Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem egységes a fizetés?

Miért nem egységes a fizetés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne mélyen a politikában,de foglalkoztat egy dolog mivel nemrég kezdtem dolgozni(az első munkahelyemen),és az érdekel,hogy miért kevesebb például egy masszőr fizetése Miskolcon,és miért nagyobb Hévizen,ha ugyanazt a munkát teljesiti.Miért nem egységes akkor a fizetés,mi a lényege az úniónak akkor?
2012. júl. 23. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

"mi a lényege az úniónak akkor?"


hát nem ez...

2012. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antimod ***** válasza:
79%
Magánszektor, a fizetések eltérnek. Egyrészt így csábítják/láncolják magukhoz a munkaerőt, másrészt a versenytársak által kínáltakhoz is igazodniuk kell. Ahol ebből kevesebb van, ott valószínű, hogy kevesebb a fizetés is.
2012. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Ennek semmi köze az únióhoz, ez minden országon belül előforduló gazdasági egyenlőtlenség. Az északkelet magyarországi emberek kevesebbet tudnak költeni, ott a helyi szolgáltató szektorban dolgozók fizetése is kevesebb lesz, míg mondjuk a dunántúlon jómódúbb emberek élnek, magasabb fizetést tudnak biztosítani mondjuk egy masszőrnek (arról nem is beszélve, hogy Hévíz tele van turistákkal is). Magyarországon a keleti, északkeleti régió a legelmaradottabb e szempontból és a főváros valamint a nyugati régiók mondható a legfejlettebbnek. Úgy egész Európában ez a nyugat-kelet irányú tagozódás a jellemző, persze turistaparadicsomokban és nagyvárásokban jelentős éltérések mutatkoznak.
2012. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 rémuralom ***** válasza:
74%

Valószínűleg soha egy percig sem tanultál közgazdaságtant, most adok egy kis ízelítőt. Minden terméknek, szolgáltatásnak, termelési tényezőnek (ebbe tartozik a munkaerő is) van egy saját piaca, amelynek két oldala a kereslet és a kínálat. A kereslet definíciója: az az árumennyiség, amelyet a fogyasztók képesek és hajlandók megvenni különböző piaci árak mellett. A kínálat definíciója: az az árumennyiség, amelyet a termelők képesek és hajlandók megtermelni különböző piaci árak mellett.

Koordinátarendszerben ábrázolva a kereslet egy csökkenő, a kínálat pedig egy növekvő görbe. A kettőt egy koordinátarendszerben ábrázolva kapjuk az ún. Marshall keresztet, ahol a két görbe metszete mutatja meg a piaci egyensúlyi árat és mennyiséget. Valahogy így: [link]


Innen már pofonegyszerű megérteni a különbség eredetét: mivel Hévizen többen szeretnének masszázst (tudod, ott van ilyen wellness-központ, oda ezért járnak turisták), a masszázs iránti kereslet nagyobb, mint Miskolcon, így azonos kínálat mellett magasabb árak alakulnak ki. A magasabb árakból magasabb bevétel következik (ez így baromság, de lusta voltam felírni a teljes feltételrendszert), ami hasonló költségek mellett magasabb profitot jelent. Jobban megy tehát a masszázsüzlet Hévizen, mint Miskolcon, így a hévízi masszázsszalonok szívesebben adnak magasabb fizetést a masszőreiknek, mint a miskolciak. Ha még mindig nem érted, nyugodtan szólj :)

2012. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágositást,nem tanultam ilyesmit,és világosabb lett a dolog,de valahogy nem tudom ezt párhuzamba állitani pl. a kórházakkal,kórházi dolgozók esetében....!?
2012. júl. 23. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Az egészségügy nem magánszektor, jópár más dologhoz hasonlóan, így nem lehet párhuzamot vonni. Közalkalmazottak bérezése többnyire mindenütt azonos.
2012. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"miért kevesebb például egy masszőr fizetése Miskolcon,és miért nagyobb Hévizen,ha ugyanazt a munkát teljesiti."


Még városon belül sem feltétlen ugyanannyi. Sőt! Még egy adott szalonon belül sem. Na erre varrjál gombot!

2012. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!