Mi lesz így az emberekkel?
A fél ország elvan adósodva. Családok kerülnek az utcákra.
A fiatoknak nincs jövője. Az öregek ,meg kihalásig dolgoznak, ha nincs elég nyugdíj..Az a cél, hogy megdögöljön a nép? Kell a hely másoknak? Vagy mi? Erős tudatosságot érzek abban,hogy gyakorlatilag ellehetetlenítik az embereket,a megalázó fizetésekkel, és a munka nélküliséggel, és az ehhez képest aránytalanul magas szolgáltatási, élelmiszer stb árakkal?A nyugdíjat inkább 85 éves korig felemelik,minthogy ki kelljen fizetni. Kinek áll ez érdekében? Miért?
Másokat nem érdekel, hova tartunk, és,hogy gyakorlatilag kipusztulunk így?
Utolsó ,teljesen igazad van. Csak az a baj, hogy a forradalom de 48-ban se 56-ben nem jött be nekünk. De semmiképp nem szabad hagyni, hogy így menjen tovább, annyira szeretnék tenni valamit, de egyedül kevés vagyok.
Zavar, hogy 20-on évesen, nem látom a jövőmet ,se egyáltalán sokszor a holnapot sem.
Utolsó előtti, a zsidó dolgot én is hallottam már.Ez tényleg így lenne, hogy kell nekik a földünk, de mi nem?
Tényleg bárkit beültethetnénk oda 0 vagy siralmas melóért..milliókért. Ahol van egy Matolcsy, egy Sintér, meg egy Scmidt Pál az sokat elárul a kormányról.
Állítások, amikkel nem értek egyet: „A fél ország el van adósodva, mert a fél ország felvett ÖNKÉNT hitelt. Persze, a reklámokat nyomatták, de senki nem kényszerítette őket a hitelfelvételre.” – itt úgy értelmeztem a mondataidat, hogy az emberek maguknak köszönhetik, amibe kerültek, mert minek élnek nagy lábon, vagy vágynak újabb és újabb dolgokra. "ÖNKÉNT" - talán ez nem helytálló. Talán nagyon sokan azért, hogy tudjanak venni egy két szobás panellakást. Esetleg húszon, harminc évesen ne a szülőkkel éljenek még, és tudjanak családot alapítani. Talán nem mindenki luxuscikkekre, új autóra, stb. vette fel. Sajnos az már kommunista berögződés lehet, hogy mindenképpen lakást, házat kell venni és azt egy életen át fizetni – mert akkor van valamije az embernek. Ami szintén egy csapda, mert így az ember nem lesz mobilis, csak röghöz kötött – hiszen nem hagyja el a lakását (főleg ha már bele is fizetett) a várost, az országot. Csak az a különbség, hogy míg anyáink, apáink vissza tudták fizetni (mert nem emelkedett a törlesztő részlet, és volt negyven évig is munkaviszonyuk) ez a mai kor hitelfelvevő emberének már nem adatik meg…:(
"És jött egy olyan esemény, amit SENKI nem látott előre..." - ha itt a gazdasági válságra gondolsz akkor abban nem értek egyet, "hogy senki nem látott előre". Mert lehet ezt megmagyarázni - de az valószínűsíthető, hogy egy előre megfontolt, és mesterségesen generált helyzet. Adósságcsapda ahol az a cél, hogy az emberekkel a kamatos kamatot is visszafizettessék.
"A fiataloknak van jövője, ha tanulnak, és a megfelelő képességeket szerzik meg..." Azt gondolom, hogy ebben az országban már a fiataloknak sincs. A tanulás is pénzfüggő. Persze nem arra gondolok, hogy a gyerek csak akkor ül le tanulni, ha(zseb)pénz a jutalom... arra, hogy a szülőnek mennyi pénze, és kapcsolat van, hogy minél jobb helyet túrjon a gyermekének. Nálunk van rá példa, nővérem egyedül neveli a kisfiát. A gyerek hihetetlenül ügyes, tehetséges, a sportban. De mivel nővérem nem tud kifizetni havonta sok összeget ezért nem is tud a gyerek járni sehova. Persze próbálkoztak támogatással, de hidd el a lesz@rják. Már nem a tehetség számít, hanem a pénz. Lehet a gyerek akármilyen tehetségtelen, ha szülő perkálni tud - az edző vele fog foglalkozni. Ez is tapasztalat. A fiatalok (is) már nagyon motiválatlanok. Sajnos sokuknak semmilyen jövőképe sincs - ezt is tapasztalatból tudom mondani. Nincs igazi, színvonalas szakmunkás képzés, mert már gyárak sincsenek.
Talán ennyi volt amivel nem értek egyet...
5-ös
A fél ország nem csak az ÖNKÉNT felvett hitelek miatt van eladósodva,hanem az alacsony bérek,és a megfizethetetlen rezsi/élelem/gyógyszer kiadások miatt.Nem kell ahhoz hitel,hogy valaki fizetéstől fizetésig vegetáljon.Ha csak egy gyereked van,már akkor félig meddig el vagy adósodva(ha csak nem keresel 2-300 ezer forintot)De mivel ilyen összegű fizuk igen ritkák,így marad a kőkemény beosztás,még hiteltelenül is.
A nyugdíjakra kitérve.Talán meg kellene szüntetni a több százezres kiemelt nyugdíjakat,meg kellene szüntetni az irreálisan magas özvegyi nyugdíjakat,és szigorítani bizonyos hosszú évekig tartó kedvezményeket.Van itt pénz,mert szépen folyik be,csak vannak esetek amikor az állam két kézzel osztja.
17-es vagyok
"Ráadásul senkinek nem áll érdekében az, hogy az embereknek ne legyen pénze, és az utcán éhen dögöljenek. Mi értelme lenne ennek?" - még ezzel a gondolatoddal sem értek egyet
Úgy látom, hogy a vezetőknek igen is érdeke az, hogy az embereknek ne legyen pénzük, vagy csak vegetálva, bizonytalanságban, céltalanul, (rosszabb esetben az utcán éhezve)éljenek. Mert ha így élnek, vagyis a mindennapos megélhetésükkel vannak elfoglalva, akkor kevesebb energiájuk, figyelmük, marad a politikusukra, akik ezáltal bármit megtehetnek.
19:05!
„– itt úgy értelmeztem a mondataidat, hogy az emberek maguknak köszönhetik, amibe kerültek, mert minek élnek nagy lábon, vagy vágynak újabb és újabb dolgokra.”
Igen, így gondoltam. Az ember dönti el, hogy addig nyújtózkodik, amíg a takarója ér (és ez lehet, hogy kisebb, mint amennyi betakarja a testét, és ami kényelmes), vagy annál nagyobbat próbál meg.
"ÖNKÉNT" - talán ez nem helytálló. Talán nagyon sokan azért, hogy tudjanak venni egy két szobás panellakást. Esetleg húszon, harminc évesen ne a szülőkkel éljenek még, és tudjanak családot alapítani.”
Korábban is volt olyan, hogy több generáció élt egy lakásban, és ez csak a XX. század második felében kezdett el megváltozni. Félre ne érts, megértem, hogy le akarnak lépni (én még külön lakásban, de azonos házban se akarok lakni a szüleimmel), csak azt mondom, hogy ez az ő saját döntésük volt, hogy ezt a lépést megkockáztatják. Nem a bankok meg a gonosz zsidók kényszerítették őket új lakásba, hanem a saját igényeikre hallgattak, és ezért kockáztattak. Nem jött be, de ezért ne tolják át másokra a saját felelősségüket.
„Talán nem mindenki luxuscikkekre, új autóra, stb. vette fel.”
Bankban dolgozom, és tudom, hogy igen jelentős az autóra felvett devizahitelek, a hitelkártya, illetve a szabad felhasználású személyi kölcsönök aránya. Utóbbiak tipikusan olyan konstrukciók, amikkel a mindennapi dolgokra költenek. Holnap megpróbálok pontos arányokat is szerezni, de nem garantálom.
„Sajnos az már kommunista berögződés lehet, hogy mindenképpen lakást, házat kell venni és azt egy életen át fizetni – mert akkor van valamije az embernek. Ami szintén egy csapda, mert így az ember nem lesz mobilis, csak röghöz kötött – hiszen nem hagyja el a lakását (főleg ha már bele is fizetett) a várost, az országot.”
Ezt jól látod, és ebben egyet is értek. De sajnos Magyarországon nincsen bérlakáspiac, ez az alacsony tőke és az önkormányzati bérlakások elfuserált privatizálása következménye.
„Csak az a különbség, hogy míg anyáink, apáink vissza tudták fizetni (mert nem emelkedett a törlesztő részlet, és volt negyven évig is munkaviszonyuk) ez a mai kor hitelfelvevő emberének már nem adatik meg…:(„
Mert az szocializmus volt, és nem piaci alapokon nyugodott a hitelfelvétel sem.
„ ha itt a gazdasági válságra gondolsz akkor abban nem értek egyet, "hogy senki nem látott előre". Mert lehet ezt megmagyarázni - de az valószínűsíthető, hogy egy előre megfontolt, és mesterségesen generált helyzet. Adósságcsapda ahol az a cél, hogy az emberekkel a kamatos kamatot is visszafizettessék.”
Igen, arra gondoltam. Kíváncsi vagyok, hogy te mi alapján valószínűsíted, mert szerintem elég sok minden mond ez ellen.
„Azt gondolom, hogy ebben az országban már a fiataloknak sincs. A tanulás is pénzfüggő. Persze nem arra gondolok, hogy a gyerek csak akkor ül le tanulni, ha(zseb)pénz a jutalom... arra, hogy a szülőnek mennyi pénze, és kapcsolat van, hogy minél jobb helyet túrjon a gyermekének.”
A tanulás pénzzel egyszerűsíthető, de a legtöbb esetben csak motiváció és kitartás kérdése. Az, hogy a szülő akar-e vele foglalkozni.
„Nálunk van rá példa, nővérem egyedül neveli a kisfiát. A gyerek hihetetlenül ügyes, tehetséges, a sportban. De mivel nővérem nem tud kifizetni havonta sok összeget ezért nem is tud a gyerek járni sehova.”
Persze, vannak ilyen esetek is, de nem ez az általános. És a sport is olyan dolog, ami lutris, és nem olyan, mint a tanulás. Sok tanulással nagyobb eséllyel kapsz jól fizető állást, mint a sok sporttal.
„A fiatalok (is) már nagyon motiválatlanok. Sajnos sokuknak semmilyen jövőképe sincs - ezt is tapasztalatból tudom mondani. Nincs igazi, színvonalas szakmunkás képzés, mert már gyárak sincsenek.”
És miért motiválatlanok? Mert a felnőttek nem motiválják őket. Ha nem látnak semmit, akkor nem is lesznek motiváltak. Ha nem tudják, hogy kemény munkával el lehet ezt érni, akkor nem is fognak vesződni. Mert mit hall általában az ember: itt csak mutyi van, esélyed sincs, ha nincsenek kapcsolataid. Akkor meg minek vesződjön a diák? Én a szüleimtől azt láttam, hogy kemény munkával mindent el tudsz érni, engem ebben a szellemben neveltek fel, és tessék, amit akartam, elértem. Nem azonnal, hanem két év múlva.
Amúgy én pl. 2 éve végeztem az egyetemen, nagyon jó eredménnyel, és nagyon jó állásom van most. De pont ma beszéltem a munkatársakkal, hogy vissza akarok menni az egyetemre órát tartani (legalább egyet), és egy kicsit motiválni a jelenlegi diákokat. Nem gondolkoznak előre, és így felkészületlenül éri őket, amikor kikerülnek az egyetemről – és akkor a kudarc eltántorítja őket, és jön a motiválatlanság, meg a mások hibáztatása. Na én ezt akarom elkerülni, ráébreszteni őket arra, hogy a saját sorsukért csak ők maguk a felelősek.
19:17!
„,hanem az alacsony bérek,és a megfizethetetlen rezsi/élelem/gyógyszer kiadások miatt.Nem kell ahhoz hitel,hogy valaki fizetéstől fizetésig vegetáljon.Ha csak egy gyereked van,már akkor félig meddig el vagy adósodva(ha csak nem keresel 2-300 ezer forintot)De mivel ilyen összegű fizuk igen ritkák,így marad a kőkemény beosztás,még hiteltelenül is.”
Kőkemény beosztás, és egyéb kompromisszumok (pl közös lakás másokkal). De egy alapszabály van: HITELT NEM VESZÜNK FEL ARRA, HOGY AZT FELÉLJÜK! Hitelt csak befektetésre szabad felvenni, olyan dologra, ami biztosítja, hogy később több pénzünk lesz. Arra, hogy nincs pénzünk telefonra, majd később fűtésre és kajára, nem az a megoldás, hogy hitelt veszünk fel, azaz olyan összeget, ami később több lesz, mint amit most elköltöttünk. Ha most nem tudunk kifizetni egy bizonyos összeget, akkor hogyan fogunk később még többet visszafizetni? Ez nem csak felelőtlenség, hanem egyenesen hülyeség!
„A nyugdíjakra kitérve.Talán meg kellene szüntetni a több százezres kiemelt nyugdíjakat,meg kellene szüntetni az irreálisan magas özvegyi nyugdíjakat,és szigorítani bizonyos hosszú évekig tartó kedvezményeket.Van itt pénz,mert szépen folyik be,csak vannak esetek amikor az állam két kézzel osztja.”
Ezzel teljesen egyetértek. Sok helyről lehetne pénzt összeszedni, csak kicsit abba kéne hagyni a demagógiát, nekünk meg a populizmust benyalását…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!