Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vissza állítanátok a halálbünt...

Vissza állítanátok a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

Érvek mellette:

-szemet szemért fogat fogér elv.

-Elrettentő erejű lehet.

Érvek ellene:

-Az igazságszolgáltatás nem tévedhetetlen, pl. az USA-ban is minden 100. embert ártatlanul végeznek ki.

-nem biztos, hogy van valódi elrettentő ereje. Az USA-ban ahol vissza állították a halálbüntetést, ott sem csökkent a bűnözés. Az elkövetők biztosak abban, hogy soha sem buknak le.

-etikai probléma: van-e joga az államnak bárkinek is elvegye az életét?


2009. szept. 4. 20:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%
Én csak azt nem értem hogy készül az a statisztika ami bizonyítja,hogy nincs vissza tartó ereje.
2009. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben nem értettem egyet a halálbüntetéssel, még ma sem értek, de van, aki megérdemli, pl. sorozatgyilkosok, akik sok emberéletet vettek el különösen kegyetlen módon, háborús bűnösök...
2010. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
De szerintem a halálbüntetést már nem kellene alkalmazni a 21. században. Lehet, hogy már elvileg fájdalommentes, mert méreginjekciót használnak (már ahol), de a halálbüntetés visszaállítása csak visszafejlődés.
2010. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tamka válasza:

Véleményem szerint vissza kéne állítani a halálbüntetést ,

mivel pszihológiai szempontból súlya van annak hogy elveszed pl 2 ember életét és börtönben töltessz 2o évet,ez nem elegendő büntetés egy gyilkos számára.Továbbá eggyetértek az

akasztással történő kivégzéssel,mert az gondolkodóba ejtheti az elkövetendő gyillkos már ha az illető nem megrögzött és mindenre elszánt,tehát él benne a kétely.

2012. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!