Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a magyar-szlov...

Mi a véleményed a magyar-szlovák ellentétről?

Figyelt kérdés

Ha azt vesszük én mint magyar természetesen az mondom/gondolom,hogy nekünk van igazunk,de persze mi sem a ma született bárány kategóriát képviseljük.


Mert például vegyük azt,hogy ott kitalálnak mindenféle nyelvtörvényt,zászlót égetnek,megvernek ha magyarul beszélsz/nem szolgálnak ki, megdobálnak kővel ,nem engednek be bizonyos embereket valami kreált vád miatt.

E mellett a politikájuk is idézőjelben "magyar-ellenes", Jan Slota,Fico (többek között.)


De itt Magyarországon nincs betiltva,hogy valaki szlovákul beszéljen sőt én még olyat sem hallottam,hogy valaki megvertek azért mert szlovákul beszélt


(Értem a nyelvtörvényt, nem kell elmagyarázni, tudom,olyan mintha a cigányoknak megtiltanánk,hogy a postán ne azt mondja,hogy "Szosztár puszávesz tu" hanem azt,hogy Szeretném feladni ezt a csomagot -bár a "szeretném" szó még nem megy,de mindegy ne térjünk el)


Csak azt akarok kifejezni,hogy látszólag a szlovák nép nagy része rendkívül magyar-ellenesen viselkedik és a magyar oldalról ez nem tapasztalható, jó persze a szélsőségesek, de véleményem szerintem Szlovákiában sokkal jobban utálnak minket mint mi őket.(Igen vannak kivételek,általánosítás és így tovább blablabla...)



2012. nov. 4. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

7dik vagyok.


Itt nem az a baj hogy bevezettek egy ilyen nyelvtörvényt és hogy elveszik a más állampolgárságát felvevő ember állampolgárságát, hanem hogy ezért nem szólal fel senki.


Egy szlovákiai magyar aki Szlovákiában nőtt fel, ott dolgozik, veszi el a feleségét neveli a gyerekeit, miért ne beszéljen magyarul? a gyerekeit miért ne tanítsa meg rá?

Az idős nénik azok sose tudtak szlovákul nem intézhetik a hivatalos dolgaikat magyarul.... Miért ne? Mit árt ha egy nemzetben egy kisebbség aminek történelmi hagyományai vannak megtartja szokásait, beszélt nyelvét?


Nem attól lesz egységes a nemzet, hogy egy nyelvet beszélnek, hanem hogy szlovák az identitásuk.

2012. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

amúgy azt gondolom van valami alapja szlovákok jogtalanul birtokolnak olyan területeket, ahol sose akartak szlovákiához tartozni ... Ezt már, madj 100 éve beléjük van kódolva, h. félj a magyartól mert egyszer vissza akarja azt venni ... Tudják, h. nincs igazuk és emiatt rettegnek, h. valamikor úgy alakul igazságot akarnak az emberek ... számukra felfoghatatlan az a lemondás, ami ma Magyarországon végbe megy ... Én magam se hiszek már igazságos határrendezésben, de ez az alapja mindennek ... a valamivel több mint 1 millió fős felvidéki magyarságból ), mára alig 500 ezer fős lett. Úgy hogy szlovák lakosság 1921ben 1,7 millió fő volt... Ha ehhez még ( plusz 110 ezer magyart köteleztek otthonai elhagyására, ellenben 21 ezer szlovák költözött át Szlovákiába önként)

Még egy megdöbbentő adat a szlovák fővárosról ...

Pozsony lakossága az 1910-es népszámlálási adatok szerint 78 865 fő volt , ebből : magyar : 31 705, német 32 700, szlovák 11 673 , egyéb náció 2085 fő, ez 14,8 % szlováknak felel meg.

2012. nov. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Komplikato ***** válasza:

9-es Olyan szépen besétáltál a csapdába, gondolom azt hiszed önálló gondolataid vannak ... könnyedén zsinóron rángatható báb vagy csak.


A szlovákiai magyarokért ők maguk tudnak kiállni leginkább és ebbe a folyamatba próbált beleköpni a jelen kormány, amikor bugázni akarta a helyi választásokat. Ugyan ezt eljátszották a székelyek, meg vajdasági magyarok bőrére. Ők sem fognak ám felejteni.


Azt meg nem írtam, hogy nem hülyeség abban a formában a törvény, csak amit itthon állítanak róla annak a fele sem igaz.

2012. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Milyen csapda, milyen kormány? Jobbikos vagyok, jobb ha tőlem tudod. Amit írtál, azt bizonyítsd, ne magyarázzál itt, komplikató gyerek.
2012. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Napnál világosabb, ha egy kisebbség elnyomás alatt van akkor nem nő a szaporulata ... Ha növekszik (legalábbis az aránya nem változik), akkor az annak a bizonyítéka, h. azonos feltételeket teremtettek neki, mint a többségi társadalom nemzetiségének ...
2012. nov. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Komplikato ***** válasza:
15-ös jelenleg a legnagyobb probléma nem a szaporulat vagy hiánya, hanem az, hogy "elszlovákosodnak" a magyarok. Volt róla egy cikk, hogy egyre többen vélik úgy inkább egy neves szlovák suliba jusson be a gyerek, mint egy magyarba, mert kell az érvényesüléshez. Persze ez elég bonyolult dolog, mert elég kevés a munkahely Szlovákiában (szlovákok jó része Csehországban dolgozik), de a magyar lakta területeken a legrosszabb a helyzet.
2012. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"amit itthon állítanak róla annak a fele sem igaz."

Mégis te miről beszélsz, mit olvastál, áruld már el? Leírtam melyik a legkiborítóbb. Még két durva rendelkezése van, az egyik az, hogy a sírokra is rá kell írni szlovákul a magyar mellé a feliratot (ilyen még Romániában sincs, a sírban már az oláhok se zaklatnak), valamint bármilyen rendezvényen szlovákul is el kell mondani mindent, akkor is ha csak magyarok vannak az adott rendezvényen. Abszurd. Én nem tudom miről beszélsz.

Másrészt azt, hogy a magyar falvakba a szlovák rendőrök nem mertek bemenni, mert akkora volt a magyar terror, na apám, ez aztán mindennek az alja. Mégis honnan szerzed az infokat? Miért nem bizonyítod végre, mert ezt várom már egy ideje...

2012. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen én is úgy értettem, h. magyarok szaporulata vagyis gyakorta már nem magyarként nő fel a gyerek ... jobban tud érvényesülni szlovákként ezért lemond arról, h. magyar legyen ... De egy jól működő államban önrendelkezést kell adni, a nemzeti kisebbségeknek ...
2012. nov. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Komplikato ***** válasza:

14-es Leírtam a véleményemet, miért akarnám bizonyítani? Nem vagyok hittérítő és nem akarom, hogy pl. TE elhidd csak mert leírtam. Szomorú is lennék ha bárki fenntartás nélkül elhinné, mert akkor tök feleslegesen írtam volna le ezeket. A véleményem jó részét sok sok beszélgetésre alapozom ex-munkahelyemen a sok szlovákiai magyar kollégámmal. Az lehet én rosszul adom tovább az infót, de az biztos, hogy az itthon kommunikált magyar vs szlovák téma nem ad valós képet finoman szólva.

Ezen kívül azt gondolom, hogy minden torzsalkodás ellenére hamarabb értenék én vagy éppen te egy szlovákkal szót, mint egy jenkivel vagy franciával, pont a közös történelem okán.

Azt is furának tartom, hogy valahol valaki meghúzogatta a térképen a határokat Trianonban és mi a szomszédainkra haragszunk ezért.

A kormány hülyeségeiért meg nem írtam, hogy te felelnél.

2012. nov. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!