Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszizmus, vagy jogos önvédelem?

Rasszizmus, vagy jogos önvédelem?

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy - szerencsére nem túl közeli - ismerősömmel beszélgettem némi bor mellett (az illető egyébként, miután egy komplett fasiszta ideológiai alapvetést adott elő, különös tekintettel az "értéktelen emberektől" való megszabadulás szükségességére, közölte, hogy ő meggyőződéses kommunista), és szóba kerültek a cigányok. Én azt mondtam, részint a saját tapasztalataimra, részint a hozzáférhető információkra alapozva, hogy felőlem éljenek nagyon boldogan, de hozzám 1 km-nél nem közelebb.Erre azt felelte, hogy én egy szemét, fajgyűlölő fasiszta vagyok.

Arra lennék kiváncsi, nektek is ez-e a véleményetek? (Ha valakit esetleg érdekelnek a saját tapasztalataim, privátban szivesen leirom őket!)


2012. aug. 26. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%
Rasszista vagy, hiszen a cigányságot potenciális veszélyforrásként állítod be csupán etnikai alapon, de amúgy ilyen emberek véleménye nem sokat számít.
2012. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Vadkan01 ***** válasza:
"értéktelen emberek" alatt kikre gondolt?
2012. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még az is túl közel van. 1km-ről még simán átjárhatnak lopni, rabolni.
2012. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ez nem rasszizmus, nekem is kb ez a véleményem.. és szerintem minden olyan embernek, akinek volt már problémája a cigányokkal, vagy a környezetében cigányok élnek.. nem a bőrszínnel van a baj, hanem a viselkedésükkel

az ismerősöd meg vagy egy nagyon hülye ember, ha ennyire össze vissza magyaráz, vagy csak sok volt neki a bor :D

2012. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha a cigányságot potenciális veszélyforrásnak látod, akkor jól látod. De az sem megoldás, ha 1km-re élnek Tőled, mert attól még közel laknak másokhoz. Gondolom azokat a polgártársaidat is sajnálod.
2012. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Vadkan01 ***** válasza:
100%
értéktelen emberek kik a szemében mert úgy látom nem a cigányok ha te kaptad a fasiszta jelzőt
2012. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
nyilván viccnek szánta a megjegyzést.Szándékosan direkt eltúlozva.
2012. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ditta323 válasza:
Én sem szeretem. Ha tehetném egy külön részt alakítanék ki nekik konténer "házakkal" magas kerítésekkel elzárva a külvilágtól és csak 1 hónapba 1* tehetnék ki a lábukat fél órára.
2012. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
A cigányság nem egy rassz, így nem, ez nem rasszizmus. A sok hülye liberális valószínűleg nem ismeri a szó jelentését, de azért nagyban dobálóznak vele. Amúgy meg, ha rasszizmus lenne, akkor mi van? Egyesek úgy viselkednek, mintha az egy főbenjáró bűn lenne.
2012. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20:30-cal tökéletesen egyetértek. A rasszizmust már nagyobb bűnnek tekintik a gyilkosságnál. A megszüntetése a mindenkori kormány legfőbb feladata. Kíváncsi lennék, hogy milyen módszerekkel veszik fel a harcot egy érzés ellen.
2012. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!