Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az autó kinyitása bűnnek számít?

Az autó kinyitása bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Sztori:Kinyit a fiú egy autót, majd visszacsukja de nem vesz ki semmit. A tulajdonos meglátja, úgy megveri hogy a bal szemével nem lát többé.

Hogy ítélik el az ilyet?

Ha a sérülés csak gyengébb lenne(tehát a szem nem sérült) akkor már a tulajdonost nem ítélik el, csak a bűnözőt?


2012. júl. 4. 11:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

pontosabban mi a különbség ha 17 vagy 18 éves e az elkövető?

18 éves emiatt börtönt is kaphat?-szülei kaphatnak büntetést??

2012. júl. 4. 13:37
 12/23 anonim ***** válasza:

"Ha tesz, a rendőrség akkor kivizsgálja az ügyet és az anyag a bíróságra kerül ami dönt."

És gyakran úgy dönt, hogy elég lesz neki az eddigi cirkusz. :)

Ha visszaeső, akkor más a helyzet.

2012. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

gondolom nem volt nehéz kitalálni hogy én vagyok az a "suhanc"..

Tegnap haveri születésnapon kicsit becsiccsentettünk és véletlenszerűen nyitogattunk kocsiajtókat ameddig az egyik ki nem nyílt.Belenéztem majd hangosan becsuktam az ajtót. Ketten voltunk, a tulajdonos kiszaladt a házból majd havert leütötte(ő tegnap lett 18!) én visszamentem majd összevissza rugdosott, a szemem véreres.Én 17 vagyok, még nem tett feljelentést, de nemtudom hogy mennyire súlyos a bűntett. A falu környéken mindenki erről beszél, anyámék már a föld alatt vannak szégyenükben.A legroosszabb hogy olyanokat terjesztenek még rólam ami nem igaz,(sorozatos lopások) de ugye ki hinne ezután nekem?

2012. júl. 4. 13:48
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy fel fog jelenteni téged de most megtanultad hogy semmi közöd a másik cuccaihoz vagy dolgaihoz . A szemeddel pedig voltatok orvosnál ? Mert ha nem látsz vele akkor menj el vele .
2012. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

csak homályosan látok..

a szüleimmel pedig nem vagyok jóban, csak épp hogy adnak vizet meg kenyeret (miközben ők plázákban járnak)..

nincs pénzem se orvosra, se gyógyszerekre.

2012. júl. 4. 14:00
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de az orvos nem ingyen van?
2012. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért hogy elmész dokihoz az ingyen van . De lehet hogy elmész akkor lehet hogy tudnak rajta segíteni . De arra készülj fel hogy 100% hogy megkérdezik hogyan szerezted.
2012. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
hát a háziorvos ingyen van, aki elküld a szemorvoshoz hogy vizsgálja meg. Időpontot kérek, bemegyek. 3500 forint lett volna a kivizsgálás
2012. júl. 4. 14:07
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem fél éve fémszilánk ment a szemembe és nem kértek semmit a szemészeten hogy odamentem és kiszedték .
2012. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Az orvosi ellátás ingyenes! Menj be és láttasd el magad!

2. A büntethetőség határa 14 év így büntethető vagy.

3. Ha megbántad a tetted akkor a bíróság nem fog megbüntetni ha még nem követtél el bűncselekményt. Vagyis nemhogy börtönt nem kapsz de valoszínű csak egy kis ejnye-bejnyét!

4. A csávó viszont nagy bajban van mert tettleg bántalmazott titeket. Vagyis ha kölcsönösen feljelentenétek egymást a rendőrségen akkor neki lenne rosszabb!


Szóval menj el orvoshoz és vizsgáltasd meg magad! Kérjél látleletet. És után döntsd el hogy teszel-e feljelentést!

A barátod szintén!


Ja és azért a végén árnyaltad mert valszin csak feldagadt a szemed és majd rendbe jön szóval én túlzásnak érzem a "bal szemével nem lát többé" kijelentést.

Ha a többi tényállásban, történeti részletben is ilyen enyhítően/túlzóan fogalmaztál és nincs komoly bajod akkor lehet jobb ha hagyod a dolgot mert aztán kiderül hogy neked egy dagadt szemed van és valójában kárt is okoztál vagy más gond is volt és akkor borul a dolog hogy a támadó van bajban...

2012. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!