Mit gondoltok, milyen világrend irányába halad a globális tendenciák alapján a világ? Mi lesz az új világrend?
A globalizáció, cosmopolitizmus, individualizmus milyen szintig juthat el világméretekben?
(Egyre megdöbbentőbb globális folyamatok láttán föltettem magamnak e kérdést és még magam számára is megdöbbentő választ adtam. Ugyanis, ha minden a médiák a jelenleg látható irányba halad töretlenül, akkor egy világállam fog létrejönni, egyetlen világvalutával és cosmopolita lakossággal, a média már most készíti a cosmopolita mintapolgárokat: a világ bármely pontján ugyanúgy öltözködik, gondolkodik, költi a pénzét, és igyekszik a rendszer elemévé válni, individualista, szingli, alkalmi kapcsolatokban él, sokat költ, nyitvatartja a fülét a médiára és kritika nélkül befogadja az ott hallottakat, hazája nincs, az anyanyelvét is csak egy szükséges rossznak tartja. Az államok megszűnnek, nem lesznek önálló nemzetek, minden nép lemond az önrendelkezéséről egy globális vezetés javára, az egész világot a pénz uralja, a katonaság azonosítók nélkül fekete ruhájában arctalanul fellép a világrend fenntartása érdekében a világ bármely pontján(ahogy most láthattuk Egyiptomban, ahogy rugják a földön fekvő tüntetőket, de ugyanígy verik szét az Egyesült Államokban is a globalizáció elleni megmozdulásokat). Úgy gondolom ebben a világrendben a hatalmat az fogja birtokolni, aki az anyagi javakat, a gazdaságot és a médiát uralja, összpontosítani tudja egyetlen kézbe(sajnos erre is van már jelölt, van egy személy aki a világ vagyonának a felét uralja).
"van egy személy aki a világ vagyonának a felét uralja"
Na tessék, hát nem abban maradtunk, hogy nem áruljuk el?
Most csináltathatok megint új hamis papírokat.
Te szószátyár!
"van egy személy aki a világ vagyonának a felét uralja"
Ha ez így van, akkor elég hamar az összes vagyont ő fogja birtokolni. Micsoda érzés lehet, elmegy sétálni, körbenéz, és megállapítja, hogy itt minden az enyém. Közben persze az élet pontosan úgy megy tovább, mint korábban.
A média eleve többes szám, egyes számban médium.
Szerintem tévúton jársz, nincs egy hatalmas globális érdek, ami mozgatná a szálakat, vannak érdekei a multinak, a banknak, az erősebb gazdasággal rendelkező államoknak, a periféria államainak és az egyszerű polgároknak. Ezek az érdekek nem egyeznek, a tőke érdeke, hogy vásárolj, a bank érdeke, hogy sok sok fogyasztási hitelt vegyél fel, a nemzetállamok érdeke normális esetben a piac szabályozása, azért ez a sikeresebb államokban mint pl. Franciaország vagy Németország sikerül is, bár nyilván különböző érdekcsoportok bevásárolhatják magukat a kormányzatokba , de ez sokkal átlátszóbb mint azt az összeesküvés elmélet gyártók elképzelik.
A globalizációnak nyilván vannak árnyoldalai is, de egy valamit tudomásul kell venni. Elsősorban emberek vagyunk, és csak azután németek olaszok , vagy magyarok. Nem azzal van a gond, hogy az emberek kozmopoliták, itt is meg ott is meg tudják szervezni az életüket. Ez egy baromság, a probléma ott van, hogy nem azok kapják meg a tőkét, a pénzt, akik megtermelik. Párezer vállalat tartja a kezében a föld vagyonának a nagy részét. Az EU alapvetően nem rossz ötlet, mert rengeteg nemzetközi konfliktust képes elsimítani, és lehetővé teszi a nemzetállamok kooperációját, sőt a szorosabb gazdasági kötődés se nagy probléma, hiszen szabályozott keretek között ebből is minden nemzetállam profitálna. A probléma azzal van, hogy a periféria országainak nincsen tényleges önrendelkezése, ezért mind kulturálisan, mind gazdaságilag ki vannak szolgáltatva a külső hatásoknak. De ez is csak azért lehetséges, mert azok, akik az országokat irányítják nem értenek ahhoz amit csinálnak. Magyarországnak is lett volna lehetősége megőrizni a szuverenitását, de a politikai vezetők nem voltak a helyzet magaslatán, és a választók nem voltak elég tudatosak, valamint nem lehetett ténylegesen számon kérni, vagy visszahívni őket. A politika határozta meg a játékszabályokat, és nem a polgárok. Nem volt valódi részvételi demokrácia. Minden szuverenitását elvesztett országnak ez volt a problémája és ez is lesz amíg az a politikai garnitúra el nem tűnik ami ezt tette az adott országokkal.
Két lehetőség van, vagy teljesen autonóm nemzetállamokként működünk tovább, nem áramolhat se a munkaerő, se a tőke, se a kultúra, és a szerint osztjuk fel a piacokat, és a nyersanyagokat ki az erősebb, vagy megpróbálunk kompromisszumokkal ugyan, de egymással kooperálva, együttműködve élni. Az előbbi verzió biztos, hogy nemzetek közötti konfrontációhoz vezet, az utóbbiban viszont mindenkinek kell egy kicsit engednie a szuverenitásából.
"a média már most készíti a cosmopolita mintapolgárokat:"
ja, az lehet, de nem kötelező
" a világ bármely pontján ugyanúgy öltözködik, gondolkodik, költi a pénzét, és igyekszik a rendszer elemévé válni, individualista, szingli, alkalmi kapcsolatokban él, sokat költ, nyitvatartja a fülét a médiára"
ez sem kötelező, mindig lesz, aki nem fogja tudni "megengedni" ezt magának, tehát bukott az elméleted
" és kritika nélkül befogadja az ott hallottakat,"
magára vessen az, aki hülye
" hazája nincs,"
mindenkinek van
"az anyanyelvét is csak egy szükséges rossznak tartja."
én ilyen emberrel még nem találkoztam, ha van is ilyen, akkor az elmebeteg
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!