Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek munkaerőhiány...

Szerintetek munkaerőhiány vagy munkahiány van Mo. -n?

Figyelt kérdés

Egyre több a munkanélküli és süllyed az életszínvonal, nincs munkahely.

Egy állásra több százan is jelentkeznek.

Mégis azt hallom céges ismerősöktől, hogy nem találnak megfelelő munkaerőt. Sokan rettenetesen válogatnak. Inkább nem eszik, de az egoja miatt nem vállal bármilyen állást...


Van aki még önéletrajzot sem tud írni, sok lány k**vás képpel jelentkezik még irodai munkára is, illetve sok embert felvesznek dolgozni aztán kiderül, hogy lusta, csak éppen elvégzi amit kell, behozza a családi bajait, utálja a főnököt, furkálja a munkatársait, kiderül hogy nem ért a munkához...


Melyik az igazság?


2013. febr. 12. 18:29
1 2
 11/13 TappancsMancs ***** válasza:
Részben jobb és célirányosabb szakmai oktatás akár betanított munkákra is. Részben nem 2 emberrel végeztetni el 3 munkáját az meg visszanövelné a munkahelyek számát. Is is mindent a maga módján oldani meg vagyis ez két kérdés és nem vagy vagy.
2013. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő! Abszurdnak tűnik? Nem az!

Linkelek valamit, és mindjárt megérted, mire is gondolok. A cikkíró erősen liberális beállítottságával nem értek egyet, de ettől függetlenül azt kell mondjam, ez egy nagyon jó cikke, és remekül példázza a helyzetet. Sok cikke volt, amin kiakadtam, de azt el kell ismernem, hogy ennél jobb cikket kevés helyen olvastam:

[link]


Tényleg, olvassátok végig, nagyon megéri. És megértitek azt is, miért nem kaptok munkát, és azt is, miért nem vesznek fel több embert a cégek, és miért küzdenek hiánnyal.

2013. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tulajdonképpen egyik sem igaz.

Magyarországon, és a világban is pénzhiány van.

Azt is elmondom miért gondolom így.



3 éve végeztem egyetemistaként. Ez alatt az idő alatt voltam hosszú időt munkanélküli, dolgoztam, és dolgozok képzettséget nem igénylő munkakörben, valamint a szakmámban felsőfokú végzwettséget igénylő közmunkát, és önkéntesként is dolgozom.


Azt tapasztaltam, hogy pl. a közszférában vagy egy vállalatnál kevés az ember, 1 ember 3-4 ember munkáját végzi. A közszférában pl. ahol dolgoztam sokszor nem engedték, hogy elmenjenek szabadságra az emberek.

Év vége felé sokaknak benn volt még a fele szabadsága, és sokat kell mind a közszférában, mint a versenyszférában is fizetés nélkül túlórázni. De hiába kevés az ember nem vesznek fel többet, mert arra kevés a pénz.


Jelenleg önkéntesként ingyen végzek szakmai munkát, mert szeretem a szakmám, és hiányzik a kihívás, meg hogy ne csak olyan munkám legyen, ami gépies. (Szerintem ebből, és abból, hogy mellette képzettséget nem igénylő munkát is végzek látszik, hogy nem igaz az,, hogy az emberek nem akarnak dolgozni.)


Az önkéntes munkákra is nagyon sok ember jelentkezik, akár munkanélküliek is, mert hasznosnak akarják érezni magukat.

Ez önmagában nem is baj, de ha az ember az önkéntes munkára több időt fordít, mint a részmunkára amiért pénzt kap, az már nem biztos, hogy egészséges.

2013. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!