Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amerikában valóban gazdagok...

Amerikában valóban gazdagok az emberek nagy része és minden olyan egyszerű ott?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom hogy Amerikában minden olyan nagyszerű mindenki valóban olyan boldog mint ahogy azt mutatja? Számomra elkeserítő ami itt Magyarországon van nem jutunk 1-ről a 2-re.
2009. aug. 10. 16:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem igaz... Érdekes. Tipikus magyar mentalitás, mi vagyunk a fasza gyerekek, de mégis mindig mi vagyunk a béka pi..ja alatt. Mellesleg azért vannak elhízva, mert kicsit jó a sorsuk, ha én is megtehetném hogy hetente minimum 5-ször étterembe vacsorázzak vagy ebédeljek, amit ők könnyűszerrel megtehetnek biztosan én is el lennék hízva. Ha olyan hűderossz sorsuk lenne, nem lenne egysem elhízva. Csak gondolkodni kellene, és keresni a logikát.... Ennyi. A bűnözésről meg annyit, hogy New York akkora mint Magyarország és sokan visítanak h huu Amerikában nagyobb a bűnözés. Hát könyörgöm hogyne lenne már nagyobb amikor 1! városuk akkora mint Mo?! Szóval ezeket a parasztvakításokat felejtsük már el, nekem akárhány ismerősöm kint volt, egysem panaszkodott a kinti életre.
2009. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mellesleg ott éjszaka és nappal is látsz rendőrt az utcán, a saját városomban pedig havonta 2-szer ha látok rendőrt, de akkor is valami nagy felvonulás van. Szóval, szerintem a mi kis fasza országunkkal elcsendesedhetünk, mert ugye Amerika hülye, Amerika vetít, de mi jók vagyunk, csak éppen államcsőd felé tart az ország lassacskán, bár biztos azért mert mi tele vagyunk okos emberekkel, Amerika pedig csak hülyékkel...
2009. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Emberek ez egy butaság, 3 éve élek kint most is csak szabadságon vagyok itthon, de ez egy butaság,h ott jobb lenne. Egy amcsi sem teheti meg ,h egy héten 5x étterembe kajáljon csak úgy. A filmek a jómódú középosztályt mutatják be, nem pedig az átlagot. Annak sajnos köze nincs ehhez. Jómódúnak tűnnek,mert minden ,de szó szerint minden, hitelből van. A kajálásról pedig annyit, h az amcsik többsége nem főz, gyakorlatilag mirelit és konzerv szarokat esznek egész nap, ami meg kb ugyanannyi ,mint egy hamburger. Ezért eszik gyorskajáldában ,mert ugyanannyi neki ,mint otthon. És az ,h ha normálisan keresel akkor jól élhetsz egy baromság, többségük évtizedekre el van adósodva, nem úgy ,mint itthon ,h 50-60 ezer forint a törlesztő és ha anyu apu jól keres simán kinyögik, hanem az egyik jól kereső szülő teljes fizuját elviszi. A számlák is borzalmasak, a benzin sem sokkal olcsóbb, bár ezt meg állama válogatja. Itt máshogy működik ez az áfa dolog. De nem fenékig tejfel a dolog, az amcsik semmihez sem értenek nem tudnak egy házat kifesteni , és pont ezért az összes szerelő meg munkás rengeteg pénzt kér el ezekért a munkákért. Az utcán marhára nincsenek rendőrök és ha vannak is akkor általában csak ellenőrizgetnek,de simán megszokott,h a mentő 1, másfél óra alatt ér ki a szívrohamhoz. A bűnözés nagy, tényleg nem merek végig menni az aluljárón sötétedés után, egyedül még nappal se, a millió begyepesedett hülyeségeikről nem is beszélve. Ott se sokkal jobb, csak máshogy szar.
2009. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én viszont azt tudom, ismerősünk fia kint dolgozik kocsimosóként, és a borravalóból! eléldegél. Tudod az a baj, hogy míg itt azon gondolkozol, hogy holnap hogy fogsz enni, hogy fog kijönni a pénz, ott azon gondolkodsz, hogy éppen melyik városba ruccanj ki a hétvégén. Ezek nem kitalációk, a srác mondta, a másik ismerősünk is kint voltak, de mennek is vissza, mert azt mondták bár nincs ott sem kolbászból a kerítés, de kényelmesen el lehet éldegélni. Ha pedig olyan húú de nagyon szar ott is minden, akkor te mit csinálsz ott? Ezt valahogy nem tudom felfogni, ha olyan rossz minden, ha semmivel sem jobb semmi, akkor miért vagy a szülőhazádtól X ezer kilométerre?
2009. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A hitelekről pedig azután beszélj, miután a hazai pályát is megvizsgáltad.

"50-60 ezer forint a törlesztő és ha anyu apu jól keres simán kinyögik"

72.000 Ft-os minimálbérből? A másik meg az hogy HA jól keres, csak éppen nem nagyon keresnek jól az emberek. Kicsit vicces tényleg, hogy lefested azt az országot hogy milyen rossz, milyen szar ott minden, de azért te is kintvagy:-) Kicsit nevetséges...

2009. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
:) Nem nevetséges, de nyílván ennek az országnak is vannak olyan pontjai ahol fokozottabban érvényesek azok amiket leírtam , illetve vannak olyan helyek ahol kevésbé. Valóban nincs kolbászból a kerítés, és szar a helyzet, főleg az utóbbi 1 évben. Az amit ti leírtatok itt is átlagon felüli keresetből lehet megvalósítani, én Lousiana-ban élek és nem bolti eladó vagyok. Egy egyetemen oktatok valamint államilag is támogatott kutatást végzek, férjem pedig jelenleg tanul ,de emellett egy nemzetközi autógyár alkalmazásában áll ,mint jogsegéd. De így is látom amit látok és tudom,h összességében otthon még mindig jobb az ellátás és az élet egy átlag embernek ,mint itt. Képzeld mondjuk el,h a 72 ezer forintos fizetésedből kell állnod a 10 ezer forintos kábel tv-d ,mert itt csak az van, a kocsid díjait,mert még így is olcsóbb,mint a tömegközlekedés, a hiteled, a gyermek minden iskolai ellátását, mert nincs ingyen ovi meg ingyen tankönyv, ja és mindemellett imádkozz,h ne légy beteg,mert a biztosítód nem állja csak az életmentésedet, az ,h utána lerohad a karod nem érdekli. Sokszor még a kemót sem kapják meg a rákos betegek, ami itthon automatikusan jár. És nem azért mert cigizett vagy elhízott vagy gyerekeket ölt,hanem ,mert nem tud fizetni olyan magas összeget biztosításra ami fedezné ezt. Ja és pihenés szinte nincs is. A munka hét 6 napból áll, tehát gyakorlatilag csak vasárnap pihensz , akkor se sokat, karácsony az egy nap és pont, nincs olyan ,h megtoldják még egy nappal az ünnepet,aztán majd ledolgozod, nincs táppénz, nincs 2 év gyes meg gyed, hanem 6 hét van. És itt is van kisebbségi probléma, a fegyverkezéssel probléma, tök mindegy,h a néger erőszakolja meg a gyereked vagy a cigány, mindegy,h a mexikói bevándorló veszi el előled a munkát (mert ő feleannyiért is bevállalja) vagy a román. Mint ahogy itt is két párt van és az emberek szó szerint ölik egymást ha ellentét van, már pedig van. Az oktatás nem ingyenes semmilyen szinten, viszont a pénztelenség akkora,h gyakorlatilag a gazdag gyerek bármilyen diplomát szerezhet, a szegény szinte semmit, és oltári baromság,h felveszik egyetemre csak ,mert jól sportól ,de amúgy hülye . Tehát ahhoz ,h megértsd itt is élned kéne. Annak,h én itt élek és nem otthon két oka van, egyrészt gyakorlatilag senkim sincs már Magyarországon, valamint itt kaptam olyan állás lehetőséget amilyet szerettem volna. Az otthoni egyetemek ugyanis nem támogatták a kutatásomat úgy ,h annak eredménye is legyen. De hiszem ,h ugyanolyan státuszban és fizetési kategóriában ,mint amiben mi vagyunk otthon 10x jobban élnénk ,mint itt kint.
2009. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2009. aug. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Igen igen 10 éves koromtól éltem ott:D

most 13 vagyok.

2010. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azt nem mondanám,hogy egyszerű lenne ott az élet!Viszont arányban kevesebb a szegény,gazdag,mint itthon(a középosztály a több),könnyebben eltud helyezkedni az ember a munkában,mint itthon!Azt utálom a legjobban,hogy valaki azt mondja,hogy ott se jó a helyzet!Persze,hogy nem,de itthon mindig attól kell félnie az embernek,hogy nem rúgják-e ki a munkahelyéről,meg ehhez hasonló érdekes dolgok,áremelések,stb.!
2013. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!