Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Zavarna e benneteket az ha a...

Levente87 kérdése:

Zavarna e benneteket az ha a határon túli magyarok akaik felvették a kettös állampolgárságot szavazati jogot kapnának?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 12:19
1 2 3
 11/23 Magyarpatriota ***** válasza:
25%
Engem meg az zavar hogy sokan lerománozzák a hatáton túli magyarokat! A magyar kormánynak igenis kötelessége kiállni a határon túli magyarok jogaiért, segíteni őket az autonómiért és szabad anyanyelvhasználatért és magyar nemzeti indentitásuk megőrzésért vívott küzdelmükben! Vagyis a magyar felelősséggel tartozok a határon túli magyarokért így nagyon is helyes hogy ők is szavazhatnak! Viszont csak a kárpátmedencén belül élő magyarokra értem! Azok, akik sok sok évtizede lehagyták az országot, azoknak tényleg felesleges szavazniuk!
2013. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Magyarpatriota ***** válasza:
4%
Engem meg az zavar hogy sokan lerománozzák a hatáton túli magyarokat! A magyar kormánynak igenis kötelessége kiállni a határon túli magyarok jogaiért, segíteni őket az autonómiért és szabad anyanyelvhasználatért és magyar nemzeti indentitásuk megőrzésért vívott küzdelmükben! Vagyis a magyar kormány felelősséggel tartozik a határon túli magyarokért így nagyon is helyes hogy ők is szavazhatnak! Viszont csak a kárpátmedencén belül élő magyarokra értem! Azok, akik sok sok évtizede lehagyták az országot, azoknak tényleg felesleges szavazniuk!
2013. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%
És akkor hogyan kívánod meghatározni, hogy melyik határon túli magyar szavazhat? Nekem, mint mondjuk Londonban élő, magyarországi magyarnak kevesebb jogom lesz szavazni, mint az erdély közepében élő magyarnak, aki még sosem volt Magyarországon és nem is lesz? Komolyan?
2013. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

"A magyar kormánynak igenis kötelessége kiállni a határon túli magyarok jogaiért, segíteni őket az autonómiért és szabad anyanyelvhasználatért és magyar nemzeti indentitásuk megőrzésért vívott küzdelmükben!"

Azt' esetleg segélyt ugyan ne küldjünk? Aki annyira nagy magyar akar lenni odaát, most már lerakhatja az állampolgárságot és jöhet. Azt gondolom így is sokkal többet kaptak, mint kellett volna szerintem.


"Vagyis a magyar felelősséggel tartozok a határon túli magyarokért így nagyon is helyes hogy ők is szavazhatnak! "

Vagyis a határon túli magyarok szavazzanak csak annak az országnak az ügyeiben, ahol élnek.

2013. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%
"aki még sosem volt Magyarországon és nem is lesz? Komolyan?" - Emberek a magyarországi magyar egy felsőbbrendű faj vagy mi van? Azért ennyire mégsem kéne finoman szólva lesajnálni a külhoni magyarokat. A túl nagy büszkeség néha többet árt mint használ.
2013. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%

"Azért ennyire mégsem kéne finoman szólva lesajnálni a külhoni magyarokat."

De azért a ló másik oldalára sem kell ám átesni.

2013. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
Hol a ló túloldala mutasd meg? Te melyik oldalon állsz?
2013. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol a középúton állok. Foglalkozni kell valamilyen szinten a külhoni magyarsággal, de nem kell túlzásba vinni. Ez a választójog pl. már számomra az erős túlzás kategória. Engem az is zavar - kövezzetek meg érte -, hogy bekapcsolom 5-kor a Kossuth rádiót és reggel 6-ig szinte csak a határon túli magyarságról van szó. Zavar, hogy a csapból is a határon túli magyarok meg - a másik fő téma - a holokauszt folyik majdnem minden nap.

De lehet tudat alatt csak az zavar, hogy a közmédia inkább ezt nyomja, mint az itthoni problémákkal foglalkozna...


De a kérdéshez visszatérve, zavarna ha szavazati jogot kapnának.

2013. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
22%
Szavazati joguk most is van csak nem abban az országban ahol a legtöbb magyar él. Azért nehogy már azt higgyétek hogyha a hátáron túli magyarok magyarországi szavazati jogot is kapnának akkor kézzel lábbal rohannának az urnákhoz hogy szavazhassanak majd. Annál nekik sokkalta több eszük van. Ne legyünk már ennyire naivak velük szemben mint az ötéves kisgyerekkel.
2013. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%
Igen rohadtul zavar!!!!! Pedig aztán a baráti körünk fele határon túli! De ők is azt mondják, hogy ez egy f*szság!
2013. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!