Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Érettségivel rendelkező...

Érettségivel rendelkező emberre hibás azt mondani, hogy proli, ugye?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 23:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem. Mért lenne hibás?
2012. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"A proletariátus (latin proles „utód” szóból) kifejezés az alsóbb társadalmi osztály megjelölésére használják (tagjai a „proletárok”, röviden „prolik”). Eredeti meghatározásban azok az emberek, akik nem rendelkeznek vagyonnal a gyermekeiken kivül, kezdetben lekicsinylő felhanggal társult, amíg Karl Marx nem alkalmazta a munkásosztály szociológiai meghatározására."


[link]


Én mindig kizárólag az eredeti értelmében használom.

2012. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, akinek nincs diplomája az proli sokak szerint?
2012. júl. 8. 23:37
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sőt szerintem a wiki sem teljesen fogalmaz kifejezően. Eredetileg a sem vagyonnal, földdel sem termelőeszközökkel nem rendelkező nincstelen embereket jelenti akik kizárólag a munkaerejük áruba bocsájtásából élnek és egyedül a gyermekeikkel mint munkaerővel lehetnek a közösség (szándékosan nem államot írok) hasznára.


Nos ez az én eredeti értelmezésem, és ez diplomásra, érettségizettre ugyanúgy ráillik, ha egyébként az nincstelen.

2012. júl. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint, akinek nincs diplomája az proli sokak szerint?"


Hát, szerintem a marxi meghatározás sem tartalmaz ilyesmit, de az eredetiben sincs szó ilyenről. Ha valaki öt elemit végzett, de van egy gyára arra nem mondhatod rá. Ugyanígy nem mondhatod a termőfölddel rendelkezőkre, hisz ők a parasztok. A proletár kifejezés a városi munkásosztályt jelöli, a parasztok nem tartoznak bele.

2012. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

"Eredeti meghatározásban azok az emberek, akik nem rendelkeznek vagyonnal a gyermekeiken kivül, "


Ezek szerint a felső tízezer kivételével mindenki proli.

2012. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ma az alkalmazottakat és a rosszul kereső kisvállalkozókat hívnák prolinak. Ez nem a tanulmányoktól függ, de valóban ma is jellemző, hogy a módos családok szokták diplomáig, vagy doktoriig taníttatni a gyereküket, viszont az nem biztos, hogy mindenki módos, akinek diplomája van.


Simán hívhatsz egy diplomást is prolinak, én pl annak tartom magam, mert nincs se cégem, se vagyonom :)

2012. júl. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Az ókori Rómában a vagyontól függött, ahogy már leírták, de ma sem az érettségitől függ. A vagyontól sem. Egyszerűen viselkedés kérdése.
2012. júl. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint a felső tízezer kivételével mindenki proli."


Nem. És épp ezért korrigáltam a wiki pontatlanságát. Termelőeszközökkel, termőfölddel nem rendelkező csak a munkáját árúba bocsátani tudó személyek.

2012. júl. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
= alkalmazottak
2012. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!