Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Trianon után külföldre...

A Trianon után külföldre került mai magyarok valóban nem akarnak már Magyarországhoz tartozni?

Figyelt kérdés

Akikkel én megismerkedtem Erdélyben ők mind azt mondták,hogy örülnének ha Magyarországhoz tartoznának,viszont sok helyen többek között itt is állítólagos erdélyi magyarok illetve határon túliak azt állítják,hogy ők nem akarnak ide tartozni,Magyarországhoz.

Gondolom a vélemények megoszlanak,de a többség mit gondol?


Kissé furcsállom hisz a mai napig lehet a híradóban hallani,hogy magyarokat vertek mert magyarok, meg a szlovák nyelvtörvények, stb...tehát,hogy jelen van a hátrányos megkülönböztetés sok helyütt és én szerencsére nem tudom milyen kisebbségként élni,de nem lehet valami jó,nem tűnik jó dolognak bárhogy is nézzük.



2012. szept. 12. 20:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Erdélyben azért nem szeretik annyira a magyarokat mert volt ilyen hogy magyaroroszágon szavazni lehetett arra hogy az álampolgárságot megadják é az erdélyieknek és leszavazták . De kissebségnek lenni szerintem nem rosz , én is Erdélyben élek igaz hogy Hargita megyében ahol azért magyarok vannak .

De pédául ha a románok megzakkanának és szavazás lenne hogy erdélyt adják é át magyarországnak , itteni magyaron olyan tuti nem lenne aki azt mondaná hogy Ne .

2012. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja és itt a magyarok a Románokat nagyon utálják .
2012. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Én másfelé nem jártam, vagyis nem érdeklőttem!De biztos vannak akik nem!De mégtöbb olyan aki vissza akar kerülni!

Én nagyon akarom!!!

2013. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!