Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kaptatok-e választ az állásker...

Kaptatok-e választ az álláskeresésetekre? Milyen formában, hányszor?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

ÁÁÁÁÁÁ! Ez nem divat. 100 pályázatból kb. 30-at még "meg sem nyítnak", nemhogy válaszoljanak rá.

40-re nem válaszolnak semmit.

Kb. 25-re szokott elutasító félmondatos körlevél érkezni.

5 helyre van behívás kamuból, állás ebből nulla.



Ez a helyzet ma Mo. -on.


Biztos megerőltető lehet, 10 mp alatt egy kör e-mail-t kiküldeni, hogy nem várjon az a hülye álláskereső.

2012. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Így van sajnos pontosan, ahogy az előző válaszoló írta...

Ennyire semmibe veszik az álláskeresőket (tisztelet a kivételnek, de elég kevesen vannak)

2012. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
A fenééket! 20 pályázatból egyre válaszolnak. És akkor pozitív statisztikát mondok.
2012. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Nekem egyszer egy HR tanácsadó mondta, hogy a beérkezett pályázatok nagy részére azért nem válaszolnak mert:


1: tartalmilag nem megfelelő

2: nincs meg a pályázó szakmai képzettsége és/vagy tapasztalata

3: annyi a pályázat, hogy nincs idő válaszolni


Nagyon sokan, minden állásra elküldenek egy sablon önéletrajzot, "hátha bejön" alapon, akkor ne csodálkozzon senki, ha nem válaszolnak. Eddig akárhányszor munkanélküli voltam, csak olyan önéletrajzot és motivációs levelet küldtem, amit kidolgoztam, foglalkoztam vele, illetve csak olyan állásokra küldtem el, amely kiírásának teljes mértékben megfelelek. Így azért volt visszajelzés, nem is kevés. Tavaly 1,5 hónapig voltam munkanélküli, 46 elküldött önéletrajzból 34 válasz, melyből 12 interjú és 2 konkrét állásajánlat. És mindezt Magyarországon, ismeretség, protekció nélkül! (Persze nem tucathelyekre, meg nem kommunikációs diplomával jelentkeztem)

2012. nov. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Az előző kommentelőtől kérdezném, hogy azért, mert nem felelek meg szakmailag, vagy nem rittyentettem ki úgy, ahogy ők elvárták, akkor választ sem érdemlek? A technika korában pontosan egy percbe tellne egy körlevelet küldeni a nem megfelelteknek.
2012. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

"Az előző kommentelőtől kérdezném, hogy azért, mert nem felelek meg szakmailag, vagy nem rittyentettem ki úgy, ahogy ők elvárták, akkor választ sem érdemlek? A technika korában pontosan egy percbe tellne egy körlevelet küldeni a nem megfelelteknek."


Igen, valami olyasmit mondott, hogy az a pályázó, aki arra nem veszi a fáradságot, hogy egy normális önéletrajzot összedobjon, meg sablonokat küld és olyan helyre is elküldi ahova esélyes sincsen, onnan ők sem fognak visszaírni.

2012. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Így van, általában sok pályázat érkezik meg, és az első megfelelő levelet elfogadják, a többit kidobják.
2012. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bumbi02 ***** válasza:
100%

Külföldön is hasonló a helyzet.


Szépen megszerkesztett életrajz, szép referenciák, beadtam nagyjából 40-50 helyre a jelentkezésem, ebből olyan 20ról írtak vissza, amiből 10-ben írták azt hogy személyes találkozón kéne beszélnünk. kicsit jobb arány mint amit fentebb írtak, de azért 20-30 helyről azt se tudom, hogy elolvasták-e, jó címre érkezett-e...


Szerintem is azért lehetne küldeni egy körlevelet, hogy bocs de nem kellesz.

2012. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

"Igen, valami olyasmit mondott, hogy az a pályázó, aki arra nem veszi a fáradságot, hogy egy normális önéletrajzot összedobjon, meg sablonokat küld és olyan helyre is elküldi ahova esélyes sincsen, onnan ők sem fognak visszaírni."


Ja, szóval amilyen a mosdó, olyan a törölköző alapon viselkednek? Ez elég kicsinyes. És miért kéne mindig átírnom az önéletrajzom? Megvannak a tanulmányaim, a referenciáim, isten tudja még mi, az nem változik. Nyilván sokat fáradoztam vele és azét készítettem,hogy majd elküldjem. Változatlanul úgy gondolom,hogy egy büdös nagy paraszt az, aki még egyet rúg a szerencsétlen álláskeresőbe és a faragottlábú íróasztala mellől foghegyről közölné, ha közölné, de inkább csak gondolja, hogy "nem írok vissza, várja a hülyéje, nekem épp más dolgom van"

2012. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Kíváncsi lennék azokra, akik mindenkit, válogatás nélkül lepontozgatnak. Ha véleményed van, akkor szólj hozzá te is.
2012. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!