Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az EU-ban milyen tapasztalatok...

Az EU-ban milyen tapasztalatokra tett szert Magyarország?

Figyelt kérdés
negatív/pozitív
2009. nov. 28. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindig mi szívunk, ennyi.
2009. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pozitív: -

Negatív: belépés óta mindent el lehet adni, és mindent fel lehet számolni, így utolsó ami magyar marad az a nyelvezetünk. (még pár évig)

2009. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindig mi szívjuk?

Hol szívjuk jobban, amióta benn vagyunk az EU-ban?


Én egy kisvárosban lakom, a népesség 8.000. fő, de csak az utolsó évben 4 milliárd forint pályázati pénzt nyertünk fürdőfejlesztésre, kerékpárút-építésre, stb...

Egyébként Pécsett tanulok, ahol az EKF (Európa Kulturális Fővárosa) projekt miatt, ha lassan és ügyetlenül is, de szépül a város, sok a jó program, épül minden.

Emellett a barátaim Hollandiában és Párizsban tanulnak EU-s ösztöndíjakkal, és hozzák haza a tudást. A legjobb barátom édesapja kint is dolgozik, a keresményét pedig hazahozza, és itthon költi el. Hol rossz ez az országnak?


Lehet utálni a globalizációt, vagy az EU politikusait, lehet utálni magát Európát, de nyilvánvaló (és tagadhatatlan): az EU tömi a zsebünkbe a pénzt. Ha nem lennék egy végtelenül fragmentált, gyűlölködő és nyughatatlan népség, amilyenek vagyunk, ha az EU politikusaink közösen lépnének fel a minket érintő ügyekben, akkor még jobban is mehetne.

Jelzem, a Jobbik kivételével ez már megvalósulni látszik, lásd:

[link]

2009. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"szépül a város, sok a jó program, épül minden."

Rengeteg fölösleges szépítés van a köztereken láttam erről egy riportot is.

Én falun élek itt bizony semmi jó hatása nincs az eunak, hacsak a gyárak, mezőgazdaság lerombolását nem tekintjük annak.

2009. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A "fölösleges szépítések", az elhibázott beruházások nem az EU számlájára írhatóak, hanem Pécs város vezetőségének számlájára...


Sajnálom, hogy a te falud nem fejlődik. Hol laksz?

2009. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jönnek a pályázati pénzek..és szerintem ez elég nagyvonalú az eu-tól..én egy fillért nem adnék magyarországnak mert itt a pénz túl hamar eltűnik nyom nélkül
2009. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az EU-s pályázati beruházásokról én is mesélhetnék, az egyik közeli faluban megnyertek egy pályázatot egy teniszpályára, ami meg is épült, viszont a faluban senki nem tud teniszezni, mellesleg talán a borzalmasan kátyús út fölújítására nagyobb szűkség lett vna, mint egy teniszpályára, de még sorolhatnám, h mi mindenre lett vna inkább szükség. Amúgy azért pályáztak a teniszpályára, mert olyan hátrányos helyzetű és szegény a falu, h mindenre pályáztak, amire lehetett, persze a nagy okosok az EU ban úgy gondolták, h az Ormánságban leginkább egy teniszpályára van szűkség.

Egy másik faluban pedig nem felelt meg a játszótér az EUs szabványoknak(ennek ellenére egy gyerek sem szenvedett ott halálos balesetet), ezért le kellett bontani, a falunak viszont nincs pénze új EUs fajátékos stb. stb. játszótérre, így aztán a játszótér egyszerűen megszűnt :S

Amúgy a Pécs mint kulturális főváros dologból már elegem van lassan, minden tiszta káosz, és úgyis csúszni fognak szokás szerint mindennel.

Összességében sztem sz*r az EU

2009. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem Pécsről beszéltem. Az mg.t meg akkor is tönkre tették.

(Heves megye)

2009. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az eu a pénzt adja a kivitelezés a magyaroké...és az a sz*r


"persze a nagy okosok az EU ban úgy gondolták, h az Ormánságban leginkább egy teniszpályára van szűkség."

a falu pályázott rá nem? az ottani nagyokosok gondolkodhattak volna mielőtt minden hülyeségre pályáznak

2009. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem olvastad el, amit írtam vagy csak azt látod, ami tettszik? azt írtam, h mivel rendkívül hátrányos helyzetű a falu ezért MINDENRE pályáztak, amire lehetett.Persze a teniszpálya se rossz, de lett vna ennél jóval fontosabb beruházás, ami szűkségesebb lett volna. Amúgy kíváncsi vagyok, h ki fog fajd teniszezni, de úgy komolyan...
2009. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!