Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valóban a magyar nyelv az...

Valóban a magyar nyelv az ősműveltség nyelve és a legtöbb ős etimont tartalmazza?

Figyelt kérdés

Kikerült egy újabb gyöngyszem a magyarkodók kezéből!


[link]


Persze a dolog úgy kamu mint az összes elméletük de ugye a tények nem az erősségük! :)))

A tanulás meg pláne...


De akit érdekel az igazság:

[link]



#nyelv #magyar #élő #ősműveltség #ősetimon
2012. aug. 29. 13:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Nagyapám fafaragó volt és egyáltalán nem használták se székelykapun se kopjafán se máson!!!


A magyar ember saját bevallása szerint is magyarul beszélt.

Ők még nem csináltak hazafias kérdést hogy olyan rovásírást használjanak amit nem is értenek!

Ők éltek és használták a magyar nyelvet.

Nah ők voltak az igazi magyarok és nem a mai magyarkodók!!!

A Jobbik magyarkodása meg egy vicc ahhoz képest amit annó a faragótáborokban megtapasztaltam! Ott nem az volt a turbómagyar aki utálta a zsidókat hanem aki ügyesebben faragta a motívumokat és nem bénázott a pontozóval!(hopp, a turbómagyarok valoszínű azt se tudják mi az...)

2012. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Székelyföldön volt fafaragó? én kb 40 éve láttam elsőnek ezeket a véseteket egy idős család tornácán.. nem értettem mi az, mondtak vmit róla azt se igazán értettem.. csak az maradt meg, h. ne nagyon beszéljek róla kint... utólag gondolom a rendszer miatt kellett titkolni és mint gyerek őszintébben beszéltem és hangosabban ...
2012. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
17%

Na ez a sok f#@&$߀ó is nagyon értelmes! Kb annyi igazságot írtatok össze, amennyit a románok összehordanak.


Először is. A magyar nyelv 67%-ban ETIMON, ami azt jelenti, hogy mutatja az ősiséget. EZ NEM. Ismétlem: NEM szélsőjobboldali propaganda, nem teória, ez tényleg így van! Ezt már Berzsenyi Dániel is felfedezte, mellette még sok más külföldi nyelvész, illetve magyar nyelvész, akik az MTA-nál dolgoznak, és hát ti szoktatok ezzel kapcsolatban károgni.


,,Az a tény, hogy a magyar nyelv 68%-ban ősetimonokat használ, a magyar nyelv ősiségét bizonyítja. Ez az O. Semino és 16 társa által 2000-ben a mai magyar lakosságon elvégzett genetikai vizsgálattal[2] és a későbbi, az MTA tudósai által mind a mai magyar és székely, valamint a honfoglaló magyarságon elvégzett DNS vizsgálattal[3] együtt rámutat arra, hogy a magyar nép első képviselői a 35-40 ezer évvel ezelőtt betelepült európai őstelepesek voltak és a Kárpát-medence első lakói." - Wiki


Szóval, üzenném ennek a sok sötét elméjű bájgúnárnak, hogy nem minden "szélsőjobbaldali", mert magyar. :)

Ha meg ti így vélekedtek a VALÓS tényekről, akkor szégyellhetitek magatokat. Ennyi tudatlan embert.

2013. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, de ezt nem a nyest bárújságíróitól kell megérdeklődni ... mert azok tudása nem igan haladja meg a wikipédia szintjét!

Egy ilyen kutatást angol nyelvű kutatások és publikációkban kell keresni ... Már aki egyáltalán foglalkozik vele, pl magyar nyelvet általában valóban őstörténet kutatók szokták elsajátítani ..

2013. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

57%, Ha nagyapád fafaragó volt és nem a szocializmusban tanulta a szakmát és valóban csinált székely kaput.


Akkor pontosan tudja, hogy milyen motívumokat kellett rárakni egy kapura és azok milyen jelentéssel bírnak!

Egy székely kapu nem dísz volt a portában sőt!

Gyakran székelyföld eldugottabb falvaiban a kapu külső szemlélőként nem is bírt funkcióval ... hiszen nem kerítéshez építették őket... hanem a felkelő nap tiszteletére!

Vannak kultúrák, akik hasonlóképpen tisztelik a napot és ezeket nem európában kell keresni, mert európa embereknek (hősöknek) építette a kapukat, a jövő nemzedékének emlékül. Még a székelykapuk egy ember életét mulandóságát tükrözte azzal, hogy idővel elporlad.

2013. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ennyit az etimonokrol: [link]
2014. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 törzsmókus válasza:

Az eredeti e-nyelvmagazin link már nem elérhető; a hivatkozott cikk itt olvasható:


[link]

2015. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!