Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a globalizáció Előnye és...

Mi a globalizáció Előnye és Hátránya?

Figyelt kérdés
Valaki letudná e ezt nekem irni?
2012. szept. 24. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%

Előnye: Nincs

Hátránya: Felsorolhatatlan


'Nuff said.

2012. szept. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A google mindent tud. Illetve a történelemkönyvben is le van írva. Ja és kis h és kis e.
2012. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

1-es:


Hátrány csak úgy értelmezhető ha globalizáció nélkül valami sokkal jobb és szebb volt!

Akkor kezdj el mesélni hogy a globalizáció előtt miért volt jobb az embereknek, miért voltak gazdagabbak! és ne 10-20-30 évet válogass ki hanem 100-150-200 évet amikor annyira szuper volt az átlag magyarnak!



Kérdező:

A globalizációnak vegyesen vannak előnyei és hátrányai. És a politikusok lőzungjaival ellentétben a nagy része nem befolyásolható!!

Mert autó, repülő, internet, TV, rádió, zenelejátszó, ételek stb mind olyan dolgok amik megállíthatatlanok(a Jobbikos ígéretet hogy mindent megállítanak inkább hagyjuk, a gyakorlati kivitelezés Észak Koreai lenne...)


Védővámokat azért alkalmaznak egyre kevesebbet mert már mindenki tudja hogy egy lépésnyi védővám két lépésnyi ellenreakciót vált ki! És ha nem vagy egy erős érdekkoalició része akkor úgy eltaposnak a nagy hazafiassággal együtt hogy csak pislog az ember a nagy szabadságharccal!


Vagyis a globalizáció egy nehezen megfogható dolog aminek nagy részét nem is lehet befolyásolni, kizárni!


Előnye és hátránya meg rengeteg van de az is nézőpont kérdése! Szinte minden amit magad körül látsz a globalizáció miatt van!

Ezért netezel, ezért nézhetsz külföldi sorozatokat, ezért találhatsz meg szinte bármit a neten, ezért érhetsz pár óra alatt Párizsba vagy Egyiptomba...

És ezért szívsz a globális felmelegedés miatt vagy a tönkremenő termelők miatt! Miközben persze a jól prosperáló gazdákról nem hallasz semmit :)))

2012. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
A globalizáció előtt nagyon sok dolog jobb és szebb volt. Mellesleg nem a globalizáció révén van telefon, internet, meg iPhone, ne mossuk már össze a kereskedelmet a globalizációval, semmi közük egymáshoz.
2012. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

1-es, 4-es!


Duma,duma, duma!!


Soroljad és ne általánosságba beszéljél!


És írd le hogy akkor pontosan mi a globalizáció és mi nem az!

legjobb lenne ha linkelnél valami lexikális meghatározást amiben kategórikusan igazolnak(értsd, az internet, kereskedelem, telekommunikáció, telefonok, technológiáknak semmi köze a globalizációhoz)!


Várom :)


És lehetőleg ne megint csak cáfolj és ne válogass hogy mire válaszolsz hanem linkelj amit kértem, fogalmazd meg amit kértem és bizonyíts amit kértem!!!

Köszönöm!

2012. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

1,4-es


Ja és akkor már azt is írd le hogy mikor volt olyan időszak ami abszolút sokkal jobb volt mint a mostani globalizált élet és az emberek sokkal boldogabbak voltak abban a 100-200 évben!

2012. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Soroljam? A legnagyobb örömmel.


- Globalizáció nélkül nem lehetne mindenféle kártékony, korrupt népcsoportnak befolyása az egész világra. Merthogy jelenleg ez a helyzet, Amerika szellent és az egész világ szagolja.

- Globalizáció nélkül nem lennének mindenütt multik.

- A bűnözés jelentősen visszaesne.

- A hazai tőkeérdekek nyernének teret a külföldi tőkeérdekek ellenében.


Persze ez mind csak duma-duma-duma, mindenki hazudik aki ezt gondolja, és nektek van igazatok.


A telekommunikációnak meg a kereskedelemnek mi köze a globalizációhoz? :DDDD LOL, ezekszerint akkor a Római birodalom idejében, vagy a középkorban is globalizáció volt,csak mert a Német-római császárság kereskedett Kínával, vagy mert az amerikaiak átvették az európai kultúrát? :DDDDDD Ne keverjük már a jézuskát a géppuskával. Hányas vagy történelemből, ha szabad érdeklődnöm? A közgazdaságtant már meg se merem említeni...

Arra válaszolok amire lehet épkézláb értelmes választ adni+ évig. és nem ilyen "duma-duma-duma" szintű ellenérvet kapok.

A két világháború közt mellesleg semmiféle globalizáció nem volt, és egészen jól elvoltunk, a világháború meg nem rajtunk múlott. A kilencvenes évektől lehet beszélni felénk globalizációról, azelőtt is vidáman elvoltunk 1000Ennyi. Bizonyítékot akarsz, olvasgass történelemkönyvet.

2012. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

- Mi a globalizáció pontos leírása szerinte?

Nem adtál választ! Kitértél...


- Mikor volt a legjobb időszak(100-200 éves időintervallumban)

Csak 20 évet adtál meg. 1918-1938-ig amikor szerinted kicsi volt a bűnözés, a gazdaság szárnyalt, mindenki boldog volt és mondjuk a világban 2000 évre visszamenve ez bizonyítja a legjobban hogy milyen jó globalizáció nélkül!


Na akkor az 1929-es válságot, a rengeteg éhezést és éhen halt vagy öngyilkos embert te sikernek nevezed!(a 20 évedből vagy 4 év legalább ebbe esik, a háború utáni szenvedésünk megint jó pár év)

A háború rokkantjait sikernek nevezed és utána a kínkeserves talpraállás hatalmas örömnek!

A magyarországi bűnözés elhaparózását és százszámra való gyilkolást sikernek nevezed?(Tiszazugi arzénos asszonyok által százszámra kiderült gyilkosságok és ez csak 1 eset!!)

A válság idején az éhezve botorkálók ezreit, tízezreit és az eladósodó gazdákat te sikernek nevezed?

A zsidó törvényeket europában és a feketék elleni szankciókat amerikában te a leggyönyörűbb korszaknak állítanád be?



Na jó, így már értem hogy miért ostorozod a globalizációt és miért nem tudod racionálisan látni az előnyeit, hátrányait!


mert történelmileg valami olyan fura kép él benned hogy az elmúlt 2000-3000 évben szerinted a nagy gazdasági világválság volt a legsikeresebb időszak...


Szerintem a töritudásunkat ne hasonlítsuk össze mert szád az van de tudás mögötte nincs.

Köszöntem... :)

2012. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Na most gyönyörű öngólt lőttél. Mi is okozta a VILÁGválságot 29-ben? A globalizáció. És a jelenlegi válságot mi okozza? Úgy van, a globalizáció! Hoppácska :$


Ki beszélt a háborúról? Azt írtam: "A két világháború közti időszak". Neee csúsztass már. Arra az időszakra asszociáltam, amit a történelemkönyv "boldog békeévek"-ként jellemez, de így legalább bizonyosságot is nyert hogy pornóújságon kívül mást nemigen olvashattál történelemórán :)

A két világháború közötti időszakban mellesleg feleakkora nem volt a bűnözés Magyarországon, mint ma (leginkább mert akkor még nem volt pozitív diszkrimináció, miszerint a kátrányos helyzetűeknek csak jogaik vannak, a napi 25 órát güriző magyar embernek meg csak kötelességei). Lehet nyugodtan naccizni, rasszistázni,fasisztázni, trappistázni, bizonyára az is lesz olyan meggyőző mint az eddigi érveid :)

A "tiszazugi mérgezős asszonyok" meg egy hatalmas ködösítés. És akkor a németek mint mondjanak Fritz Haarmannról, vagy az angolok a Hasfelmetszőről? Whehehe :D


Mivel a jelenlegi válságot is a globalizáció okozta elsősorban, na meg bizonyos népcsoportok natív pénzsóvársága, a vita már eleve eldöntetett.

2012. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A globalizáció előnye, hogy az árukat ott állítják elő, ahol az a leghatékonyabb. Így leszorítják az árakat, csökken az infláció. Például az '50-es években próbáltak Magyarországon citromot, gyapotot, rizst termelni, de mivel ezt a világ más tájain sokkal olcsóbb megtermelni, így inkább külföldről vesszük.

Ugyan ez a hátránya is. Valahol hatékonyabb a termelés, akkor az ipar átköltözik oda. Ezért épült le teljesen a hazai textilipar, nem tudott versenyezni az olcsó ázsiai munkaerővel.


Súlyos hátránya még a globalizációnak a kártevők, idegen fajok elterjedése a világban, mely súlyos környezetkárosítást okoz. Például a globalizáció miatt került Magyarországra a parlagfű, selyemkóró, kukoricabogár stb.

A betegségek is gyorsan elterjednek a világban. Ha valahol megjelenik egy új betegség (pl H5N1, AIDS), az néhány héten, hónapon belül eléri Magyarországot is.

2012. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!