Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Itt minden önjelölt közgazdász...

Itt minden önjelölt közgazdász munkahelyteremtésről beszél. Elárulnátok hogy pontosan mit értetek ez alatt?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Közgazdásznál ostobább ember nincsen.
2012. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan helyről, ahová bejársz nagyjából heti ötször, van ott pár pali, aki megkér téged dolgokra, amit ha megteszel nekik, pénzt kapsz durván havonta. Azokról a dolgokról beszélünk, amik az ilyen helyeket támogatják.
2012. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megesküdtem volna, hogy az a munkahely támogatás. Én teremtést írtam. Legalábbis a kérdésben, és itt is. (ha már gúnyolódunk ;-)
2012. máj. 22. 16:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A közgazdászok is eltérően vélekednek bizonyos dolgokról, az önjelöltekről nem is beszélve:)


Munkahelyteremtés az, ha új vállalkozások jönnek létre vagy a meglévők növekednek annak érdekében hogy minél több embert tudjanak foglalkoztatni, mivel ez hozzájárul a gazdasági növekedéshez.

Röviden.

2012. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most a munkahely vagy a teremtés szót nem érted, Vagy csak így összevonva bonyolult neked?:)


Amúgy szerintem ez a "munkahelyteremtés" amolyan választási szlogen igéret duma.


Mert ahhoz hogy munkahely jöjjön létre:

-1.fizetőképes igény kell legyen a munkahelyen gyártott termékekre ,szolgáltatásokra;

-2.komoly felelősségteljes ,képzett vállalkozóra van szükség aki hajlandó időt energiát belefektetni (ahelyett hogy elmenne alkalmazottnak a tudásával valahova, fix pénzért, kisebb felelősséggel);

-3. tőke is kell a beruházáshoz és a biztonság kedvéért alaptőke és forgó tőke;

-4.olcsó alapanyagok;

-5. olcsó különféle képesítésű humán munkaerő.


Nos az a szomorú valóság, hogy 1.-ből alig van,

2.ból szinte semmi

a 3. mint a fehér holló ,az is csak tűzközeli kivételeseknek,

4. még lehet volna de a se sok

5...na abból van rahedli,minél kevésbé képzett számszerűleg annál több

és a munka kedv hiánya pedig képzettség független.

2012. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik módja hogy az állam csak akkor osszon segélyt, ha dolgozol is neki valamennyit. Ebben nagy egyetértés volt a nép körében választások előtt, aztán sokak véleménye hirtelen megváltozott.
2012. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!