Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne, ha...

Szerintetek mi lenne, ha Magyarország mindent államosítana?

Figyelt kérdés

Rengeteg külföldiek által létrehozott cégek vannak,velük mi lenne?

Nekünk megérné államosítani?

Nagyon kíváncsi vagyok,ti mit gondoltok erről.



2012. jún. 23. 14:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Helyreállna a rend.
2012. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Ezt már próbáltuk. Nem jött be.
2012. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az államnak nem dolgoznának azok a vezetők, akik most a cégeket a saját nyereségük érdekében viszik előre. Így lelassulna/leállna a fejlődés. Így is behoznivalónk van.

A külföldi cégek meg attól tartva, hogy majd őket is kommunizálják, elmenekülnek innen, hátrahagyva egy rakás munkanélkülit.

Tehát

"Nekünk megérné államosítani? "

Nem.

2012. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg embargó, ugyanis a nemzetközi jogokat nem lehet csak úgy felrúgni - mégpedig külföldi tulajdont állami szinten elrabolni nem éppen egészséges dolog, no...
2012. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
#4. Roppant intelligens vagy! Mondott egy értelmes dolgot a válaszoló, érvekkel, te meg jössz az "észérveddel". Próbálkozz Kubában, Észak-Koreában, ott minden állami jóformán!
2012. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
Így már nem a #4, látom, eltünt a válasza.
2012. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
A hülye fidesz megpróbálta Pécsen.Nézd meg azóta a vízdíjakat ott.A retardáltak meg tapsoltak hozzá.
2012. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Hogyan akarná államosítani a Mercedest amikor az német?Német jogok védik.

Ha megpróbálná államosítani akkor a Mercedes elkezdene perelni és inkább kivonulna minthogy államosítsák a vállalatát.

Na meg ki akarna újat húzni Németországgal?


Tudod az állam rossz gazda.Nézz meg egy állami kórházat meg nézz meg egy magánklinikát.Az egyik épp hogy le nem dől , a másikban pedig szállodai körülmények vannak.


Vagy tegyük fel én csinálok 1 céget azt nehogy az állam tolvaj módon államosítsa.A céget én csináltam én dolgoztam meg érte , maradjon is az enyém.És hadd én döntsem el hogy mikor akarom megszüntetni vagy bővíteni és ne az állam.Én tulaj akarok lenni és nem csak egy igazgató aki vezető de csak egy alkalmazott.

2012. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek mi lenne, ha Magyarország mindent államosítana?"

Semmi, ilyesminek 0 az esélye.


"Rengeteg külföldiek által létrehozott cégek vannak,velük mi lenne?"

Mi lenne velük? Nem lennének államosítva! Különben német-francia-olasz-stb. hadsereggel nézhetne farkasszemet Vikirály.


"Nekünk megérné államosítani?"

Nem. Nincs is annyi pénzünk, hogy piaci árfolyamon megvásároljuk a magyar cégeket. Az ország belerokkanna. Aztán, ha valami csoda folytán összejönne (ami nem fog), akkor sokkal gazdaságtalanabb lenne, mint egyébként. Képzelheted, az összes haveri kutya az ilyen cégek környékén lopná a napot kb. 20-szor több alkalmazottal, mint azt a cég irányítása indokolná. Lenne dőzsölés!

2012. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

megszűnne az adózás is pl.

[link]


Az a baj az államosítással, hogy a mostani alkotmány alapján csak közérdekből, kivételesen és kártalanítás ellenében lehet.


Ha kihagynánk a kártalanítást, akkor az kb. lopás.

És ha az állam megsérthet alapvető jogokat, akkor az már diktatúra és zsarnokság. Tehát nem érdemes mindent államosítani.


Csak azt érdemes államosítani, ami az állam működéséhez kell, vagy más fontos indoka van.


Pl. államosítani egy gyros-ost vagy kínai boltot:

mit kezdene vele az állam?

csak probléma lenne belőle, haszna meg nem sok.

az adózással az állam kellően képes beleavatkozni a gazdaság működésébe és irányításába. Nem kell mindent mindenkitől elvenni, hogy aztán ugyanazoknak / másoknak visszaadhassa. De hát kérdezd meg apádékat, nagyapádékat hogy volt a szocializmusban.

2012. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!