Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az államnak miért jó, ha a...

Az államnak miért jó, ha a gyermeket támogatja? Miért éri meg "neki"? Gyorsan írja nekem le valaki egy-két mondatban.

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Majd ha értelmes leszel, akkor magadtól is rájössz.
2013. márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dreh dich nicht um, der Kommissar um!
2013. márc. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha felnő adófizető, dolgozó állampolgár lehet belőle.

Nézd meg hová tart úgy az ország, hogy az adófizető, gyermeket szépen nevelők alig vállalnak gyereket, vagy azzal is lelépnek külföldre, a megszületett gyermekek nagy része pedig hátrányos helyzetű családba születik, jó eséllyel az általános iskolát is alig végzi el, használható szakmája nem lesz...

2013. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már megbocsájts! Kérdeztem egy kérdést, amit a fogalmazásomba kell beleírnom, de nem jutnak eszembe a "szakszavak". Úgy gondoltam, hogy ha valaki erre válaszol, akkor már én magam is megtudom fogalmazni. Sajnálom és elkeserítő ha te ezt támadónak vélted.
2013. márc. 11. 00:14
 5/10 A kérdező kommentje:
00:13 válaszoló köszönöm. Ezeket a szavakat kerestem.
2013. márc. 11. 00:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha suliba kell írj olyan, hogy a tanulás befektetés a jövőre, hogy minél több boldog, adózó állampolgár legyen.
2013. márc. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért kérdező mert ha nem születik elég gyerek akkor a jövőben nem lesz munkaerő és összeomlik az ország.


Bevándorlók?Ide meg még a törökök sem jönnek mert már náluk is jobb az életszínvonal.

2013. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt viselkedése (munkamorálja, igényessége, embertársaihoz való viszonyulása, igényei, cselekvésének módja, szóval minden, amit tesz, vagy gondol) alapvetően a gyerekkorban határozódik meg. Úgy mondják, felnőtt embernek megvannak az alaptulajdonságai, nem nevelhető. Legfeljebb kényszeríthető, de abból jó sose jön ki. Ha a felnőttek jelentős része szeret dolgozni, igényes a munkában és magánéletben, nem kötekedő, együttműködő, fegyelmezett, akkor sokkal kisebb költséggel, sokkal több és értékesebb termék állítható elő, ami a gazdaság hatékony működésének az alapja, a jólét elemi feltétele. Tehát ilyen felnőttekre van szükség. De ha az ő tulajdonságaik gyermekkorban, különösen kisgyermekkorban határozódnak meg, akkor elemi feltétel, hogy a gyermeknevelés jó körülmények között, szakszerűen történjen. Ehhez megfelelő intézményrendszer (bölcsődék, óvodák, jó oktatás) kell, de ide megfelelő szakembereket is kell képezni, és a család is csak akkor fogja szépen nevelni a gyerekeit, ha a megnövekedett terheket is el tudják viselni (több pénz, lakás, munka, életkörülmények, stb.)

Röviden, az egész élet az egész gazdaság mind ennek az ismételten újra és újra bekövetkező dolognak a támogatása, ami a gyerekneveléssel kezdődik, és aminek a minőségétől függ minden későbbi.

2013. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert később ő fogja eltartani a kiöregedő generációkat.
2013. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segített.
2013. márc. 11. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!