Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Volt olyan gyarmat aminek jót...

Volt olyan gyarmat aminek jót tett az, hogy gyarmat?

Figyelt kérdés
tehát akit nem csak kihasznált,és szétrabolt a gyarmatosító.

2013. márc. 14. 10:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Súlyos tévedés! Törzsi jellegűek voltak többnyire, technikailag kevésbé fejletlenek, de egészséges társadalmak."

Azért ez a kis közösségekből álló, önellátó társadalom a gyarmatosítás nélkül sem lett volna fenntartható, előbb-utóbb beszivárgott volna a nyugati kultúra. Ott is kevesen vágynak az ősi életre, hogy kunyhókban éljenek, halásszanak, vadásszanak, gyűjtögető, pásztor életet éljenek és a túlnépesedés miatt ez már nem is fenntartható. Ott is a lakosság a városokba áramlik, ott képzelik el a jobb jövőt, az zajlik le, mint Európában, Ázsiában, Dél-Amerikában 50-100 éve. Ez egy természetes folyamat.

2013. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Antimod ***** válasza:

"Ez egy természetes folyamat."


Ebben igazad van, de nem lehet átugrani a lépcsőket egy társadalom fejlődése során sem. Más az, ha valahová beszivárog a nyugati kultúra, mint amikor rátelepül. Az eredményét sajnos látjuk.

2013. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, pl. Nápoly és Isztambul egész szép karriert futott be, mint eredendő gyarmatvárosok.
2013. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
P.s.: Buta vagyok, az Egyesült Államokat kifelejtettem.
2013. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Antimod ***** válasza:

"az Egyesült Államokat kifelejtettem"


Ja, szép karrier, csak előbb ki kellett irtani a lakosságát...

2013. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, érzékelted a problémát, amire a példákkal rá akartam világítani.


Azt a szót, hogy "gyarmat", minden korban teljesen más jelenségre használjuk. A görög gyarmatosításnak semmi köze a felfedezések korához, aminek megint semmi köze ugye a mai politikai retorikában használt gyarmatosításhoz.


Amit az amerikai őslakosokkal tettek, azt nem gyarmatosításnak hívjuk, hanem hódításnak, de ez teljesen esetleges. Ők nem gyarmatokon éltek, velük a gyarmatok harcoltak. De ez valóban csak terminológia kérdése.


Tehát a kérdés megválaszolásához először egy igazzy gyarmat-definíció kéne, ami nincs, és nem is lesz, és aztán meg kéne határozni, mit értünk azon, hogy "jót tett", ami még ennél is karcosabb.

2013. márc. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!