Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kevesebb gyerek fog az miatt...

Kevesebb gyerek fog az miatt születni, hogy két éves lesz a gyes?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenféleképpen, bár most is rohamosan csökken a népesség. Én személy szerint Magyarországra nem szülnék gyereket, még fiatal vagyok (18), és hasonló korú fiatalok is ezt gondolják, tisztelet a kivételnek...
2009. júl. 4. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

az a gond hogy azokat az anyukákat hova küldik vissza dolgozni? így is munkanélküliség van. azelőtt legalább a gyerekel tudod foglalkozni és addig se növelte a munkanélküliek számát.

hát várhatóan biztos. bár bizonyos népcsoportokat(ahol 7-9gyerek sem ritka) eddig sem zavart. lehet elérik hogy kisebbség lesz a magyar Magyaroszágon.

2009. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

A magyarok között bizonyára kevesebb gyermek fog születni, mert az anyuka nem tud majd visszamenni dolgozni, nem tudja bölcsibe adni, mert nem lesz bölcsi! A cigányoknál ez nem jelent nagy gondot, továbbra is sz*rni fogják a 6-7 gyereket, úgysem dolgoznak, csak élősködnek!

Én gyermekvállalás előtt vagyok, és nagyon félek, hogy mi lesz velünk, ha megmarad ez a törvény. 6-ra járok dolgozni, melyik bölcsi nyit ki legalább fél 6-kor hogy le tudjam tenni a gyereket? Emelett szerintem 3 éves koráig a gyereknek az anyja melett a helye, hogy tanuljon és fejlődjön. Mert a bölcsiben nagy ívben tesznek a gyerekre! 2 évesen nem minden gyerek szobatiszta, egész nap majd a kakis pelusban kell szegénynek lenni, mert egyátalán nem foglalkoznak a gyerekekkel!?

2009. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

mi most várjuk az első gyerekünkket.

szerintem aki azt mondja, hogy azért nem vállal gyereket, mert a gyes csak 1 éve, az csak kifogást keresett és ha ez nem lett volna, akkor talált volna valami mást.

2009. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Engem nem fog akadályozni, én is jártam bölcsibe, amikor anyunak hamarabb vissza kellett mennie dolgozni, mielőtt én elkezdhettem volna az ovit (szerettem bölcsibe járni, szerintem megfelelően gondoskodtak rólam), úgyhogy én is megpróbálom majd megtalálni a módját.
2009. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
a fiatal pároknak úgyis lesz gyerek, lehet, hogy nehezebb lesz, de majd megoldják. a szegényeknek sosem volt fenékig tejefel az élet, mégis megoldódott minden, felnőttek a gyerekek. mikor az enyémek születtek, semmink nem volt, és egy percig sem gondolkodtam, hogy majd ha lakás lesz, berendezve, kocsi....stb. mint most hallom egyesektől. túl nagy lett a flanc, az elvárás. mostanra mindenünk megvan, szép lakás, autó és két csodaszép kamasz gyermek,akikkel itthon voltam 8 évig, mert nekem sem volt hová vissza mennem dolgozni.de visszagondolva, megérte, hogy velük tudtam lenni 100%-ban igaz apuka duplán dologozott, hogy a gyerekek semmiben ne szenvedjenek hiányt. szóval fel a fejjel, és igenis magyarok szaporodjatok!!!!
2009. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

Én azért ebben nem vagyok biztos. A legtöbb anya, aki dolgozott előtte is, az amúgy is csak két évet van otthon (főleg akiknek a férje nem keres olyan nagyon sokat), mert a GYED lejárta után visszamennek dolgozni.

Amúgy azért az érdekelne, hogy ha Magyarországon nem szülnél, akkor ugyan hol? Máshol még két évet se nagyon lehet otthon maradni, 3 évet pedig a nagyvilágon szinte sehol. Az USA-ban pl. keményen 6 hetet vannak otthon szülés után, Angliában 6 hónapot. Tudom, hogy más tekintetben jobbak a viszonyok, de sehol nem tartják fenn a munkahelyet 2-3 évig.

Én 22 éves vagyok, munkahelyről mentem szülni, és most lesz két éves a fiam ősszel, megyek is vissza, mert a GYES-ből éhenhalnánk, a fele annak, amit most kapok.

2009. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

Ja, még hozzátenném, hogy mivel jobb a helyzet munka terén 3 év otthonmaradás után? Aki 6-ra jár dolgozni, annak ugyan úgy meg kell oldania ezt, ha a gyerekét bölcsibe viszi, és akkor is, ha oviba. Ráadásul nagyon sokat számít munkaerő-piaci megítélés szerint az az egy év. Nem mindegy, hogy valaki 2 vagy 3 évig nem dolgozott. Pláne, hogy általában kicsit többről is van szó, mert sokan terhesen sem dolgoz(hat)nak, mert olyan a munkakörük.

Az pedig nem igaz, hogy a bölcsiben tojnak a gyerekekre.

2009. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért se jó ha sok gyerek születik, mert egyre nagyobb a túlnépesedés, és ha másba nem, akkor ebbe hal bele az emberiség.
2009. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
20:26-os vagyok, látom itt egyesek nagyon nem tudják elfogadni más véleményét, de érveik nincsenek.
2009. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem fog kevesebb gyerek születni, csak más lesz a lakosság összetétele!
2009. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!