Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig (hány százalékig)...

Meddig (hány százalékig) számít ideálisnak a munkanélküliség?

Figyelt kérdés
12,3%-os munkanélküliség már nagynak számít?
2012. aug. 8. 03:04
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Eléggé, az ideális a nulla lenne.

Van állítólag 3,5 millió munkavállaló, annak a 12%-a durván 360 ezer ember, papíron ennyien ülnek otthon munka nélkül.

Valójában a fele feketén dolgozik szal nek olyan vészes az arány.

2012. aug. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
0%
2012. aug. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
10-15% szerintem. A szociknál sem volt 0%.A sok munkásőr,párt funkcionárius,sorkatona,"amatőr sportoló"mind munkanélküli volt mert nemtudta miért kap fizetést.
2012. aug. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az nagynak számít.


A 0% munkanélküliség pedig a vállalatoknak kifejezetten rossz, ugyanis az azt jelzi, hogy munkaerő hiány van, vagyis nem tudnak teljes kapacitással dolgozni.


Az ideális munkanélküliség pedig attól függ, mennyire fejlődik egy adott ország ipara, szolgáltatói szektora. Erős fejlődés esetén magasabb munkanélküliség a jobb (3-5% körül) lassú fejlődés alatt alacsonyabb. De munkanélküliség KELL, különben a vállalatok nem tudnak MEGFELELŐ munkaerőt felvenni, hiszen ha nincs miből válogatni, akkor nagy eséllyel nem fognak adott képzettségű embert találni.

2012. aug. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ideális munkanélküliség 4% körül van. A 0% munkanélküliség nem ideális, mert azt jelenti, hogy munkahelyet sem lehet váltani, sőt hiány van bizonyos szakmákban.
2012. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-5% körül van, a 0 pedig lehetetlen aki azt írja halvány fingja sincsen a közgazdaságról.Amúgy a 12 igen csak magas:/
2012. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bumbi02 ***** válasza:
Az ideális munkanélküliség 5-6% környékén mozog, ahogy azt fentebb is írták, a 0%-os munkanélküliség munkaerőhiányt jelez, és alapból nem lehet 0%-os a munkanélküliség, hiszen a frikciós munkanélküliség mindig jelen van (akik amiatt munkanélküliek, mert épp munkát keresnek), szerkezeti munkanélküliségről is szinte folyamatosan beszélhetünk ( sok az ács, de inkább pékek kellenének), illetve ami a legelterjedtebb szerintem (főképp Budapesten), az a várakozási munkanélküliség, amikor csak amiatt munkanélküli valaki, mert nem fogadja el az állást amit ajánlanak neki, mert jobbat akar, vagy nem tetszik neki a munka.. (mikor munkát kerestem pesten, 10 helyre beadtam jelentkezésem, 4 helyről visszahívtak, pedig részmunkaidőst kerestem, ami alapból szűkebb kategória, de az is valami, szóval lehet találni munkát , ha mososgatás, akkor mosogatás)
2012. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!