Bogár László közgazdász véleménye mennyire hiteles szerinted?
Szerintem elég korrekt és jól elmondja/elmagyarázza vagyis Hiteles. Mondjuk 10- ből 9 -est adnék.
A Háttér-kép című Bajer Zsolt által vezetett esti Echo TV-s műsort szoktam nézni.
Számomra mindenki hiteles, amíg az ellenkezőjét be nem bizonyítják!
Olvastam egy írását, az abban foglaltaknak teljesen igazat adok.
maga Bogár L. mondta hogy a pénz hülyeség, semmi értelme mert csak egy darab papír. Ezek után én elvenném a diplomáját.
Ráadásul egy politikai adásban magyarázza a hülyeségeit.
Tulajdonképpen ugyanazt mondja, mint a többi anti-liberális, anti-globalista közgazdász, csak van egy sajátos stílusa. Azért mert olyan szavakat használ amit mások nem, még nem lesz kevésbé hiteles sőt, legalább saját gondolatai vannak. Az se jó mikor valaki csak úgy érvel, hogy " mert Milton Friedman azt mondta, hogy..." vagy "Marx szerint..."
Van az országban (és a világban) jó pár antiglobalista közgazdász, nincs egyedül. Senki nem kötelezheti arra, hogy azt mormolja minden nap amit Brüsszel, Frankfurt, vagy Washington mond, erről szól a véleményszabadság nem?
Azt érdemes azért hozzátenni, hogy "ellenfelei" (akik nem értenek vele egyet, még ha nem is ismerik) az utóbbi 10-15 évben tett "jóslataik" egytől- egyig kudarcot vallottak. Ezek után el lehet dönteni ők mennyivel hitelesebbek.
Az első hozzászólónak jár az ajándék hangszóró: nem is ismeri igazán, de akkor sem hiteles... Okos.
Kedves Szabadosi János. 1 egyszerű példával igazolható hogy a pénz hülyeség: Júdás beteszi 2000 évvel ezelőtt a kapott 7 ezüstöt a bankba kamatos kamatra, mára akkora öszeggel rendelkezne hogy a föld mind a 8 milliárd lakójának jutna 7db színarany földgolyó (nem kicsi hanem életnagyságú!)! Ezt már B. László előtt is tudtam. A pénzt régen az arany fedezte volt de levették az aranyfedezetről mert már akkor 50 éve több volt a pénz mint a földön az arany, most elvileg a munkánk fedezi, de ki és hol dolgozik majd annyit hogy kitermelje pénzben egy ilyen irrealitás fedezetét, és mire fogja elkölteni, ha nincs annyi és ekkora értékű nyersanyag semmiből a földön összesen sem.
Egy másik példa ha sokan ebben az országban és máshol is nem is oly rég fölvettek mondjuk átlag 4 millió forintnyi devizát, és fizették az egyre emelkedő mondjuk 40e huf-ról 90e-re emelkedő havi részletet akkor hogy nőtt 12millára a tartozásuk? Mirefel?
Mit szólsz ahhoz ha azt mondom hogy a világ bankrendszere 1-2 ügyes trükkel pénzt hozott létre, olyan pénzt amin nincs még a munka fedezete sem, és nem az állam bocsátotta ki. Ebben a gigászi pénzmennyiségben fuldoklik most a világ, ezért van válság. És amíg nem hagyják elamortizálódni, el inflálódni addig lesz is. Az infláció viszont nekünk fog fájni jobban nem a banknak. És ha nem változik a rendszer ez a probléma újra és újra elő fog jönni.
A következő bajok vannak a világgal amiken változtatni kell (ha élni akarunk):
-kamatrendszer( ha úgy tetszik a pénzrendszer, már bizonyították hogy egy kamatmentes pénzügyi világ is jól működne, réges rég könyvek vannak erről, csak a bizniszt nem akarják kiadni a kezükből, így rabolnak ki téged is engem is, fillérekért dolgozol és csak a legjobb esetben nem vagy adósrabszolga//én nem vagyok az de nincs is semmim//)
-az ipar rablógazdálkodása (a természet által nyújtott szolgáltatásokért jelenleg nem fizet senki, az ipar elhasználja a vizet levegőt olajat stb.. a gyártáshoz de ők ezt gyakorlatilag ingyen vagy nagyon alacsony költséggel szerzik be ahhoz képest mennyit ér, viszont neked már jó drágán adják tovább a készterméket, vagy mondjuk hogy a szerves hulladékot elbomlik és nem kell elásatni jópénzért...)
Csak egyszerű józan paraszti ésszel át kell gondolni mi van ebben a világban, nem feltétlenül van mindig igaza B. Lászlónak, de szerintem azért többnyire jókat mond.
Egyetértek az előttem szólóval.
Ha a pénz nem is teljesen hülyeség (nem kell kiforgatni Bogár szavait), de azt tudni kell, hogy ma a pénz nem több mint egy jel, egy egyezmény amit (nagyjából) mindenki elfogad, és amiből sokkal több forog a világban, mint amennyi valós érték van! És ez probléma. Ez pedig a felelőtlen amerikai monetáris politika eredménye és ebben igaza van Bogár Lászlónak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!