Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a nacionalizmus?

Mi az a nacionalizmus?

Figyelt kérdés
gyűlölködéstől mentes, és pártatlan választ kérek.
2009. aug. 16. 23:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
A liberalizmus is egy szélsőséges rendszer, eltúlozza a szabadságot.Az ember jó ha szabad na de azért ne legalizáljuk már a füvet és a többi drogot hogy aztán jól lezüllesszék vele a népet...Azért vannak határok!A demokrácia fontos dolog de a nép is olyan mint a gyerek.Ha mindent megengedünk akkor elfajulnak a dolgok és rosszabat teszünk vele mintha kicsit szigurúbbak lennénk.Én szerintem egészségesebb egy határozotabb demokratikus nacionalizmus mint egy mindent megengedő züllesztő liberalizmus.
2009. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%

igazad van . nem kell mindent megengedni, de mindent tiltani sem! létezik az a bizonyos arany középút.

nem akarok vitát kezdeni a fűvel kapcsolatban, de egy kissé el vagy tévedve. a nép vedeli az alkoholt, szívja a cigit, issza a kávét, eszi a szennykaját, szívja a káros gázokkal teli levegőt, süti az UV sugárzás stbstb.

azt hiszed most senki nem szív füvet? többen csinálják mint hinnéd, családos emberek, sikeres emberek, fiatalok, idősebbek egyaránt, élnek és virulnak, és korántsem butulnak el... :) (mielőtt megvádolnál azzal hogy drogos vagyok, előre szólok, hogy nem. ilyen is van, úgy hívják objektivitás)

2009. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze,lassan természetes dolog a füvezés,főleg családokban...Egy normális családban az ilyen szóbe se jöhet,az egy dolog hogy az emberek szeretik a kávét, a cigit(sajnos),de a fű az más dolog.Legalizáljuk csak,hátha akkor az emberek rákattanak és további könnyűdrogokat kipróbálnak...Ezért nem tartom jó ötletnek a fű legalizálását!A drog az drog, a füvezés sem veszélytelen dolog,nemkéne hinni minden mendemondának,szerintem jobban körül kéne nézni...Ja és szerintem a boldogságot nem a drogokban hanem a való világban kell keresni...
2009. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%
A való vilaág..hmm.. ahol minden negyedik honfitársunk nagyivó, vagy alkoholista,,,
2009. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%

Először had definiáljam a nacionalizmust. Egy 1966-os Idegen szavak szótára alapján.: 1. törekvés a saját nemzet, valójában a saját tőkés osztály hatalmának más népek rovására való kiterjesztésére; a saját nemzet rosszul értelmezett szeretete, a munkásosztály megosztásának eszköze (az igaz hazaszeretet patriotizmus)

2. a kapitalizmus kialakulás idején a kialakuló burzsoáziának gazdaságilag és területileg egységes nemzeti állam kialakítására, ugyanakkor azonban az ország területén élő más népek elnyomására irányuló törekvése, amely kezdeti szakaszában szorosan összefonódik az általános emberi szabadságjogokért vívott küzdelemmel


Tehát semmiképpen nem saját hazánk igaz szeretete.

Ha bárkit megkérdezek, aki nacionalistának vallja magát az azt fogja mondani, hogy el innen cigány, el innen zsidó, fújj szlovák és egyéb nemzetek. Na akkor, hogy is van ez a nacionalizmus nem más nemzetek gyűlöletén alapszik? Még példának felhoznám a magyar-szlovák viszonyt. Tudjuk, hogy nemzetünk és nemzetük között elég nagy a kölcsönös utálat. A szlovák miniszter elnök hatályba léptette a magyar nyelv törvény, amit gondolom ismerünk és ellenzi a kint élő magyarok kettős állampolgárságára irányuló intézkedéseket. Mindez miért? Mert jelen van a politikájukban a nacionalizmus. Tehát most már be kell látni mit is jelent valójában a nacionalizmus. És, ha az én véleményem nem számít egyeseknek remélem az 1999-ben a Time magazin által választott évszázad emberének azaz Albert Einsteinnek a véleménye számít. Hisz ő mutatott rá, hogyan mérgezi az iskola és a sajtó a gyermekek és a tömeg lelkét az óriásira felduzzasztott nacionalizmussal, amelyet "egy rokonszenves, de jogtalanul használt néven hazaszeretetnek neveznek".

2010. máj. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 ÁdámTheBest válasza:

Nagyon sokan összekeverik a NÁCIZMUS fogalmát a Nacionalizmus-éval.

A NÁCIZMUS fogalma: Egy másik különálló ország gyűlölete.

A Nacionalizmus fogalma: Egy adott ország NEMZETTÉ válik.

( ország nemzetté válása )

2013. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

A nemzet fogalmát előtérbe helyező

politikai irányzat.

2014. dec. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

11: "A demokrácia fontos dolog de a nép is olyan mint a gyerek.Ha mindent megengedünk akkor elfajulnak a dolgok és rosszabat teszünk vele mintha kicsit szigurúbbak lennénk.Én szerintem egészségesebb egy határozotabb demokratikus nacionalizmus mint egy mindent megengedő züllesztő liberalizmus."


De ki dönti el, mit engedünk meg, és mit nem? Ha gyerekként kezeljük az embereket, akkor azok is lesznek. Egyébként modern társadalmak előtt is létezett élet. Vannak/voltak olyan kultúrák, ahol egy csomó minden teljesen természetes, ami számunkra undorító vagy veszélyes. Belénknevelt dolgok irányítanak, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy ezek sokakban olyan komoly frusztráltságot alakítanak ki, hogy még a szabadságot is gyűlölik miatta. Azért a legtöbb ember, ha lehetősége van választani, ha igazán megtapasztalja a lehetséges utakat, akkor a szabadságot választja, ezt garantálom.

2015. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Itt le van írva:


[link]

A nemzeti értékek fontosságának eszméje, tágabb értelemben véve hazaszeretet, vagy más idegenszóval patriotizmus.


Illyés Gyula szerint "patrióta az, aki jogot véd, soviniszta az, aki jogot sért."

2016. jún. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

2015-12-19 18:59

Ezért kéne egy rendes vezető, aki szerintem nem nagyon létezik napjainkban, csak az árnyéka, aki szakmájából, hivatásából és neveltetéséből fakadóan a nemzet valódi érdekeit tartja szem előtt. Amúgy szerintem ez egy valós probléma, amit a 11. válaszban olvashatunk, hisz nézd pl a mostani boltzárat... a többség akarta így, de attól még nem biztos, hogy jó. Ha a többségtől függne, akkor azt is megszavaznák, hogy ne kelljen adózni. Aztán a kormány oldja meg a költségvetést.

2016. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!