Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kevesebb gyerek fog az miatt...

Kevesebb gyerek fog az miatt születni, hogy két éves lesz a gyes?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenféleképpen, bár most is rohamosan csökken a népesség. Én személy szerint Magyarországra nem szülnék gyereket, még fiatal vagyok (18), és hasonló korú fiatalok is ezt gondolják, tisztelet a kivételnek...
2009. júl. 4. 13:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
72%

Aki akarja, az meg tudja oldani, aki nem, az nem vállal gyereket, legalább nem kerül olyan szülőhöz gyerek, aki nem tud vele bánni.


Nekem nem volt helyben nagymama-nagypapa, nem volt pénz babysitterre, a szüleim mégis meg tudták oldani. Vissza kellett menni dolgozni, mert anyunak olyan a munkája, hogy nem mondhatta azt, hogy néhány hónapot várjanak még, mert pedagógus, és a tanév nem vár meg. Jártam szépen bölcsibe, és nem volt rossz.


Most is meg tudja oldani, aki akarja, ha hamarabb kell visszamenni dolgozni, ez aztán igazán nem okozhat akadályt annak, aki tisztességes szülő akar lenni (ha dolgozik az ember, csak többet keres), egyébként meg sok kismama most is hirdeti magát, hogy dolgozna.

És 1 év kiesés is jelentős manapság, azzal senki ne takarózzon, hogy 1 év nem számít. 1 év alatt cégek mennek tönkre akár, a munkába visszaálláshoz pedig nem mindegy, mennyi a kiesés, aki lemarad, kimarad. A gyereknek meg semmi nincs ingyen a szereteten kívül, csak abból nem lakik jól, nem öltözködik...

Azok a kismamák, akik panaszkodnak, esetleg gondolkodjanak azon, hogy ha annyira messze van bölcsi, akkor fogjanak össze a környékbeli kismamákkal, és indítsanak magánbölcsit (utána kell nézni, mi kell hozzá). És akkor néhány kismama viszi ezt, a többiek meg nyugodtan el tudnak menni dolgozni. Még pénz is lehetne belőle.


Nem sírni kell, hanem megoldani a problémát.


24 éves vagyok, és igen, én is szeretnék majd egyszer anya lenni (a megfelelő társ mellett), és ha eljön az idő, akkor meg fogom oldani, úgy, ahogy anyukám is megoldotta.

2009. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Utolsó előtti!

Te már önmagaddal se nagyon értesz egyet.

Az utolsónak pedig igaza van, amit meg kell oldani azt meg is lehet. Jelenleg azt mondod annyi aggályod van a bölcsivel szemben ,h nem tudsz azonnal pattanni ha a gyerekednek baja van ott. Na de akkor te nem is akartad 3 éves koráig bölcsibe adni? Miből gondolod,h oviban kevesebb baj van a gyerekkel? Amúgy meg ha egyébként sem akartál visszamenni dolgozni a gyerek három éves koráig dolgozni, maradj otthon. Nyilván ebben az esetben éltek olyan anyagi körülmények között ,h megteheted, hisz nem a gyes fog kihúzni a szarból. Amennyiben meg nem éltek ilyen körülmények között, egyébként is vissza kellett volna menned. Tehát akkor most az a bajod,h 2 év múlva az állam már nem tart el téged, vagy az ,h 2 év múlva már mennél dolgozni,de nincs a faluban bölcsi. El kéne dönteni és célzottan hisztizni, nem csak úgy szidni a rendszert bele a vakvilágba.

2009. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
37%
Végeztem! Nem állok le olyanokkal vitatkozni, akik nem érintettek az ügyben! Akiknek fogalmuk sincs az egészről, csak pattognak!
2009. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!