Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért léptünk be az Európai...

Miért léptünk be az Európai Unió-ba?

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 21:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%
Mert mindenkivel elhitették, hogy "Akár Bécsben is nyithat cukrászdát!"
2013. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Mert kellettek a bevándorlók a briteknek meg a németeknek.


Mert amit itt folyik azt semmiképpen nem lehetne európai integrációnak nevezni.Magyarország nem nagyon integrálódik mondjuk Ausztriához, de még Olaszországhoz sem.


Az egyik példa ez nemrég történt havazás.A határon túl Ausztriában egy deka hó nem volt az utakon mert állandóan járkáltak a hótolók , ott nincs ám megengedve hogy havas legyen az út.Egy ország Európa közepén meg megbénult a hó miatt.Nevetséges és szánalmas.

2013. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A másik meg hogy a 2004 után csatlakozott országok csak mind másodrendűek az Eu-ban , szinte semmi beleszólásuk nincs a dolgokba pedig a többiek az egyenlőséget hirdetik.

Pont mint a Szovjetunió , azt mondták mindenki egyenlő viszont ez gyakorlatban nem működött.

2013. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy gazdasági uniónak úgy kellene működni-e mint anno a Monarchia volt, a birodalom minden része fejlődött, ugyan nem értük el az osztrák szintet, de minden évben egyre közelebb voltunk ...

Több mint 100 éves recept, de jól működött voltak sikeres magyar, horvát, szlovák, román vállalatok...

Egész Kárpát-medencének ez volt a fény kora ...

2013. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 szántóvető ***** válasza:
83%
emléxek hogy a népszavazás előtt volt közv.kutatás,és a többség ellenezte a belépést!Erre a kormány elképesztő reklámhadjáratba kezdett.Azért léptünk be mert megszédítették,becsapták a lakosságot.(Külföldön előre szoktak sózni,azért nincs fennakadás.sózzák a legelfélreesőbb hegyi utakat is)
2013. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem miattam volt. Én, nemmel szavaztam.
2013. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is:)
2013. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
47%

"A másik meg hogy a 2004 után csatlakozott országok csak mind másodrendűek az Eu-ban , szinte semmi beleszólásuk nincs a dolgokba pedig a többiek az egyenlőséget hirdetik."

Nem hirdettek egyenlőséget! Azt hirdették, hogy minden állam a népességének megfelelő képviseletet kap az európai parlamentbe. Arról senki sem tehet, hogy kis népességű ország vagyunk. Véleményem szerint az nem lenne igazságos, ha 10 millió szavazó döntene mondjuk a 80 millió német sorsáról... Szinte az összes újonnan csatlakozott ország kicsi, ezért jött létre a V4, amit elvileg jól is ki lehetne használni az érdekérvényesítésre...


Aki pedig azt hiszi, hogy bárhol, bármilyen államformában egyenlő egy kis népességű egy hatalmas népességűvel az nem csak naív, de nagyon hülye is!

2013. jan. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

#8

Az uniónak a lényege az agrártámogatás.

Mivel az nem lenne versenyképes Amerikával, közvetlen exporttámogatást alkalmaztak, de azt Amerika eltöröltette.

Erre elkezdték nem a terméket támogatni, mert ez volt a lehetséges kiskapu.

A nem agrár rész csak az utóbbi időben kezdett felfejlődni.

Magyarország jobban járt volna, ha a kiskaput zárják be.

Érdekes módon a magyar mezőgazdaság versenyképes tudott lenni Amerikával támogatás nélkül is, míg nyugat Európa

nem :)


még mindig nem kapjuk ugyanazt a támogatási szintet, mint nyugat, de amikor elérjük a 100%-ot, az akkor is kevesebb lesz _ fajlagosan- mint amennyit a nyugat kap! ->ilyen feltételekkel képesek voltak megkötni a csatlakozási szerződést :(

2013. jan. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Mivel az nem lenne versenyképes Amerikával, közvetlen exporttámogatást alkalmaztak, de azt Amerika eltöröltette."

Ez durva. Én úgy tudom, hogy az USA is erősen védi a mezőgazdaságát...

2013. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!