Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogyan látjátok a mai 18...

Ti hogyan látjátok a mai 18 éven aluliakat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olyasmi kérdésekre várok választ,hogy a mai fiatalság szerintetek hány %-a

-jobbikos,

-"divat magyar",azaz csak a mának él,a technika rabja,állandóan facebook,minden ami a nyugatot jellemzi+semmi nemzeti identitás tudat


Ezen kívül még jöhetnek kategóriák,ahogy Ti látjátok!

Fejtsétek ki nyugottan a véleményeteket,de politikai vitákat kérem mellőzük!


2012. aug. 26. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

12-18 éves kor:


Politika:


Érdekeli a politika, vagy csak sejti mi az: 50%

Ebből:

Valóban nacionalista Jobbikos: 20%

Divat-magyar csak azért mert ez a divat manapság: 10%

A cigányok miatt nacionalista: 50%

LMP-s: 10%

Azt se tudja mi az a politika de azért a Jobbikra voksol mert az a menő: 20%

2012. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Bocsi egy 10%-al több lett azt a cigányosból vonjátok le.
2012. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom:

60% azt sem tudja mi az a politika

30% ilyen-olyan okból jobbikos

5% LMP-s mert nem annyira régi motorosok még ők

5% meg arra szavazna akire a családja

2012. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A fiatalság nagy része liberális-jobbikos: a cigókat utálják, de amúgy szociálisan eléggé liberálisak.
2012. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld pacsik.Amúgy meg ne szavazzatok le senkit,mivel ez csak vélemény nyilvánítás,ha nem tettszik:

katt a böngésző-vissza gombra!

2012. aug. 26. 20:50
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem Liberalista a nagy részük.

A többi meg azt se tudja miről van szó.

Magyarul szerintem csak úgy élik világuk és nem izgatja őket semmi. Vannak és kész. Szerintem nemigazán gondolkodnak el semmin csak abba él sok hogy gazdag lesz meg híres vagy rendőr meg katona mert fegyverük van és a hazáért stb jelszó Van ez a nagy fene fejlődés és sokan el se gondolkoznak azon hogy vajon miből mi fakad. Szerintem több lesz a mai fiatalokból a csöves generációkra eladósodott és agyonképzett munkanélküli mint bármikor is Magyarországon. A többi meg külföldre menekül.

2012. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

A 12-18 évesek kis taknyosok, most őszintén, nem tudják nem hgoy azt hogy mi a politika, de még a munkát sem ismerik, nem akarnak csinálni semmit, csak facebookozni. A szüleikre vannak rátapadva, vedd meg anyu az Xperia 1456os modelt, mert most mindenkinek az van. Viszont ha apának segíteni kéne, az már büdös mindenkinek. Így aztán egy részük elmegy csicskázni a Megfosat"szba, vagy a Samsungba, esetleg a Tescoba. Összejönnek közben valami majommal, vagy kis éretlen csitrivel, játsszák hogy ők milyen komoly kapcsolatban vannak, de közben megint nyavajognak hogy a szülők nem engedik hogy együtt aludjanak. És akkor a gyerek máris a szüleire ront hgoy neki jogai vannak, csakhogy ahogy észrevettem mindenhez vannak jogaik, csak a munkához nincsen, hát nem vicces?


Az a sok fiatal akik meg a jobbikra szavaznak nem látnak át a szitán, többségük csak a cigányok miatt szavaz a jobbikra, mert egyéb okok miatt problémáik vannak színesbőrű barátainkkal. De nem is csodálom. A lényeg a lényeg, nagyon bunkók a mai fiatalság 99%a. Én 20 éves vagyok, de nem megyek el szavazni, mert nem látom értelmét, az összes párt egyforma, csak kicsit átfogalmazzák az ígéreteiket, de végső soron mind ugyanazt ígérgeti. Esetleg még kiegészítik olyanokkal amik a másiknak a programjában nincsenek benne hogy hitelesebb legyen. Az összes párt csak hatalmat akar, az emberek beetetése a fő cél, csak a színük különbözik, de ugyanazt akarja az összes. A jobbik is megfog mindenkit a radikális programjával, főleg a fiatalságot, de figyeljétek meg, még most ígér fűt fát, igaz magyarságot, meg nemzeti összefogást, mondjuk az összes ezt reklámozza, és a végén majd a jobbik is ugyanúgy beírja magát a szégyenlistára, akárcsak az MSZP SZDSZ LMP FIDESZ és társaik.


Nem lesz itt semmi, csak vér, verejték, pénzhiány, éhínség, magas árak, csekély fizetések és ennek hatására tüntetés.

2012. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vadkan01 ***** válasza:
100%

hát azt látom hogy anyukák interneten írják hogy 14 éves lányuk két fiúval szexel, bulizni csak drog és alkohollal működik náluk, beképzeltek, tiszteletlenek, mindent elvárnak de ők semmit nem csinálnak.

most ennyi jut eszembe de van még több is.

És még valami kinek nem inge ne vegye magára.

2012. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy a többiek is leírták, a fiataloknak a nagy része nem szívesen foglalkozik a politikával, inkább a karrier- és/vagy kapcsolatépítésre koncentrálnak. Szerintem 15-16 éves kortól kezdve alakul ki valamiféle sugallat a politika felé, addig elhanyagolható mennyiségű az érdeklődő fiatalok száma.


Egy átlag 15-17 éves gimnáziumban, szakközépiskolában, szakképzőben tanul. >>Azonban már általános iskolában is volt történelem, egyszerűen belenevelték már a gyerekekbe, hogy igazságtalanul vesztettük el a területünk jelentős részét.<< Ezenkívül sok cigányellenesség van a kulturális és viselkedési különbségek miatt. Így a Jobbik-szimpatizánsok megszerezték a kétharmados többséget az iskolákban. A visszahúzódóbbak, akik nem az osztályukkal vannak elfoglalva, inkább a másik jelentős közegből merítenek, a családjukból (ahol egyértelműen belenevelnek valamit). Ez mondjuk a hatoda, és a maradék hatoda pedig a gondolkozásra képes egyének, akik próbálnak belelátni a politikába, akik nem divatból vagy ismerősök befolyása alapján tennék le a szavazatukat. De mint mondtam, mindhárom részből vannak olyanok, akik inkább maguk fejlődésére vagy szórakozásukra koncentrálnak.


Így az én eredményem:


90% inaktív - 10% aktív. Ezekből:

66% Jobbik

17% MSZP / Fidesz (családfüggő)

17% szabad és érvelőképes


persze lehetnek átfedések, az fiatalkorúakat erősen befolyásolja a közeg, így a maradék se 100%-osan saját belátása szerint dönt. Ismerősökhöz látogatva az iskolában hallottam, hogy ott a fiatalok kiröhögik az LMP-t, így azt ki mertem hagyni.


Ez a véleményem.

2012. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Arról nem is hallottam,hogy iskolában 2/3-os többséget szerzett a jobbik.Ez meglepő.

2012. aug. 26. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!