Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az autó kinyitása bűnnek számít?

Az autó kinyitása bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Sztori:Kinyit a fiú egy autót, majd visszacsukja de nem vesz ki semmit. A tulajdonos meglátja, úgy megveri hogy a bal szemével nem lát többé.

Hogy ítélik el az ilyet?

Ha a sérülés csak gyengébb lenne(tehát a szem nem sérült) akkor már a tulajdonost nem ítélik el, csak a bűnözőt?


2012. júl. 4. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét esetben elítélik mindkettőt. De minek nyitogatja más kocsiját? Véletlenül feltörte, míg elbambult? Életszerű... :D
2012. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
az autó nem volt bezárva:D
2012. júl. 4. 11:58
 3/23 anonim ***** válasza:
47%
akkor sem jut eszembe nyitogatni...
2012. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A tulajdonost mindenképpen elítélnék, nincs az a jogos védelem, ami ezt kimagyarázná.


Autó nyitott ajtaját kinyitni? Ha nem sikerül rábizonyítani, hogy lopás céljából nyitotta ki (erre azért van esély, hiszen mi másért nyitotta volna ki, ha nem saját kocsi), akkor nem tudom, hogy másért el lehetne-e ítélni.

2012. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az autónak az ajtója nem volt nyitva csak nem volt kulccsal lezárva(ha értitek mire gondolok).

Az ajtót kinyitotta a fiú, majd vissza is csukta.Erre a tulajdonos felébredt és utánnaszaladt.

2012. júl. 4. 12:34
 6/23 anonim ***** válasza:
Mindkettőt elítélik . A kocsi tulajdonost súlyos testi sértésért a másikat pedig lopás szándékával . Egyébként szerintem jogosan cselekedett az autó tulajdonos de sajnos nagyon hülyén van a törvény megcsinálva . Pl. ha nappal késsel rátámadnak és nálad is van kés addig nem szúrhatod vagy nem vághatod meg amíg a támadó nem szúrt meg mert különben a védekezőt büntetik meg . Valamint vissza térve akár nyitva volt akár nem minek piszkálja más tulajdonát ? Én úgy vagyok vele hogy ami nem az enyém a-hoz semmi közöm sincsen .
2012. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A két esetet részben külön kell kezelni!

Jogos önvédelem meg nem is tudom hogy jön ide... Gondolom az egyszeműke nem támadott azonnal vagy nem fenyegetőzött!


A kocsi kinyitása lopási kisérlet és büntetendő! Mint ahogy attól mert a bejárati ajtóm nyitva van még nem azt jelenti hogy bárki nyugodtan becsászkálhat büntetlenül és pislogva nem érti hogy most mi a baj!

Nem életszerű hogy "csak úgy" kinyit valaki egy kocsiajtót anélkül hogy lopni akarna!


A másik eset a testi sértés ahol a gyerek fél szemére megvakult. Erre megy egy büntetőper aztán meg egy kártérítési polgári ha bűnösnek ítélik és pénzt akarnak. Ugyanakkor szerintem sokra nem számítsanak és a kis egyszemű meg máskor gondolja meg hogy hogyan nyitogat ki "véletlenül" kocsiajtókat...


Ha meg a csákónak jó az ügyvédje és a gyereket nem a földön rugdosta hanem csak pár pofont adott akkor lehet kimagyarázza.

2012. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az autó kinyitása büntetendő, de a gyakorlatban nem szoktak azért elítélni egy suhancot, mert hülye volt. (Hacsak nem visszaeső.) Ezért max. figyelmeztetést kapna, meg egy kis rendőrségi cirkuszt, hogy elmenjen a kedve tőle egy életre.


A tulaj reakciója viszont túlzó volt, pláne hogy maradandó sérülést okozott. Az ilyen hülye kölköket nem megcsonkítani kell, hanem megnevelni, hogy elmenjen a kedve az ilyen játékoktól. Ha valaki nem érzi a különbséget, vagy nem tudja becélozni a szeme helyett a fogát, akkor vállalnia kell a következményeket is.

2012. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hozzátenném hogy nem a rendőrségtől függ hogy mekkora "cirkusz" lesz belőle mert a tulaj dönti el hogy tesz-e feljelentést! Ha tesz, a rendőrség akkor kivizsgálja az ügyet és az anyag a bíróságra kerül ami dönt.
2012. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
és ha már 17 vagy 18 éves?
2012. júl. 4. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!