Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Disznóvágás biológiaórán?...

Disznóvágás biológiaórán? Miféle új szokások ezek?

Figyelt kérdés

Én eléggé megütköztem a hír hallatán, illetve ahogy néztem a videót. Az én időmben még hagyományos oktatás folyt az általános iskolában könyvekből, elméletben. Most már ilyesmiket is szoktak "tanítani", vagy ez egy kivételes eset? És hát még ott van mellette az alkoholfogyasztás is. A fideszes vezetés hallgat...


[link]



2012. dec. 4. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy népiesedik a magyar oktatás. :D
2012. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Az tény hogy gyakorlatiasabbá kell tenni a magyar oktatást de ne így!
2012. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Véleményem szerint a disznóvágással majd a testrészek szemléltetésével stb semmi gond. Nekem még tetszik is hogy ezt ott bemutatják.


Azzal viszont igen hogy ott alkoholizáltak előttük az iskolában!!

Ez felháborító és remélem meglesz a felelősségre vonás.

Az iskola az iskola! És nem azt kell tanítani hogy munka előtt jol be kell b.szni gyerekek! Pláne ha éles késsel dolgozol! Aztán mit mond az étteremben ha netán ott akarna dolgozni? Hogy a suliban is ezt tanították!!


Ha otthon vág disznót, ihat amennyit akar!!

Ha iskolába gyerekek előtt akkor SEMMIT!!!

2012. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
És ezek az emberek hirdetik fennhangon a vallásosságot és erkölcsiséget, állszent egy társulat Pffffff!
2012. dec. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Amilyen tutyi-mutyi embereket nevelünk a mai oktatásban, szükséges a gyakorlati órák megtartása, ha másként nem megy akkor így.

Plusz egy pont a fidesznek.

2012. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Túl van ez lihegve rendesen. Most komolyan, mégis mi történt? Ittak a hentesek pár felest? Jaj, sose láttunk ilyet.


Teljesen rendjén van szerintem, hogy a gyerek lásson ilyet, és normálisan tudjon hozzá viszonyulni. Ennyi erővel tiltsuk be a pezsgővel koccintást, esetleg a forma1 utáni pezsgőlocsolást, mert gyerekek is látják.


Felháborító lenne, ha a gyerekeknek kínálták volna, a gyerekeket itatták volna, neadjisten a tanárok ittak volna belőle. De nem ez történt.

Különben mi otthon vágtunk anno disznót gyerekkoromban, az is azzal kezdődött, hogy miután mindenki megérkezett, mindenki kapott egy felest, vagy körbejárt a pálinkásüveg. De gyereknek nem adtak, és minden gyerek pontosan tudta, hogy abból ő nem ihat. Most ugyanez történt, csak egy iskolaudvaron. Tényleg olyan nagy tragédia?


(ettől függetlenül a fidesz jó édes anyukáját, csak pont nem emiatt)

2012. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

pff ... szóhoz se jutok, inkább ki se nyitom a szemem az aluljárókba vagy be se kapcsolom a tv-t, barátok közt nevű klasszisról meg inkább ne is beszéljünk ...

Gyerekeket okosabbak, mint ahogy azt sokan gondolják róluk....

2012. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Pálinkázás is volt?
2012. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Magát a disznóvágást (feltéve ha ért hozzá aki elvégzi) nem tartom hülyeségnek, bár pár sötétzöld erről is megmondja a magáét. Semmivel nem különbözik más primitívebb létforma boncolásától csak ennek valami gyakorlati haszna is van. Semmivel sem szívszaggatóbb vagy undorítóbb, ellenben sokat lehet belőle tanulni.


Én különben pár évfolyammal feljebb helyezném nem általános kölykök tartanék disznóölést részben a a gyengébb idegzetű nebulók miatt másrészt érdemi információ nem hangzana el csak a népies fíling maradna meg. Viszont később érdemi információ leszűrésével is zárulhat a kísérlet, másrészt a tanulók is jobban viselik egy élőlény elpusztítását.


Viszont az alkoholt az iskolába bevinni és a kiskölykök előtt ledönteni, nem túlzottan etikus dolog és nem a legjobb példamutatás, végzős diákok előtt lehajtani meg egyszerűen bunkóság.


De az alapötlet nem rossz, bár erősen helyhez kötött (a fővárosi tömeges disznóölésre ne számítsunk) és egyesek világnézetével nem fér bele, de rengeteg előnye is lenne.

2012. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk vicces hogy ilyenen felháborodnak, mikor ezek mellett meg ott vannak a seggrészeg fiatalok az utcán.


Szerintem ez a disznóvágásos dolog tök poén, plusz régen többen vágtak disznót, és egyfajta hagyomány is, most az hogy koccintottak egy felessel, abban sztem semmi kivetnivaló nincs. Sőt, egy városi gyereknek pl tök érdekes lehet hogy nem csak a könyvekben látja azt h mi is az a disznó, hanem lát egy igazi disznóvágást.


Én inkább egy másik új szokáson "ütköztem meg" hogy manapság minden hírt felfújnak és politikai vitát csinálnak belőle, hogy MSZP így meg Fidesz úgy, aztán legyen min vitatkoznia a birka népnek.....számomra speciel ez egy sokkal undorítóbb dolog mint ez az egész disznóvágás.

2012. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!