a nagy többség és lenne bevételük.Ott a sok eladhatatlan ócska ház ami olyan rossz hogy hitelt se szabadott volna rá adni a vásárlónak de hát akkoriba még disznóolra is adták a lakáshitelt.Most inkább kidobják az embereket belőle és hagyják összedőlni mert ugye eladni nem tudják mint hogy valami megoldást keresnének a problémára.De továbbra is tartom akinek nem tetszik pl a bankadó utalja fizetése egy részét a költségvetésbe.És érdekes még egy menekülő bankot se láttam mindezek ellenére.
2013. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
19 Én most is itthon tartom a pénzem "párna alatt",mert még nem sikerült annyit összeszedni,hogy bármibe érdemes legyen fektetni.Ha beteszem akkor is valószínűleg magyar állampapírba fogom tenni,vagy a takszövbe.Egész jól megvagyok a külföldi bankok nélkül.
2013. márc. 15. 16:22
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

15 vagyok: létezik olyan fogalom a PTK-ban, hogy feltűnően értékaránytalan szerződés, és létezik olyan is, hogy uzsorázsszerződés, ezek érvénytelenek.


A bankok szerződései nem ilyenek. Rengeteg etikátlan húzásuk volt, bár az elmúlt években visszafogták magukat, de ma már legalább annyira alapszükséglet a szolgáltatás, amit nyújtanak, mint az élelem és a víz.


De nem a bankadó az, ami gátat fog szabni az esetleg még fellelhető ravaszkodásaiknak, sőt, további ilyen tettekre motiválja őket.


Tehát vissza lehet sírni azt a kort, amikor erősebb vagyok, ezért elvehetek bármit anélkül, hogy fizetnék érte , de biztos, hogy igazságos lenne? és biztos, hogy az alapvetően értékarányos fizetséget sarcnak kell hívni? (Ne feledjük azt sem, hogy a bank nem jótékonysági intézmény...)


P.s.: A szlovák jogalkotás tényleg elmebeteg.

2013. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

"19 Én most is itthon tartom a pénzem "párna alatt",mert még nem sikerült annyit összeszedni,hogy bármibe érdemes legyen fektetni.Ha beteszem akkor is valószínűleg magyar állampapírba fogom tenni,vagy a takszövbe.Egész jól megvagyok a külföldi bankok nélkül."


OK, ez esetben kérlek reagálj a másik két dologra is, amit a hozzászólásomban felvetettem.

2013. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok svájci alapu hitel károsult de nagyon együttérzek velük,a pénzem azóta nincs banknál,nem támogatom ezeket a piócákat egy fillérrel sem.Ha mindenki ezt tenné tönkremennének.
2013. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Ok: A fizetésem nem saját számlára kapom (azon 0 forgalom,mégis kezelési díjat számítanak rá,nem keveset,fél év után 8000Ft azért mert az adataimat a gépben tárolják)

Bank pedig nem csak külföldi létezik,illetve azok közül is meg lehetne válogatni kik működhetnek itthon és milyen feltételekkel.

2013. márc. 15. 19:04
 30/33 anonim ***** válasza:

A két további felvetésem alatt ezekre gondoltam:


"Biztos kellemes lesz egy vállalatnak a németországi partneréhez elküldeni az egyik alkalmazottját pár aktatáska pénzzel, mivel nem lehet átutalással fizetni. Tudod, ez lenne bankok nélkül.


Biztos kellemes lesz egy vállalatnak elhalasztania egy adott fejlesztést, amivel nyereségesebbek lehetnének, mert nincs kitől hitelt kapni, mivel nincsenek bankok. Tudod, ez lenne bankok nélkül."

2013. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!