Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Érettségivel rendelkező...

Érettségivel rendelkező emberre hibás azt mondani, hogy proli, ugye?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 23:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Az ókori Rómában a vagyontól függött, ahogy már leírták, de ma sem az érettségitől függ. A vagyontól sem. Egyszerűen viselkedés kérdése."


Viselkedés alapján sokakat szoktak parasztnak is titulálni, pedig egyáltalán nem jelenti azt hogy földtulajdonnal rendelkezik és életvitelszerűen azon gazdálkodik. Ezért nem értek egyet sem a proli, sem pedig a paraszt kifejezés mai torzított alkalmazásaival.

2012. júl. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen, az mondjuk helytelen. A prolik mondanak ilyet.
2012. júl. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
De ha valaki ragaszkodik a torzított verzióhoz, akkor sem zárhatjuk ki egy diplomás proli mivoltát sem, hiszen bizony köztük is sokan képesek olyan kultúrált viselkedésformák megvalósítására, melyet itt lakóhelyem közelében is rendszeresen produkálnak a főiskolás lányok. Ők például egy bizonyos szórakozóhely közelében lévő, épp egy ismerősöm lakóháza előtt szokták gyakorolni a részegen állva vizelés mutatványát. Mert az ismerősöm háza előtt tuják meg bukszusok vagymik vannak, és azt hiszik, ha ott bokor van már senki sem látja őket.
2012. júl. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%
És hogyha az egyetemi tanár piszkos, kopot farmerban megy órára és iszik is, akkor sem proli ?
2012. júl. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem csak a proletárok viselkedhetnek ízléstelenül, szerintem a primitív viselkedés tök független a társadalmi osztálytól. Van olyan, hogy valaki több százezer forintos igényes ruhákat, cipőket és ékszereket hord és tényleg odafigyel a kinézetére, de ha kinyitja a száját egyből kiderül, hogy nem értelmiségi.
2012. júl. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Az cocjalizmusban a proletár lett a menő, paraszt a nem menő. Most meg egyik sem menő. Érdekes módon sokan olyanok proliznak manapság, akik egy büfé-ruhatárszak elvégzése után k. nagy értelmiséginek tartják magukat, majd ezzel próbálnak alátenni a bal/jobb (tetszőleges aláhúzandó) oldali vitapartnerüknek. Vagy csak szimplán felsőbbrendűbbnek tartják magukat másoknál, aztán jönnek azzal, hogy "de hát én tanultam 50 évig, te meg csak dolgoztál azalatt, mit nyivákolsz?". Jó, kicsit sarkítottam, de a prolizók általában a menő állásukkal, meg az apuci-anyuci-állambácsi által finanszírozott meghosszabbított gyerekkorukkal jönnek. Addig a proli meg csak dolgozott, fene a pofáját. Nekem az a véleményem, hogy senkinek nem kell lenézni senkit, pláne egy dolgozó embert, pusztán a munkája, vagy a végzettsége miatt, ha rendesen csinálja, amit csinál.
2012. júl. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyes családok a végsőkig középosztálybelinek, jómódúnak akarnak tűnni. Viszont fizetésük nem engedné meg ezt az életmódot, mert több hitellel rendelkeznek már, mint amennyit havonta meg tudnának fizetni, de töretlenül fenntartják a megjelenést. Én őket tartom prolinak, mert ugyan látszólag megvan mindenük, de igazából nem birtokolnak semmit. A házuk deviza, a kocsijuk deviza, a bútoraik deviza, a ruhák, a kaja, számítógép +ez az apróság gyakran hitelkártya. Szóval gyakorlatilag semmilyük sincs, még előreláthatólag 20-30 évig dolgozzák le, amit még meg sem teremtettek maguknak és a családjuknak.
2012. júl. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%

A prolit nem úgy kell érteni, hogy akkor most ő a munkásosztály része.

A proli azt jelenti, hogy igénytelen, kulturálatlan, műveletlen.

Olyan, mint amikor valakit parasztnak hívsz, pedig tisztában vagy vele, hogy nem agrármunkás.

2012. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
AZ UTOLSÓ VÁLASZADÓ LÁTJA JÓL. Persze, itt senki nem írta le, hogy valójában van szellemi proletár is (olyan tehát, aki nem tud viselkedni, közönségesen beszél, igénytelen). Aztán van persze, akit vélt, vagy valós vagyoni helyzete alapján illetnek ezzel a szóval, ámbár a konnotációban mindig ott van valamiféle hiba is. (Azaz, aki mondjuk szegény, de kulturált, művelt, tud viselkedni, azt nem helyes per "proli" emlegetni). Itt felvetődött az alkesz, koszos farmeros egyetemi tanár. Ha szellemileg (műveltségben+viselkedésben) valaki, akkor nem használhatjuk reá a szót, de ha átlag alatti, vagy nulla. Pl. egy, a büntetőjoghoz kötődő tanárunk farmerban jött előadást tartani, érezte, hogy gáz van, rá is kérdezett, legközelebb mellényes fekete öltönyben jött:-D.
2012. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tettem hozzá, hogy prolizni és parasztozni is egyszerűségre vall, tessék kerülni.
2012. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!