Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te finnugornak vallod magadata?

Te finnugornak vallod magadata?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 23:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
Én germánnak vallom magam egy kis japán és brazil vérrel. Na erre varrjál gombot.
2012. szept. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Az állampolgárságom magyar, ennyi. Hogy kitől származunk, szerinted érdekel? Meg amúgy is, a magyar egy kevert nép, ki tudja hány másik vér van bennünk...a nevem is Tóth, ki tudja, melyik felmenőm jött Szlovákiából. És? Én nem ilyen magyar-nem magyar alapokon gondolkodom. ÁÁ Segítség!
2012. szept. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

"a nevem is Tóth, ki tudja, melyik felmenőm jött Szlovákiából."


Valószínűleg egyik sem, hiszen Szlovákia mintegy 19 éve létezik csak, Csehszlovákia sem volt 1918 előtt.

2012. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%
Itt előttem 18-at alighanem magyarul tudó szlovák nacionalisták húzták le. Vagy roppant tudatlan magyar.
2012. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem. A magyar nép hármas összetevőjű. A honfoglaló magyarság Belső-Ázsiából idevándorolt része, a Kárpát-medencei őslakosság (szkíták, hunok, avarok, szarmaták), betelepült népek (jászok, kunok, besenyők, szászok, szlovákok, svábok). Ebből is látszik hogy a szlávoknak közük sincs hozzánk. A szlovákok eredete is vitatott. És valószínűleg van kapcsolat a hunok és magyarok között. Ami azt jelenti hogy kizárólag a magyar nemzet jogosult a Kárpát-medence birtoklására ha nem lett volna elég érv az általunk ezer év alatt felépített kultúra.
2012. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az évszázadok során számos néppel keveredtünk. Tehát lehet bennem német, olasz, lengyel, osztrák és még kitudja milyen vér. De én MAGYARNAK vallom magam!
2012. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
6.-os vagyok, és nem rég tanultuk, hogy a magyar nép finnugor eredetű ... Szóval ha igaz is, nem tudok vele mit csinálni :)
2012. szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak a nyelvem finnugor.
2012. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez nyelvi rokonságot jelent, nem genetikai rokonságot! De ha az a kérdés, akkor igen, elhiszem, hogy a finnugor nyelvcsaládba tartozunk.
2013. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Finnugornak vallom magamat-a.
2013. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!