Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszizmus, vagy jogos önvédelem?

Rasszizmus, vagy jogos önvédelem?

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy - szerencsére nem túl közeli - ismerősömmel beszélgettem némi bor mellett (az illető egyébként, miután egy komplett fasiszta ideológiai alapvetést adott elő, különös tekintettel az "értéktelen emberektől" való megszabadulás szükségességére, közölte, hogy ő meggyőződéses kommunista), és szóba kerültek a cigányok. Én azt mondtam, részint a saját tapasztalataimra, részint a hozzáférhető információkra alapozva, hogy felőlem éljenek nagyon boldogan, de hozzám 1 km-nél nem közelebb.Erre azt felelte, hogy én egy szemét, fajgyűlölő fasiszta vagyok.

Arra lennék kiváncsi, nektek is ez-e a véleményetek? (Ha valakit esetleg érdekelnek a saját tapasztalataim, privátban szivesen leirom őket!)


2012. aug. 26. 19:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

T. Válaszolók, nagyon köszönöm az eddigi gyors reakcióitokat (is)! Hogy kiegészitsem a kérdést:

- "értéktelen embereken" az illető egyed a munkanélkülieket, a rokkant- és öregségi nyugdijasokat, a "használhatatlan", mert teljesen képzetlen, egyszóval az inproduktiv embereket értette, akiktől a társadalomnak meg kell szabadulnia (és komolyan gondolta!),

- véleményem szerint az a fajgyűlölő, aki egyáltalán felveti, hogy a homo sapiensen belül több faj is létezhet, ezek közül van alacsonyabb- és magasabb rendű,

- a cigánnyal nyilván nem az a bajom, hogy cigánynak született (olcsó lenne arra hivatkozni, hogy akadt 2 cigány barátom, akikkel soha semmi bajom nem volt - de ők az elenyésző kisebbség), hanem a mentalitásuk, a "forditott rasszizmus" (a nem-cigányt pl. parasztnak nevezik, a szó pejorativ értelmében),a deklarált be nem illeszkedés, a gazemberség, amelyre az által érzik magukat feljogositva, hogy a nem-cigány a szemükben nem is ember, és még sorolhatnám napestig,

- és végül: mi mást lehetne tenni? A rendőr, a biró - joggal - ódzkodik attól hogy olyan ügyben vállaljon részt, amelyben ilyen "urak" szerepelnek.Szerintem tehát marad a passziv önvédelem - az 1 km-n kivül. Persze, hogy sajnálom az ezen kivül lakókat, nem csak szavakkal, volt rá példa, hogy egy távolabb lakó öregasszonytól én "tanácsoltam el" néhány ilyen "úriembert", de hát a polgár vagy védje meg magát, vagy, ha nem képes rá, erre való a rendőrség, nem?

2012. aug. 26. 20:38
 12/19 Vadkan01 ***** válasza:
szóval ezek az "értéktelen emberek" hát arra azért kíváncsi lennék hogy ha ő belekerül ebbe a kategóriába akkor el követne-e seppukut mert ez eléggé embertelen meg hálátlan hozzáállás, véleményem szerint nem gyűlölködés vagy elkerülés esetleg leszámolás a megoldás hanem isten törvényeit alkalmazni a Biblia alapján ez bejönne de ehhez olyan vezetők kellenek akik be is tudják tartatni mert akkor nincs értelme
2012. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A kommunizmus az élet, a küzdelem megtagadása, ahol mindenki kötelezően egyenlő. Nem értem a kommunistákat, így nem tudok érvelni ellene és mellette sem.


Véleményem szerint nem vagy rasszista. Ilyen alapon Az EU is rasszista, mert nem veszi be Albániát (ami hemzseg a bűnözőktől). Kulturális rasszizmus is létezik, ahol előítéletes vagy az adott népcsoport életvitel és életfelfogásukkal kapcsolatban.


Másrészt a fasisztáknak önmagában nincs köze a rasszizmushoz, úgyhogy sötét egy ismerős lehet.

2012. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az! Ezért távoli!
2012. aug. 27. 00:05
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű hogy rasszista vagy,nem is értem minek tetted fel ezt a kérdést amikor ennyire egyértelmű a válasz
2012. aug. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

háá de álj!

akkor most fasiszta mert olyanok a meggyőződései, vagy kommmunista, mert annak vallja magát?


Amúgy igen, rasszista vagy, amivel csak az a baj, hogy álszenteskedsz és állítod, hogy nem.

Na az ilyet pont nem szereti senki. Ha már így érzel legalább ne tagadnád le.


'Éljenek boldogan, csak lehetőleg egy másik bolygón 'mi?...persze. Az ilyenekre szokták mondani, hogy fajgyűlölő (fasisztajobbikosneonnáci)

2012. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Tudod, én ezt a kérdést azért tettem fel, mert a T. Válaszolók véleménye érdekel, kioktatásra, fikázásra - pláne pocsék helyesirással - nincs szükségem.Jelzem, kérdést nem illendő birálni, a kérdés felvetőjét pedig - különösen, ha nem is tudunk róla semmit - ,pláne nem!(bocs, nincs hosszu i-m.)
2012. aug. 27. 20:58
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, legyen az pro vagy kontra. Mindenesetre számomra az derült ki, hogy a passziv ellenállással kapcsolatos véleményemet többen támogatják, mint ahányan elvetik.Bevallom, ennek örülök!
2012. aug. 30. 20:59
 19/19 anonim válasza:

Nem vagy rasszista ez csak jogos önvédelem...

azért kíváncsi lennék a tapasztalataidra :)

2012. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!