Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az hogy van hogy valaki ebben...

Az hogy van hogy valaki ebben az országban ledolgozik 160 órát minimálbérért és kevesebbet kap mint a legtöbb nyugdíjas?

Figyelt kérdés
holott előtte az egész élet, a nyugdíjasoknak meg szinte mindenük megvan kezdve a háztól mindenig.
2013. febr. 14. 12:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

" én nem vagyok irigy rájuk, én jól élek és elégedett vagyok. csak tudod én nem vagyok proli és engem érdekel azok sorsa is akik éhbérért húzzák otthon a szekeret. :) "


te csak szeretnél jól élni... Ha te elégedett lennél a életeddel akkor nem írtál volna ki ilyen ökör kérdést.. Ugyanis ha érdekel a prolik sorsa(ilyet sem mond egy jól szituált ember) akkor tessék támogatni a prolikat anyagilag és már segítettél is rajtuk..

2013. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbb nyugdíjas a minimálbér körül kap. Szóval nem értem a gondod."

2012ben az átalgnyugdíj 141ezer Ft volt. (Sokan, nagyon sokan nem keresnek ennyit ebben az országban.)


És az hogy van, hogy valaki ledolgozik havi 160 órát és minimálbért kap, míg a másik aki szintén havi 160 órát dolgozik ő meg 47ezret?

2013. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a kérdezőnek,nagyon nem jó ez a rendszer ahogy van!Igazságtalan!
2013. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"A mai rendszerről el lehet mondani, hogy fennvan tarva jó sok kamu munkahely, de ez akkoriban nem volt ilyen mértékben jellemző."


Te gyökér! Manapság 3 ember munkáját végzi el 1 ember sza*ért! A régi rendszerben a munkahelyen 1 ember melóját 3-4 végezte, mert ugye kötelező volt dolgozni. Sok nyugdíjas tényleg sokat dolgozott, sok ember azonban csak bejárt valahova, amit munkahelynek nevezett, de munkája nem volt, most meg kapja a nagy nyugdíjakat. Ez a duma, hogy "hát a nyugdíjas dolgozott" már nem jön be. És ha dolgozott akkor mi van? Csak azért keressen egy dolgozó keveset, mert a sok nyugdíjasnak legyen meg mindene, csak mert dolgozott? Túl kevés ember tart el nagyon sokat, és amíg a nyugdíjasok el tudnak dönteni választást, addig bizony nem lesz rend az országban. Nem csak a nyugdíjasok a gond, hanem azok akik csak a befizetett adóinkból élnek!

2013. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Remélem mindenki tisztában azzal, aki a nyugdíjasokat védi, hogy az amit ők anno dolgoztak, közelében nem volt annak, amit ma munkának hívnak. :) Persze, dolgoztak, volt aki keményen, de biztosak lehettek benne, hogy nem az urán bányászok kapják a legnagyobb nyugdíjat, se az orvosok, hanem azok, akik még annak idején benyalták magukat jó előre. :) Ez magyarország.
2013. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb nyugdíjas jópárszor 160 órát ledolgozott már.
2013. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%

a szavazatmaximalizáláson kívül semmivel nem indokolt ennyi pénzt kiosztani a nyugdíjasoknak, mivel egyszerűen nem élik fel. 2 lehetőség van:

jobb esetben támogatják a rászoruló gyerekeiket, de azért meg teljesen fölösleges fenntartani a költséges és bonyolult újraelosztó rendszert, hogy az állam elvegyen az aktívaktól, odaadjon a passzívaknak, akik aztán suttyomban visszaosztják az aktívaknak...

rosszabb esetben bevarrják a dunyhába, ami ugye megint kidobott pénz.

2013. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

kérdező!...ehhez tartsd magad, és neked sem lesz semmi gondod a nyugdíjjadal:

Abszurd túlélési stratégia (nem csak)nyugdíjasoknak!

[link]

2013. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18%
Magyarországon az átlagbér 210000 Ft, az átlag nyugdíj 140000. Pont a kétharmada. Ennyi azért jár. És az hogy Te (vagy vmi haverod) az átlag alatt keres, vagy ismersz minimálbéreseket nem változtat semmin.
2013. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, ha a lyukas eresz alá állsz, ne az esőt szidd, hogy vizes leszel. Ha bekötött szemmel sétálsz a szakadék szélén, ne azon háborogj, minek van ott, ha beleesel.


Ha használnád, azt a barázdált valamit, ami a fejedben van, megkérdeznéd, miért olyanok a minimálbéres munkakörülményei, megkérdeznéd, értesz e valamihez, amiért több jár, és főleg azt kérdeznéd, miért van annyi munkanélküli abban a nyomorult faluban. Ha pedig még tovább is folytatnád ezt a fárasztó tevékenységet (a gondolkodást), arra jutnál, hogy ideje tenni valamit a munkáért, fizetésért.


De amíg itt próbálod megtudni, mitől rohadt ez az élet, addig ez bizony így marad.

2013. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!