Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te finnugornak vallod magadata?

Te finnugornak vallod magadata?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 23:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem a finnugor maszlag ba*omság.
2012. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Én magyarnak vallom magam.
2012. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Van ennek a kérdésnek értelme?
2012. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
A magyarok nem finnugorok, viszont a magyar nyelv a finnugor nyelvcsalád tagja. Ahogy az angolok nem németek, se a svédek, mégis a nyelvük a germán nyelvcsaládba tartozik. Vagy ahogy a franciák nem olaszok, se a spanyolok, de a mexikóiak sem, mégis latin nyelveket beszélnek.
2012. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
finnek rokonnépnek tartanak minket?
2012. szept. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Igen,és büszke vagyok rá!
2012. szept. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Több elmélet van, és mindegyiknek van valós alapja. Abban is van igazság, hogy finnugor rokon nép vagyunk, de a türkökkel (NEM törökökkel!) is ugyanannyi hasonlóság van, legalábbis az antropológusok szerint.


A mindenféle sumér-pártus-plejád-reptoid-lumbulábi-krixkraxi származás teóriák viszont egytől egyig kreténségek.

2012. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Én európainak vallom magam, mivel kb. ahány felmenőm, annyi náció.


De az tény, hogy a magyar finnugor nyelv. Lehet ágálni ellene, de aki így tesz, az csak a tudatlanságát és az ostobaságát bizonyítja. Aki ugyanis már elmélyedt az ezzel kapcsolatos tényanyagban, töviről-hegyire átnyálazott mindent tudományos alapossággal, az teljesen tisztán láthat a kérdésben, és éppen ilyen tisztán láthatja azt is, hogy mekkora baromságokat hordanak össze pl. a sumerológusok és más ilyen elszállt ősmagyar-mítoszgyártók.


Különben is elég szánalmas dolog a múltban kurkászni a dicsőség árnyai-foszlányai-képzetei után ahelyett, hogy a jelenben munkálkodnánk a jövő valós dicsőségének felépítésén... ezért áll úgy az ország, ahogy...

2012. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Én ember vagyok. Van még valaki hasonló kasztból?
2012. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Már hogyan lehetnék az, hisz a finnugor egy távoli nyelvrokonságot jelöl és NEM genetikai rokonságot. Vannak akik szeretik e kettőt összemosni, azok hazudnak.
2012. szept. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!