Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lengyel magyar barátság?

Lengyel magyar barátság?

Figyelt kérdés

Szoktam lengyelekkel beszélgetni neten és eddig szinte mindegyikőjük utálta a németeket (2.vh mészárlások miatt)


Mi a 2. világháborúban a németekkel voltunk nem? Minket hogyhogy még mindig "szeretnek"?


2012. aug. 16. 22:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sokkal korábbra nyúlnak vissza a szálak.


Szent László Lengyelországban született.

Árpád-házi Szent Kinga Lengyelország királynéja (és azt hiszem védőszentje is egyben) volt, akit nagyon tiszteltek.


Nagy Lajosnak nem született fiú örököse, ezért az egyik lánya, Mária a Magyar Királyság (első és ez idáig egyetlen) királynője lett, Hedvig pedig Lengyelország koronázott királynője és később védőszentje (lengyel nyelven Jadwiga). Elképesztő népszerűségnek örvend.



Szóval, ahogy lenni szokott, a nők hozták össze a két felet, nemzetet. :)

A férfiak csak acsarkodnának, a nők hozzák a békét. :)

2012. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lehet, nagyon ünneprontó leszek, de mint Lengyelo-ban élő magyar úgy tapasztalom, hogy ez a lengyel-magyar barátság inkább csak szólásként létezik, mintsem valóságban. Ha itt megtudják, hogy magyar vagyok, egyből elkezdik mondogatni ezt a szöveget, de igazából nem sok jelentősége van az egésznek így a XXI.században. :)


DE veszem pl. a lengyel külpolitikát: sokkal inkább az vezérli őet, hogy jóban legyenek a nyugattal (Németo., Anglia, USA). A többi közép-európai országot nyugodtan lesz.rhatják, mert Lengyelo. a válság óta a régió vezető államává nőtte ki magát. Úgyhogy ennyit a nagy barátságról.

2012. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
De ne a politikát nézd. A politikusok mindenütt gányok.
2012. aug. 18. 16:25
 14/16 anonim ***** válasza:
Ok, ha láttad, első menetben személyes élményekről beszéltem, és csak utána a politikai vonzatról. De ahogy írtam is, tartom magam ahhoz, hogy a mindennapi életben ez az egész csak közmondásként szerepel. A valóságban semmi jelentősége nincs ennek a magyar-lengyel barátság mondatnak (vagy ha van, az is inkább a mi részünkről az ő irányukba, de visszafelé már kevésbé).
2012. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

"A valóságban semmi jelentősége nincs ennek a magyar-lengyel barátság mondatnak"


nyilván, csak azt nem értem, miért a lengyeleket emeled ki, mikor itthon sem igazán van jelentősége

2012. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na ja utálják a németeket, de amikor ott voltunk osztály kiránduláson, csak németül tudtak hebegni-habogni valamit... Az egész országukról nem nyilatkozhatok, de akikkel cseten találkoztam azok mindig örültek neki, hogy magyarral beszéltek. A legmeglepőbb az volt, amikor egy magyar közmondást írt be nekem az egyik (Lengyel magyar két jó barát, együtt issza borát, vagy ilyesmi sajnos nem tudom pontosan) és mondta, hogy ezt kötelező fejből tudni mindeniskolában, akkor azért meghatódtam.
2012. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!