Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hasznos, vagy...

Szerintetek hasznos, vagy káros-e a tudásalapú társadalom racionalitása és erkölcsisége számára a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 18:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Káros, mert a tudásalapú társadalom alapja ugye a tudomány, viszont a Biblia szó szerinti értelmezése tagadja az evolúciót és más tényeket is. Ezeket felesleges tagadni, hiszen látod, ott van a tény a szemed előtt. Vagyis igen! Ráadásul a kereszténység ókori szemléletével eltorzítja a modern világot (pl. alsóbbrendűnek tekinti a nőket, akik csak arra valók h gyereket szüljenek és NEM dolgozhatnak).
2012. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

1

Köszi a választ. Amúgy egyetértek veled, és még hozzátenném, hogy bizonyos statisztikai kutatások szerint egyenes arányosság áll fenn a keresztény országokban a bűnözés és a vallásosság mértéke között.

Arról nem beszélve, hogy a keresztény vallás ideológiája mai szemmel meglehetősen logikátlan és abszurd. Szvsz gondolkodó ember nem fogadhatja el.

2012. szept. 9. 18:41
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vannak benne jó dolgok, de csak szimbolikusan értelmezve. Csak azt sajnálom, amikor gyerekeknek mesélnek belőle, amikor a példabeszédek főszereplői pásztorok meg szőlőtermesztők, és ezek a foglalkozások már nem is népszerűek, nem is életszerűek manapság, szegény gyerek hogy értse meg?
2012. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

Az embernek csak az egyik fele a racionalitás. A másik fele az érzelem. Nem lehet csak az egyik felet nézni vagy előnyben részesíteni.

Lehet sarkítani a kereszténységet, hogy igazoljuk saját feltevéseinket, de tény, hogy sokkal több jót ad, mint rosszat. Alapjában véve az embert jó irányba tolja.

2012. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan már! Vagy racionális vagy, vagy idealista. A kettő együtt nem megy!
2012. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

4

Én ezt másképp látom. Először is, már Kant is leírta, hogy az erkölcsnek nincs szüksége a vallásra. Vagyis tévednek, akik azt hiszik, hogy igen. Ráadásul nagyon is kétséges még az is, hogy a kereszténység pozitív hatással lenne az erkölcsiségre, s ezen keresztül a politikumra.

Ami pedig a keresztény vallás világmagyarázó funkcióját illeti, hát már az is erősen túlhaladott pár évszázada.

2012. szept. 9. 20:28
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Lehet valaki realista, attól még nem leszel robot (vagy autista). Mindenkinek van érzelmi része is az értelem mellett, ezen kár is vitatkozni.

Az hogy lehet-e valaki erkölcsös vallás nélkül, már fogósabb. Nyilván lehet, csak nehezebb. Régen minden vallásba kellett foglalni, és az emberek fejébe verni, hogy működjön. Ne ölj embert, mert az istennek nem tetsző, vágd le a fitymádat, mert az istennek tetsző, stb. Valójában egy élhetőbb élet felé toltak ezek a szabályok. Ma már "hogy az ember, mindent tud", már nem verik a fejekbe, hogy mit kell csinálni. És hát mi az eredménye, már látjuk. A segítségnyújtás, a másik tisztelete, alázat, önismeret, magunkba nézés, a környezetem, a természet tisztelete mind tűnik el. A jobb élet fele törvények és rendeletek próbálnak tolni. Nincs rendeletben, hogy ne köpd le az öregeket, hagyd leülni a kismamát, és ha rendeletben van is, de nem tudják betartatni, nyugodtan borítsd le az 5 tonna építkezési hulladékot a kiserdőbe, ki nem sz@rja le. Na így élünk most.

Hacsak heti egy órát mindenki magába nézne és a lelkiismeretével szót váltana, talán jobb lenne a világ.


Úgy mondom ezt hogy racionalista vagyok, és nem vallásos.

2012. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
42%

A tudásalapú társadalom alapja nem a tudomány (ahogy tévesen az első válaszoló írja,...tudomány régebb óta van mint a "tudásalapú" társadalom...), hanem az információ.

[link]

A "tudásalapú" társadalom az információs társadalomra épül... átolvasva a különféle meghatározásokat, olyan utópia-mese mint a kommunizmus...

Az információs társadalom lényege az hogy az informatikai kütyük behálózzák életünk minden területét (elektronikus koncentrációs tábor), ezek tárolják a "tudást", és ebből is kell minden állampolgárnak továbbfejlődnie és ezt továbbfejlesztenie, a megszerzett és tárolt adatok feldolgozása egyre finomodik, a társadalom irányításának technológiája a technológiát alkalmazók s kiagyalók kezében van, azokéban, akik a piramis csúcsán ülnek.

Az információs társadalom ésszerűtlen és "erkölcsisége" teljesen hasznossági elvű azaz akár az évszakkal változik.

A keresztény erkölcs állandósága (=Isten Törvénye) és a keresztény ember szabad akarata ellenségként jelenik meg az információs társadalom irracionális diktatórikus mindent ellenőrzésre és mindent szabályozni kívánó mechanizmusa számára.

2012. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

8

Nem értek egyet veled. A tudomány és a filozófia alakították ki a mai tudásalapú társadalmat - amelynek a nevében is benne van a tudományra utaló "tudás" szó. Méghozzá éppen a (keresztény) vallás elnyomó hatalma rovására és ellenében. Az információ pedig mindig értelmezés kérdése, éppúgy mint a tények halmaza, vagyis tudás nélkül nem sokat ér.

2012. szept. 9. 20:59
 10/33 anonim ***** válasza:
35%

A "tudásalapú" nem a tudományból ered... hanem valami mást akar mondani, vagy inkább elfedni... legjobb meghatározásokat itt találtam:

[link]

A kereszténység elnyomó hatalma széles körben terjesztett szabadkőműves MESE, hogy úgy állítsák be a múltat mint egy meghaladott rosszat, melyet majd követ egy megvilágosodott aranykor. (Az én gyerekkoromban ezt az aranykort kommunizmusnak nevezték, aztán volt szociális piacgazdaság, most az "ökologikus tudásalapú" társadalom az elérendő cél, s minthogy ez sem megvalósítható, majd jön egy újabb...talán e-kormányzat vagy más...)

Tudom, az iskolákban ilyen meséket tanítanak, de a gondolkodó ember utánanézhet, ha akar, ezen ELMÉLETEK igazságalapjának.

"A tudomány és a filozófia alakították ki a mai tudásalapú társadalmat" - igen, ez igaz így, de MIÉRT ?

Egy kis tudománytörténet a miértekről:

Paul Feyerabend: A módszer ellen

Frances Yates - The Rosicrucian Enlightenment-letölthető, nélkülözhetelen

2012. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!