Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szülők! A ti gyereketek ment...

Szülők! A ti gyereketek ment ma tüntetni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 20:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%

szóval én nem tudom, miért tüntetnek, oké akkor kifejtem a véleményem


akik tüntetnek, azoknak ilyen sok szabadidejük van? mire fel ez a nagy lázongás? ezért, hogy 1 szemeszter után kibukjon? csak azért, hogy elvégezhessen valami semmilyen szakot és elmondassa, hogy hú, van 6 diplomám csak nem ér semmit? fizeti az állam a pénzt azért, hogy tanulj, de később semmi hasznát nem veszi annak. miért is van ez? érdekes a mérnöki az orvosi és hasonló valamire való képzéseket ez nem igazán érinti. előbb ki kellene számolni mennyi pénzbe is kerül egy ember 7-8 félévi tanulása az államnak. majd megnézni mi értelme is volt. azok a szakok akiktől elvették az állami támogatást nem véletlen van. nem diplomás munkanélkülieket kell képezni. betanított munkásnak nem kell diploma.. tanulni kell! ennyi a trükk... ezzel csak a színvonal fog nőni, ha csak a legjobbak kerülnek be.

attól, hogy kevesebb diák jön, attól még nem zárnak be egy egyetemek. nálunk a jövő évben megszűnik egy tejes szak. az indok egyszerű: 60 emberből 2 kap munkát azon a szakon. fölösleges képzés, és ilyenből nagyon sok van. miért kell egy évben Magyarországon 70-80 filmes szakot végzet ember? minek kell szintén annyi szabad bölcsész, közgazdász, menedzser és sorolhatnám. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kell csak nem ennyi...

aki hőzöng, azoknál mennyi egy félév a költségtérítésesen? biztos van legalább 200 ezer. na annyi pénz megy el az emberre csak mert nem volt hajlandó foglalkozni azzal amivel kellet volna... ha fizetned kellene volna a félévedért, valószínűleg már megcsinálná időben. Azok az emberek akik azzal foglalkoznak, hogy menjenek titkosakciózni, azoknak nincs vizsgaidőszak? azoknak akik kint vonulnak meg összeköti egymást azoknak nem az egyetemen kéne ülni? mikor az mtv székházat elfoglalta a nép néhány éve, meg utcaköveket dobáltak, azokat mindenki szidta, mert több kárt csináltak mint hasznot... azok az emberek, akiknek munkahelyük volt és dolgozni jártak nem mentek ki lázongani. most ugyan ezt csináljátok.. ha a HÖK-ös emberek akik ezt az egészet szervezik mondjuk valami értelmesebbel foglalkoznának, lehet több hasznát vennék a hallgatók.. NA de kérdezem én, mennyit pénzt is vesznek fel a HÖKösök egy hónapban fejenként? az föltételen kell nekik, valamiből el kell menni beb*szni meg bulizni két f*szverés között már bocsánat....

a legtöbben vannak, de be se járnak az egyetemre majd 2 félév után rájönnek, hogy áhh én nem ezt akarom csinálni és átmegy másik szakra aztán azt se fejezi be.. mások elöl vette el a lehetőséget akiket lehet azért nem vettek fel mert őt vették fel helyett az államnak ez is mennyi pénzbe került egyetlen ember után? kb legyen 4 félév számoljunk 250ezerrel hát az már is 1 millió... és a semmiért.. na ezért kell papírt aláírni...


köszöntem a figyelmet, ezennel kiikszelem ezt a kérdést a kérdéslistámból.

2012. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%
bocs, van pár helyesírási hiba, meg furcsán összerakott mondatok, de gondolom meg tudjátok érteni, amit írtam.
2012. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%

Hallgató vagyok, Budapesten és a tüntetésben az egyik legaktívabban résztvevő intézménybe járok.

Az egészről annyi a véleményem, hogy felesleges bohóckodás.

Le fogják nyomni a torkunkon, amit akarnak- csinálhatunk akármit.

Amúgy nekem kő keményen vizsgaidőszakom van, nem érek rá vonulgatni meg hidakat foglalgatni. Az meg, hogy az egész politizálásba csapott át, sajnálatos.

Okosan kellene, nem pedig "Fúj Orbán, meg Takarodj Hoffmann!"-ozni kellene mert ETTŐL lesz az egész ellenszenves.

20N

2012. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
85%

Tudom, hogy ezt már nem olvasod, de akkor is leírom.

Először is, az állam hasznát veszi a diplomásoknak. Sok felmérésben szerepel, hogy a diplomával rendelkezők többet keresnek és ezért többet is adóznak. Másrészt a diplomások körében elenyésző a munkanélküliség azokhoz képest, akiknek nincs. Miért elítélendő az, hogy valaki tanulni szeretne azért, hogy könnyebben munkához juthasson?

Pont, hogy nem a szabad bölcsész szakot nyirbálták meg, és nem is a bölcsész szakokat, hanem a jogot és a közgázt. Ezekre szükség van. A jogászokra is, igen, ugyanis felveszi őket a piac így vagy úgy.

A színvonalat úgy lehetne növelni, ha újra bevezetnék a felvételit. A férgese az első 1-2 félévben most is úgyis kihullik.

Elegem van abból, hogy egyesek azzal dobálóznak, hogy biztos a tüntetők ráérnek. Nos, a tüntetők között van egy munkatársam is, aki dolgozik és mellette tanul és igen, vannak vizsgái, mégis kiment.

Hogy a HÖK-ösök mire veszik fel a pénzt, nem érdekel, amíg a politikusok megkapják a millióikat, inkább az zavar.

A diákok amúgy nem lopják az állam pénzét, azzal, hogy államilag támogatott szakon vannak. Igen, vannak,akik csalódnak, vagy nincsenek tisztában azzal 18 évesen, mit szeretnének csinálni. Szerintem elnézhető. Mindenki hibázhat legalább egyszer, egy 18 éves pedig pláne. Középkorú emberek is sokszor módosítanak pályát. Az jobb, ha tudja, hogy nem lesz jó számára a választott szak, mégis végigcsinálja? Akkor nem baj, hogy "elveszi" a helyet? A diákok szülei amúgy a képzés díjának többszörösét kifizették már adó formájában. Ez az, amit sokan elfelejtenek.

Legyen önfenntartó felső oktatás? Tehát akkor nem erre fizetik az adót (illetve én is fizetem, mert a diákmunkából is vonják már a 16%-ot). Akkor mire? Egészségügyre? Nem úgy tűnik. Bkv-ra? Nem hinném...

Uszítás folyik itt, kérem szépen,mindenkit mindenki ellen akarnak fordítani. Most az egyetemistát a nem egyetemista ellen, az államist a fizetős ellen.


Én a te álláspontodat is megértem, látom, valóban vannak olyanok, akik lébecolnak, azért nem járnak be, mert nem óhajtanak korán felkelni és a munkáról úgy gondolják, az olyasmi ami csak mással történhet meg. Azonban nem ilyen a többség. Igazságtalan lenne minden egyetemistát, diákot a deviáns kisebbség alapján megítélni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

"Igazságtalan lenne minden egyetemistát, diákot a deviáns kisebbség alapján megítélni."


Pedig sajnos ezt teszik elég sokan, mint a mellékelt hozzászólás mutatja...

2012. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%

30 fölött már-már csoroszja,de hát kinél,mi..

Abban azért biztos vagyok,hogy te sem vagy férfi,ha az előbbi megállapításodból indulunk ki. :)

2012. dec. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
8%
Ez az igazság. A szegény nem sztrájkol, hogy munka kell, de a gazdag tartja a markát ingyen tanulásért, de még ez sem elég nekik.
2012. dec. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Sokadszorra is milyen ingyen tanulásról beszélsz?

SENKI NEM KÉR INGYENES OKTATÁST...


Amúgy pedig ki lehet menni a munkáért, adott a lehetőség és hidd el nekem a kint lévők többségbe pont azért tüntet mert nem gazdag és ennyit (több millióról beszélünk!) képtelen fizetni.

2012. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
6%

Azért valljuk be,a kint lévők többsége azért tüntet, mert egészen idáig sz*rt bele az egészbe,nincsenek milliói,de nem is tanult úgy,hogy felvegyék államira.

Én költségtérítésesen vagyok,bejárok az órákra,vizsgázom viszonylag jó az átlagom is; sajnos én úgy vettem észre,hogy akiknek nincs tétje-nem a pénztárcájuk bánja- jó,ha 4 órán bent ülnek a 12-ből.. És ők mennek tüntetni! Úgy,hogy még csak a kötelezettségeiket sem látják normálisan el,megelégszenek az "elégségessel", büszke egyetemistaként heti 3* elmennek a Kockába inni és csak azért vonulgatnak mert jó buli és "szemét Rózsa,szemét Viktor".

20N

Én ezek miatt nem szimpatizálok velük.

2012. dec. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!