Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik még aranyfedezetű...

Létezik még aranyfedezetű pénz a világon?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 21:35
 1/4 ConnectCare ***** válasza:

Szerintem nem létezik már, de nem írom 100%-ra.


Az ok, amiért gyanítom, hogy nincs, az az, hogy ugye pont azért tértünk le róla, mert így több pénzünk lehet, mint amennyi aranyunk volt. Ahhoz, hogy a gazdaság növekedhessen, és lehetőleg a Földön mindenhol, aranyalappal ezerrel kellene bányászni mindig. Így viszont, ha lenne ország, amelyik aranyalapon maradt, az nem tudna ilyen nagy vagyont kialakítani (hacsak nincs rengeteg aranya) és nem nagyon trükközhetne az inflációval/deflációval sem. Szóval mai körülmények közt hátrányba kerülne és ezért szerintem ilyen ország nincs.

2013. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. febr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok offolni csak arra akartam rákérdezni, hogyha nincs elég arany akkor miért nem viszik fel az árát?
2013. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem már jóval több pénz van forgalomban,mint amennyi aranyfedezete van az országoknak.Most nem csak Magyarországra gondolok,hanem nagyjából a világ minden országára.

Szerintem a legdurvább a helyzet az USA-ban és kínában...

2013. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!